Skip to content Skip to footer

Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi Kartı Borcu Kapatma Son yıllarda kredi ve kredi kartı borçları büyük bir artış göstermiş durumda. Günlük yaşantımızın değişmesi, ihtiyaçların artış göstermesi ile birlikte birçok kişi kredi kartlarına yönelirken ödeme noktasında büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalmaktadır. Bununla birlikte birçok bankanın oldukça kolay şartlar altında kredi kartı dağıtımı bilinçsiz harcayıcı kitlesini de arttırarak büyük bir borç balonu karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımız da sizler için kredi kartı borcumu nasıl kapatırım sorusuna yanıt bulacağız. Eğer sizde kredi kartı borcunuzu nasıl kapatacağınızı düşünüyor ve bir çözüm yolu arıyor iseniz doğru yerdesiniz demektir.

 

Asgari Ödemenin Üzerinde Bir Ödeme Yapmak!

Kredi Kartı Borcu Kapatma Genellikle tüm kart kullanıcıları ayı kapatmak adına asgari ödeme yapmaktadır. Bu noktada bankalarında en çok tercih ettiği müşteri portföyü de sadece asgari ödeme yapan müşterilerdir. Asgari ödemeler ay içinde ki faizleri kapsar ve kısacası siz bir ay içinde borçtan çok faiz ödemek durumda kalırsınız ve borçlarınız da gözle görülür bir azalma olmaz. Bu nedenle bütçenizi biraz zorlayarak mümkün olduğu kadar asgari ödemenin üzerinde borç ödemesi yapabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı borucunuzun borç hanesinde rakamların düştüğünü rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Faizi Yüksek Olan Kredi Kartını Ödemekle İşe Başlayın!

Kredi Kartı Borcu Kapatma  Evet, borcu olan birçok kişinin cebinde birçok kredi kartı bulunuyor. Bankalar kredi kartlarını sizlere bir lütuf gibi dağıtsa da faiz oranları birbirinden farklı olabiliyor. Bu noktada kimi banka %8’lik bir faiz uygularken kimisi %12’lerde faiz oranı ile karşımıza çıkıyor. Faiz oranları düşük gibi görülse de toplu borçlarda bu rakamlar oldukça büyük faizlere tekabül edebiliyor. Bu sebeple öncelikle faizi fazla olan kredi kartını ödemeye başlamak en doğru adım olacak.

 

Bankalar ile İletişime Geçin!

Kredi Kartı Borcu Kapatma  Birçok kişi bankalara bu konuyu bildirmeden hareket etmektedir. Unutmayın ki banka için borçların ödenmesi her zaman için karlı bir durumdur ve ödemelerinizi yapabilmeniz için sizi finansal olarak destekleyebilirler. Birçok banka bu noktada düzenlemeler ön görerek size destek sağlayabilir. Bunu denemekte elbette ki büyük fayda vardır.

Borçlarınızı Tek Bir Kartta Toplamaya Çalışın!

Kredi Kartı Borcu Kapatma  Tüm başlıklar arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi budur. Borcunuzu tek bir kartta toplayarak parça parça ödeme yerine tek bir yere ödeme yapabilir ve tek faiz ile daha az faize maruz kalabilirsiniz. Bunun için ilk olarak en düşük faizli olan kartınızı belirleyin. Ardından bankalar ile görüşerek tek bir alanda kredi kartı borçlarını toplamak istediğini belirtin. Bu şekilde borcunuz tek çatı altında toplanır ve faiz oranınız düşer. Ödeme noktasında da büyük kolaylıklar yaşayarak aksamalar ile karşı karşıya kalmazsınız.

Harcamalarınızı Düzenleyin!

Kredi Kartı Borcu Kapatma  Kredi kartı borcu kapatmak için belki de en önemli konulardan birisidir harcamaların düzenlemesi. Harcamaları düzenlemediğiniz takdirde siz ne yaparsanız yapın borçları ödeseniz de arkanızdan borç birikir ve adeta çıkmaza girebilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak kendinize bir bütçe belirleyin ve bunun dışına çıkmamaya özen gösterin.  Lüks harcama ve gereksiz harcamaları bu dönem için kısın, mümkünse tamamı ile durdurun. Ay sonuna kadar hesap yaparak ve günlük bütçe anlayışı ile ilerleyin. Bu sayede hızlı bir şekilde borçlarınız ödenirken yeni borçlar ile karşı karşıya kalmazsınız. Son olarak her zaman son çare olarak kredi kartına koşmayın. Bunun için bir alışverişe giderken bir yolculuğa çıkarken kredi kartını cüzdanınızdan çıkarın. Bu sayede gereksiz para harcamaktan uzak durabilir ve kısa süre içinde kredi kartı borçlarından kurtulabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

7 Comments

 • Cihat yazar
  Posted 08/06/2018 at 03:37

  Kredi borcu kapatmam için hangi bankaya başvurabilirim tek bir yere borcum olsun istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 • Funda
  Posted 13/07/2018 at 00:28

  Borcumu kapaptmak icin kredi istiyorum bana yardimci olurmusunuzu 20000 bin tl

 • kiraz
  Posted 03/04/2019 at 10:27

  başvuru yaptım ama ne zamana sonuç alabilirim.

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 03/04/2019 at 11:11

   Merhaba;
   Başvurunuz alınmıştır.
   Birazdan Uzmanlarımız tarafından geri dönüşünüz sağlanacaktır.
   Borçsuz Günler Dileriz.

 • Ahmet
  Posted 26/09/2019 at 19:35

  Krediye ihtiycim var cok acil

  • Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti
   Posted 07/10/2019 at 16:23

   Merhabalar Ahmet bey, Acil kredi ihtiyacınız için kredi başvurusu yapabilirsiniz.Acil Kredi Başvurusu

Yorum Yap

0.0/5