You are currently viewing Kredi Danışmanlığı Nedir?
kredi danışmanlık hizmeti nedir

Kredi Danışmanlığı Nedir?

kredi danışmanlığı nedir? Nasıl çalışır ve kredi danışmanlık hizmetleri hakkında temel bilgiler içermektedir.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir? Nasıl Kullanılır?

kredi danışmanlığı Eskiden acil nakit ihtiyaçlarımızı eş, dost ve yakın çevremizden aldığımız borç para ile karşılaya biliyorduk. Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarımızın karşılamak için bankların vermiş olduğu kredi ürünleri ile karşılamaktayız. Fakat her bankanın kredi risk değerlendirme kurulu kredi başvurularını farklı değerlendirmekte. Kredi veren kuruluşlar size olumsuz cevap verdiğinde, kredi danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar ekonomik durumunuz çerçevesinde destek olacaktır. Kredi danışmanlık şekli kişiyi çoğu zaman iflas etme yolundan korur. İflasın aslında borçları tamamen ortadan kaldırabilmesi şeklinde bir avantajı vardır. Ancak kişinin kredi geçmişi üzerinde olumsuz sonuçları da göz ardı edilmemelidir. Örneğin; kredi borcu, taşıt borcu, ev borcu gibi borçları alabilmesine engel olur. Kişinin belirli bazı işlere girmemesini de engeller. Bu nedenle kredi danışmanlıkları önemlidir.

Kredi Danışmanlık Hizmetlerine Ne Zaman Ulaşılmalı?

kredi danışmanlığı Kişi, çoğu zaman danışmanlığına kredi borçlarını ödeyemediği için danışmanlık hizmeti alması gerektiğini fark eder. Örneğin borçlu minimum kredi kartı ödemelerini gerçekleştirebiliyor fakat acil kredi ödemelerini gerçekleştiremiyor. Böyle durumlarda kredi için danışmanlık hizmeti almak çok faydalı olabilir.

İhtiyaç Kredisi

Kredi danışmanlık süreci nasıl işler?

Kredi danışmanlığı hizmetleri sürecine dahil olan kişi borçlarıyla alakalı bütün önemli durumları sözlü ve belgeli olarak kredi danışmanına sunmalıdır. Böylece yardımcı olacak olan kredi danışmanı borçları ve riskli durumları gözden geçirip borçlu kişi açısından en faydalı öneriyi sunabilmelidir. Bunun yanı sıra kredi danışmanı borçlunun güncel kredi borçlarını ve olabiliyorsa yeni kredi yapılandırması için görüşüp en uygun vade ve faiz oranlarını bankalardan tedarik edebilir. Böylece borçlu açısından en uygun nasıl ödeneceği hususunda uygun bir anlaşma yapabilir. Bazı durumlarda, danışman kredi sağlayıcısıyla uzlaşıp, borçlunun borçlarının bir kısmının silinmesini bile sağlayabilir.

Borç Kapatma Kredisi

En İyi Kredi Danışmanlık

kredi danışmanlığı Bankalardan uygun vade ve faizli kredi alamıyorum diyen borçlu, kredi danışmanlığı içerisinde yer alana kadar kredi seçeneklerini çoğunlukla bilmez. Ev kredisi için taşıt kredisi ürünü kullanmak gibi hatalar sıkça yaşanmaktadır. Kredi danışmanlığını tercih ettiklerinde farklı seçeneklerden haberdar olurlar, en faydalı seçeneğin seçilebilmesi için danışman ile birlikte çalışabilirler. Böylelikle daha uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi kullanımı sağlanmış olur.

En Uygun 5000 TL Kredi

Kredi Danışmanlığı Konusu

Kredi danışmanlığı nedir anladıktan ve kredi danışmanlık hizmetleri hakkında fikir sahibi olduğunuza göre şunu söylemekte fayda var. İnsanlar zaman zaman finansal açıdan sıkıntıya düşebilir. Daha iyi finansal seçenekleri seçmeye çalışsalar bile, bazen ekonomik durumumuz yada gelirimiz borçlarımızı ödememize izin vermez. Bu tarz durumlarda kredi danışmanlık hizmeti almamız önem arz etmektedir. İhtiyaç Kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi konularında yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

This Post Has 9 Comments

 1. umurhan

  Size kredi başvurusu yaptığımda ön ödeme alıyor musunuz?

  1. Uzmanlar Kredi

   Umurhan bey kredi başvurusu sadece sizin çekmek istediğiniz kredi ile ilgili bilgileri almak ve size daha hızlı dönüş yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Kredi danışmanlığı verdiğimiz kişilerden kesinlikle ön ödeme talep etmemekteyiz. Krediniz kesinleşmeden ön ödeme almıyoruz.

 2. Irfan

  Nasil basvuru yapacaz

  1. Uzmanlar Kredi

   İrfan Bey, Kredi başvuru sayfamız üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 3. Muratkabadayı

  Ben iş bankası nda kıredi aldım fakat benden cok fazla kesınti oldu 42 bin cektim bana aktarılan para 29 bin tl bana göre çok kesildi

 4. Mehmet sadık karataş

  Ben kredi cekmek istiyorum ama bankalarla ve suana kadar hiç bir haciz yasal işlem hiç olmamıştır ve bankalarda dahil hiç bir sorunum yok ama kredi yüklü istediğimde dolayi herhangi bir teminat gosteremiyorum diye onaylanmiyor bana nasıl yardımcı olabilirsiniz çekeceğim kredi en az 600 milyar olmasi lazim

 5. Ayhan

  Benim puanım oluşmadı 10 tane baş vurum var 8 aylık esnafım sicilim temiz ne önerirsiniz

 6. Engin

  Merhaba benim de kredi ile ilgili bazı konularda yardıma ihtiyacım var nasıl irtibat kurabiliriz

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Engin Bey
   İrtibat için ana sayfa üzerinde Kredi Başvuru Formu bulunmaktadır.
   Formu doldurup gönderebilirsiniz.
   Uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüşünüzü sağlayacaktır.
   Teşekkür Ederiz.

Bir cevap yazın