Skip to content Skip to footer

Kredi Çıkmıyor Diye Üzülme

Kredi Alamıyorum Diye Üzülme günlük hayatta zaman zaman ekonomik durumun yeterli olmadığı, krediye ihtiyaç duyulduğu zamanlar olur. Bu zamanlarda insanlar bankaların sunmuş olduğu kredi seçeneklerinden faydalanmak ister. Fakat, doğal olarak bankalar; herkese kredi vermemektedir. Bankalar, kredi verecekleri kişilerin bazı şartlara uyum sağlamasını talep etmektedir. Bu nedenle tüm kredi başvuruları onaylanmaz. Bazı kredi başvuruları bankalar tarafından reddedilir. Eğer kredi başvurunuz reddedildiyse kredi çıkmıyor diye üzülme. Doğru adımları atarak, dilediğiniz krediyi çekmeniz mümkün.

  • Temel olarak ele aldığımızda kredi çıkmasını doğrudan etkilemekte olan 3 faktörün olduğu söylenebilir. Kredi çıkmasını etkileyen faktörler şu şekildedir;
  • Bankalar ile geçmiş ilişkiler, kredi notu.
  • Talep edilen kredi tutarının, kişinin gelirine uygun olması. (Konut kredilerinde toplam aile geliri esas alınabilir)
  • Kurumsal bir başvuru söz konusu ise iş yerinin kurumsallık derecesi ve çalışma süresi.

                                                Kredi Çıkmıyor, Ne Yapabilirim?

Kredi çıkmıyor diye üzülme, kredi alabilmek için yapılması gereken şeyler son derece basit. Kredi başvurunuzun onaylanması için şunları yapabilirsiniz;

  • Düşük kredi notuna sahipseniz, kredi notunuzu yükseltmeye çalışın. Banka ödemelerinizi düzenli yaparak, kredi notunu yükseltebilirsiniz.
  • Talep ettiğiniz kredi miktarının aylık ödemeleri, aylık gelirinizin %50’sini aşmamalı. Eğer aşma varsa, gelirinize uygun bir kredi tercih edin.
  • Ödemelerinizi mümkün olduğu kadar zamanında yapın. Mümkünse, bir gün dahi geciktirmeyin.
  • Kredi danışmanlık firması ile çalışarak, tekrar kredi başvurusu yapın. Kredi danışmanlık firmaları süreci çok iyi yöneteceği için kredi alma şansınız artacaktır. Bu noktada Uzmanlar Kredi, başarılı profiliyle kredi çekme sürecinizde en iyi şekilde yardımcı olacak danışmanlık firmalarındandır.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap