Kredi danışmanlık Şirketi Neler Yapar?
Kredi danışmanlık Şirketi Neler Yapar?

Kredi danışmanlık Şirketi Neler Yapar?

Tüketici kredisi danışma hizmetleri, aşırı kredi kullananların yüksek faizli kredi kartı borcunu ortadan kaldırmasına yardımcı olmaktadır. İstikrarı geri kazanmana yardım etmek onların görevi. Sertifikalı kredi danışmanları borçlarınızı, bütçenizi ve kredinizi değerlendirir. Ardından, durumunuzdaki borçtan kurtulmanın en iyi yolunu belirlemenize yardımcı olurlar.

Borcunuzu kendi başınıza kaldıramazsanız, borç yönetimi programına kaydolmanıza da yardımcı olabilirler. Bu durumda, kredi danışma bürosu sizinle ve alacaklılarınız için bir arada hareket eder. Herkesin kabul edebileceği bir geri ödeme planı hazırladılar. Ardından faiz giderlerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için pazarlık ederler.

Bu hizmetler aynı zamanda borç danışmanlığı ve finansal danışmanlık olarak da adlandırılmaktadır. Terimler kabaca değiştirilebilir.

Borç ile mücadele eden çoğu insan için, faiz sistemine dayalı kar amacı gütmeyen kredi danışmanlığı daha iyi bir seçenektir. Yardımcı olabilecek, daha az cepten nakit para ödemesi yaparsınız. Borçtan çıkarken ihtiyacın olan son şey büyük bir faturadır. Faiz sistemine dayalı Kâr amacı gütmeyen danışmanlık hizmetleri arıyorsanız, bu sayfanın en üstündeki formu doldurun. Uzmanlar kredi sizi yalnızca en iyi akredite edilmiş faize dayalı kar amacı gütmeyen, tüketici kredisi danışma hizmetlerine yönlendirir.

Kredi danışmanlığı nasıl çalışır?

İnsanların borçla karşılaştıkları sorunlardan biri, hangi çözümleri kullanacaklarını bilmemeleridir. Borçlanana kadar, ondan kurtulmak için mevcut tüm seçenekleri bilmiyorsunuzdur.

Sertifikalı kredi danışmanları mevcut tüm seçenekleri anlar. Böylece, benzersiz finansal durumunuz için hangisinin doğru olduğunu değerlendirmenize yardımcı olabilirler. Danışma oturumları genellikle telefonla yapılır.

Sürece başlamak için, kredi danışmanı bazı temel bilgiler isteyecektir. Bu içerir:

  • Geliriniz
  • Konut kredisi veya taşıt kredisi gibi güvenli borçlar da dahil olmak üzere mevcut borçlar
  • Aylık masraflar – yani yiyecek, faturalar, eğlence, abonelikler
  • Kredi kartlarınızdaki güncel bakiyelerin yanı sıra her bir hesaptaki ödemeler
  • Maaş kredisi ve ödenmemiş sağlık faturaları gibi diğer yükümlülükler

Ayrıca danışmanı kredi kontrolü yapması için yetkilendirirsiniz. Bu, koleksiyonlarınız veya diğer not öğeleriniz olup olmadığını görmek için raporunuzu gözden geçirmelerini sağlar. Bu “yumuşak” bir kredi soruşturmasıdır, bu nedenle kredi puanınızı etkilemez. Finansmanınız hakkında iyi bir fikir edindikten sonra, danışman borçların giderilmesi için önerilerde bulunur. Bu şunları içerebilir:

  • Bakiye transferleri
  • Borç kapatmalı kredi
  • Borç yönetimi programları
  • Borç tasfiyesi (En uygun kredi seçenekleriyle borçların kapatılması)

Kredi danışmanlarının TÜM seçeneklerinizi gözden geçirmesi gerekir. Yalnızca durumunuz için en iyi çözümleri önerirler. Başka bir deyişle, faiz  sistemine dayalı kar amacı gütmeyen kuruluşlar programlarını “satmaya” çalışmamaktadır. Bu, danışmanlığı ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm bulmanın en iyi yoludur. Borçtan kurtulmak için yapmanız gerekenler hakkında tarafsız ve UZMAN bir fikir edinebilirsiniz. Farklı çözümler hakkında sorular sorabilir ve kredi zararı gibi şeyleri en aza indirmeyi öğrenebilirsiniz.

Uzmanlar Kredi Olarak Borçsuz Günler Dileriz.

Bir cevap yazın