fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Kredi Çekmeden Ev Nasıl Alınır?

Nasıl Ev Alabilirim?

Günümüz ekonomik koşullarında ev sahibi olabilmek insanlar için çok güç koşullarda gerçekleşebilmektedir. Her ne kadar bankalar ev sahibi olabilmesi için kişilere büyük avantajlar sağlayan  kampanyalar düzenleseler de kişilerin düşük ekonomik gelirleri sebebiyle ev sahibi olması çok zor olabilmektedir.  Nasıl ev alabilirim diyorsanız, düşük gelirsiniz ne dediğini bireyler bankalardan kredi çekerek ev sahibi olma konusunda tereddüt yaşamaktadırlar.   Çünkü banka kredileri için ödenen faiz oranları insanları çok yorabilmekte ve düşük gelirlerinin önemli bir  bölümünü konut kredisine ayırmaları onları ekonomik yönden  zayıf bırakabilmektedir.  Banka kredileri ilgili uğraşmadan ve faizsiz bir şekilde hem almak isteyen kişi gelecek en çok merak ettiği şey  kredi çekmeden nasıl ev sahibi olunabileceğidir.  Bankalar konut kredisi olarak 240 aya kadar vade imkânı sunabilmekte,  satın alınacak olan evin %80’lik kısmını karşılayabilmektedir. Her ne kadar bankalar tarafından bireyleri kolaylıklar sağlanıyor olsa da  bireyler bütçelerini önemli bir kısmını konut kredisi ödemesine ayırdığın zaman  geçim sıkıntısı   yaşamaktadır.    Bu şekilde geçim sıkıntısı yaşayarak ev sahibi olmak istemeyen vatandaşlar faizsiz ev sahibi olabilmenin çaresini aramaktadırlar. Kredi çekmeden ev sahibi olabilmek günümüz koşullarında elbette son derece mümkündür.

Konut kredisi

Özellikle son yıllarda düzenlenen kira öder gibi ev sahibi olma kampanyaları, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların herhangi bir zorluk yaşamadan hayallerindeki eve kavuşmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte vatandaşların ayrıca ceplerini uygun ödeme koşullarına sahip yani düşük peşinatla ev sahibi olmak da  en büyük hayalleri  arasındadır. Bu konuda birbirinden farklı alternatifler mevcuttur.  Bu alternatifler arasında en çok ilgi gören vatandaşlar yormadan ev sahibi eden proje TOKİ projesidir.  Faizsiz ev sahibi olma ya da kredi çekmeden ev sahibi olma konusunda en hesaplı yöntem TOKİ projesi olarak görülmektedir.  Zaten bu proje genel olarak orta gelirli ya da düşük gelirli vatandaşların ev sahibi olması için ortaya konulmuş bir projedir.  Başka bir alternatif hisse kooperatifi yoluyla ev sahibi olmaktır.   Bu konuda ise ev sahibi olmak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken, işinin ehli ve güvenilir bir kooperatifi şirketi aracılığıyla ile sahip olmasıdır.  Kooperatif  şirketlerinden ev alırken sistem ödemelerle gerçekleşmektedir.  Ödeme yapıldıkça evin inşaatı devam edilmekte ve ne kadar çok ödeme yapılırsa el bu kadar uzun sürede tamamlanmaktadır.  Bunun için belli bir tarih verilmemektedir.   Çünkü bu şekilde işleyen bir sistemde ödeme yapılan tutarda evin inşaatı gerçekleşmektedir.  Ödedikçe evin yapılsın düşüncesiyle yola çıkılan kooperatif projeleri  kısa yoldan ve krediye ulaşmada kişileri ev sahibi yapan bir yöntem.

Konut kredisi başvurusu

Farklı bir alternatif de katılım bankaları aracılığıyla ev sahibi olmak.  Katılım kuruluşları arasında konut sahibi olabilmeniz için  en çok bilinen sistem Emin evim sistemidir.  Emin evim sisteminde her ay bütçeniz doğrultusunda paranız mevduat hesabınıza toplanmaktadır. Kısa bir süre sonra burada ki birikmiş olan paranız evin peşinat olarak değerlendirilmekte ve sizin bütçeniz doğrultusunda taksitleri ödemeye devam etmektesiniz.  Bir süre sonra ise talep etmiş olduğunuz evin ölçütlerini uygun olarak evini size teslim edilmektedir. Katılım kuruluşları içerisinde yer alan bazı bankalar yine faizsiz kredi imkânı tanıyarak konut sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.  Katılım bankalarından alacağınız konut kredisi gibi herhangi bir faiz ödemeden ev sahibi olmak  mümkündür.  Katılım bankaları faizsiz kredi olanağı tanımakta,  bireylerin yapmış olduğu ödemeleri farklı bir alanda değerlendirerek buradan elde ettiği kardır konut edindirme projelerin de kullanmaktadır.  Aslında kar ortaklığı mantığıyla işleyen bu sistemden ev sahibi olmak son dönemlerde yine faizsiz ya da kredi çekmeden ev almak isteyenler için cazip bir seçenektir.

Bir önceki yazımız olan Sıfır Faizli Kredi Kampanyaları | Faizsiz Kredi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi başvuru formu ve en uygun kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 14 Ortalama: 4.4]
24 Temmuz 2019
4.254 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN