Skip to content Skip to footer

Kredi Desteği Veren Bankalar

Kredi Desteği Veren Bankalar ?

Kredi Desteği Nasıl Alınır? Kredi Desteği Veren Bankalar

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kredi Desteği Veren Bankalar? Son dönemde yaşanan salgın sebebiyle gelirlerinde dengesizlik yaşayan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bireysel temel ihtiyaç kredisi oluşturulmuştur. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan 10.000TL’ye varana kadar kredi seçenekleri olan bireysel temel ihtiyaç kredisi, “Ekonomik İstikrar Kalkanı” kapsamında kamu bankaları tarafından sunulmuş bir kredi fırsatıdır. Aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan vatandaşlara sağlanan bu hizmet hiçbir ek güvence talebi, gelir belgesi ya da kredi notu istenmeden sağlanabiliyor. 36 aya varan vadelerle, 6 ay geri ödemesiz ve sadece 0,46 faiz oranıyla vatandaşların bir nefes almasını sağlayan bir kredi desteğidir.

KREDİ DESTEĞİNE NASIL BAŞVURULUR?
Kredi Desteği Veren Bankalar?

Kredi Desteği Veren Bankalar? ziraat bankası için internet sitesi üzerinden başvurulabilmekle beraber tabii ki bankaya gidilerek de başvuru yapılabiliyor. Ancak bankaya gitmek istemeyenler; Halk bankası için 0850 222 0 400 Sesli diyaloğu arayarak 2 numaralı menüden başvuru yapılabiliyor. Vakıfbank için ise DESTEK TCKİMLİK HANEGELİRİ yazarak 5724’e sms atılarak kredi desteği başvurusu yapılabiliyor.

KİMLER KREDİ DESTEĞİ ALAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki bulunan ve açık protestolu senedi olan ve hane halkından biri bu krediyi almışsa haneden diğer kişiler bu krediyi alamıyorlar.

Ekonomi

 KAMU BANKALARINDAKİ KREDİ DESTEK PAKETLERİ NELERDİR?

Kredi Desteği Veren Bankalar? pandemi süreciyle vatandaşların finansal sıkıntıları giderek çözülmez bir hale gelince tabii ki kamu bankaları vatandaşın imdadına koştu. Normalleşme sürecine geçişi sağlamak ve sosyal hayatı yeniden canlandırmak için dört yeni paketin duyurusunu yaptılar. Bu paketlerden ilki konut kredisi, azami 12 ay ödemesiz, 15 yıla kadar vade seçeneği ve 0,64 faiz oranıyla ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. İkinci kredi paketi ise taşıt kredisi, yine azami 12 ay ödemesiz, 15 yıla kadar vade seçeneği ve 0,74 faiz oranları ile tabii ki büyük bir fırsat sunmuş oluyor.

Kamu Personeli İçin Kredi Destek Paketleri

Üçüncü kredi paketi ise sosyal hayatı destek kredi paketidir. Mobilya, elektronik, tekstil çeyiz ve bir çok türden yerli üretim yapan firmaları destekleyen asgari 3.000 azami ise 30.000 TL olmak üzere ilk 6 ay geri ödemesiz, 60 ay vade ve 0,55 faiz oranlarıyla normal bir zamanda bulunmayacak türden bir fırsat oluşturmuştur. Dördüncü ve sonuncu destek kredi paketi ise tatil kredisi. 10.000 TL’ye kadar verilebilen bu kredi yine ilk 6 ay geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli ve 0,67 faiz oranıyla tatil yapmak isteyen vatandaşlara güzel bir imkan sunmuş oluyor.

Yorum Yap

0.0/5