Skip to content Skip to footer

Kredi Kapatma Kredisi

Kredi Kapatma Kredisi Nedir ? Yazımızda Kredi Kapatma Hakkında Bilgiler Paylaştık. Uzmanlar Kredi İle Kredi Kapatma Kredisi Başvurusu Yapmak İçin Alttaki Formu Doldurmanız Yeterli.

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Borç kapatma kredisi, bankalardan kredi almış kişilerin kredilerini tek bir çatı altında toplayarak eşit taksitler ile aylık ödemeler yapmasına denilir. Bu kredi türü borç kapatma kredisi ya da borç birleştirme kredisi olarak da bilinir. Borç kapatma kredisinin amacı kredi ve kredi kartı borçlarının tek bir çatı altında toplanmasını sağlamaktır. Yani burada bankaların amacı kişiye kredi ödemeleri için destek vermek değildir. Bunun için bankalar kredi kapatma borcunu kişinin hesabına yatırmak yerine direk olarak borcu bulunan bankaya transfer etmektedir. Borç kapatma kredisi çekmenin pek çok avantajı bulunmaktadır.

Borç Transferi Kredisi Nedir Kredi Kapatma Kredisi

Öncelikle kredi borçları farklı bankalardan olanlar ya da aynı bankadan birden fazla borcu olanlar tek bankadan ödeme yapacağı için, ödemelerinde kolaylık olur. 36 ay vade imkanıyla taksit tutarları miktarı düşer. Geciken diğer taksitler düzenlendiği için krediye yüksek oranlı gecikme faizleri olmaz. Borçlar daha düzenli ödendiği taktirde kredi takip süreci yaşanmaz. Bunun yanı sıra bankaya yapılan düzenli ödemelerle birlikte kredi notu da yükselir. Kredi kapatma kredisi alabilmek için gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Kredi Kapatma Kredisi Nasıl Alınır

İdari ya da yasal olarak hiçbir takibin bulunmaması gerekir. Gelirin resmi bir şekilde belgelenebilir halde olması gerekir. Borç transfer kredisinde istenilen vade sayısı 36 ayı geçmemelidir. Güncel olan tüm kredi borçlarınızın olduğu bir belge bankaya verilmelidir. Aynı zamanda borç kapatma kredisi çeken kişinin aylık ödemesi gelirinin yarısı olmak zorundadır, aksi taktirde banka krediyi ödemek için geliri yeterli bulmaz ve onay vermemektedir. Borçların tamamına kredi verilmek için gereken şartları tamamladığınızda borç ödeme kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisinde öncelikli olarak bankalarda yer alan güncel borçlarınız hesaplanır. Bu esnada banka kişinin kredi ya da kredi kartı borçlarındaki aylık ödemelerin bankaya bildirilmesini de ister. Kişinin bankalara olan güncel borç tutarları hesaplandıktan sonra aylık gelirin yarısını geçmeyecek şekilde aylık taksitleri hesaplanır ve borç transfer kredisi verilir.

Sizde kredi borçlarınızın tek bir bankada toplanması için borç transfer kredisi çekebilirsiniz. Uzmanlar Kredi ile bütçenize ve borçlarınıza en uygun olan krediyi belirleyebiliriz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5