Skip to content Skip to footer

Kredi Çekmeden Araba Almak

Taşıt kredisi günümüzde en az ev sahibi olmak kadar önemli olan konulardan birisi de araç sahibi olmaktır.  Artık lüks olmaktan çıkmış ve önemi ihtiyaçlar  arasına girmiş olan araç sahibi olmak,  banka kredisi kullanarak mümkün olabilmektedir.  Fakat kredi çekmeden araç sahibi olmak isteyenlerin ya da faizsiz araba sahibi olmak isteyenlerin banka kredileri ile uğraşmadan farklı seçenekler aradığı görülmektedir.

Araba Sahibi Olmak

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Bu konuda elbette ki banka kredilerinde farklı olarak araç sahibi olma imkânı bulunmaktadır.  Bu seçenekleri arasında yer yer alan en çok bilineni senetle araba almaktır.  Senetle araba alabilmek işin içerisine bankayı karıştırmadan araba sahibi olmanın kolay yollarından birisidir.  Yalnız bu noktada dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar yer almaktadır.  Bu hususların başında senetle araba alacak kişinin güvenilir olması gelmektedir.  Eğer bu şekilde güvenilir bir firma ile ya da güvenilir bir kişi ile anlaşma yaparsanız be şartlarda anlaştınız hiçbir şekilde peşinat ödemeden araba sahibi olmanız mümkündür.  Yapılan senetli araç ile ilgili bilgiler ve ödeme bilgileri yer alacaktır.   Bu bilgilerin her iki tarafında çıkarlarına hizmet etmesi gerekmektedir. Özellikle de ödeme konusunda bütçenize uygun aralıklarla ve taksitlerde bir ödeme planı çıkardınız daha sonra senetten dolayı başınızın ağrımasını  önleyecektir.

Kredisiz Araba Almak

Bu konuda  arzu ettiğiniz  arabayı,  nasıl ve kimden alacaksın sorusu aklınıza gelecektir.  Bu işi tamamen ticaret halinde yapan kişiler ya da galericiler mevcuttur.  Galerileri giderek istediğiniz arabayı belirti onlarla senet karşılığında arabanızı teslim alabilirsiniz.  Bu şekilde araba satışlarında notere belli bir miktarda rehin koydurma parası bırakarak ve alım satım işlemlerinin ücretini karşılayarak arabanızı alabilirsiniz.  Galericiler ise  böyle bir araba satışında elbette ki kendi çıkarların da korumaktadır.  Galeri sahibi olan kimse anlaşmalı olduğu bankaya giderek krediyi kendi adına çekmektedir.  12 ay, 24 ay ya da 36 aylık vadeler dâhilinde arabanın fiyatı kadar bir kredi kullanarak ve kendi kararını da taksitlerin üzerine koyarak sizden aylık ödemeler almaktadır. Böyle bir sistem avantajı kadar dezavantajı ileri karşımıza çıkacaktır.  Çünkü bu şekilde yapacağınız bir araba satın alma işleminde hem banka için hem de galerici için ödeme yapmak zorunda kalacaksınız.

Kredi Çekmeden Araba Alınır Mı

Kredi çekmeden araba alabilmenin en güzel yolu  araba firmalarının size sunmuş olduğu kampanyalar döneminde belli miktarda peşinat ödeyerek firmaların taksitlendirmeleri üzerinden araba almaktır.  Bu şekilde hem bankalara borçlanmadan hem de çok yüksek miktarlarda faiz ödemeden araba alabilirsiniz.  Hemen hemen bütün araba markaları senenin belli dönemlerinde kampanyalar düzenlemektedir.  Bu kampanyalar ile istediğiniz sıfır aracı 36 ay  vade imkânı ile ve bütçenize uygun taksitlendirme yaparak anlamı söz konusudur.  Ayrıca alacağınız araç sıfır kilometre olacağı için karınız banka kredisi kullanarak aldığınız ikinci el araca göre çok daha fazla olacaktır.  Pek çok firma özellikle de artan vergilerden dolayı çok sık olarak araç kampanyası düzenlemektedir.

 Düşük Peşinatla Araba Almak

İçinde bulunduğumuz şu dönemde de tüm araba markalarında uygun ödeme koşulları ve düşük peşinatla araba sahibi olmak çok kolaydır.  Bu şekilde araba satın aldığımız zaman borçlanma işlemi arabayı satın aldığınız firmaya gerçekleşmektedir.   Firma,  size borçlandırma yoluyla aracı satmaktadır ve belirlenen vadeler doğrultusunda aracın fiyatına küçük faizler ekleyerek sizlere makul bir fiyat sunmaktadır. Firmalara kampanyaları ile araç sahibi olmak ve bu cazip seçeneklerden faydalanmak bankalara borçlanmamanızı sağlayacaktır.  Ayrıca istediğiniz miktarının banka tarafından onaylanmaması gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.  Firmalar aracılığı ile araç sahibi olabilmek için yapmanız gereken sadece firmanın talep ettiği peşinatı karşılamaktır.
Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

Yorum Yap

0.0/5