Skip to content Skip to footer

Kredi Borcumu Nasıl Öderim 19-20

Kredi Borcumu Nasıl Öderim? Kredi kartı borçluları neler yapabilir? Yeni düzenleme ile kredi ve kredi kartı borcundan en az zararla kurtulmak için yapılması gerekenleri açıklıyoruz. Bankalar vade süresini 72 aya çıkması ile birlikte yapılandırma yolu için yarışır oldular. Düzgün planlanmış ödeme çizelgesi ile 72 aylık vade çok cazip. Ancak hesabı iyi yapmak gerekiyor. Aksi durumda, ‘Borçtan kurtulacağım, taksit ödemelerini azaltacağım’ derken daha yüksek maliyetler çıkabilir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

 

Ayrıca ihtiyaç kredisi, borç kapatmalı kredi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Borç Transferi

Kredi Borcumu Nasıl Öderim? Bütün borçları bir bankada toplamaya çalışın . Bu işleme borç transferi yada borç kapatma kredisi şeklinde yapabilirsiniz. Eğer farklı ödeme tarihleri olan ve bütçenizi zorlayan birden fazla kredi ve kredi kartı borcunuz varsa borç transferi sizi rahatlatabilir. Transfer esnasında borçların aktarıldığı bankadan alınan acil kredi ile mevcut borçlar kapatılır. Böylece alınan acil nakit ile taksitleri tek bir günde ve belli bir tutarda ödeyebilirsiniz. Transfer yapacağınız bankanın teklifini iyi hesaplayın. Tüm bankaların internet şubelerinden güncel kredi ürün tekliflerini incelemeden bu işe kalkışmayın.

Ödeme Ertelemeyin

Kredi Borcu Kullanmakta olduğunuz kredi kartının sadece  %30 ila %40’lık asgari ödemesini yapıyorsanız, geri kalan tutara her ay yüzde 2.02 faiz ekleniyor. Asgari ödeme tutarını da ödeyemediğiniz durumda yani tüm taksiti geciktirdiğinde gecikme  faizi yüzde 2.52’ye çıkıyor. Bankalar kart borcunu %1.79 ila %2.02 aylık faizle yapılandırıyor. Yıllık maliyet vergisiyle  %30 a varan bir oran söz konusu. Tüketici kredi faizleri yüzde 1.14’ten başlıyor ve vadesi 48 ay. Ödemelerinizi zamanında ve asgarinin biraz üzerinde yapmanız size nefes almanız için olanak sağlayacaktır.

Kredi Borcumu Nasıl Öderim

 

Tüketici Kredisi Fırsatı

Kredi Borcu Kart ve ek hesap borcunu yeniden yapılandırmak çok maliyetli gelebilir. Bankacılar, bu durumdaki kişilere tüketici kredisi kullanmayı öneriyor. Bu şekilde faiz maliyetinden %50 kâr etmek mümkün. Tüketici kredisini aynı bankadan alacağınız gibi farklı bir bankadan da çekebilirsiniz. Krediyi alıp, tüm kart borcunu kapattıktan sonra sadece kredi borcunu ödersiniz. Böylece kart limitiniz de serbest kalır. Tüketici kredisi seçerken mutlaka tüm bankaların oranlarını inceleyerek size en uygun geri ödemeli tüketici kredisini belirlemeniz gerekiyor. Ödemesinde zorluk çekmeyeceğiniz kredi ürünü ile ilgili tüm sorularınızı kredi danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Uzun Vadeler ile Risk Almayın

Kredi Borcu 72 ay vadenin cazibesine hemen kapılmayın. Vade uzadıkça cepten çıkan para artacak, faizler de daha yüksek olacak. Ödeyebildiğiniz bir krediyi ‘72 ay vade var’ deyip, yapılandırmak sizin için avantajlı değil. Örneğin; 1000 lira taksit ödüyorsanız, 12 ay taksidiniz kalmış ve bu sizi zorluyorsa bunu 72 aya uzatmaya gerek yok. 36 aya uzatıp 450 lira ödeyin ama 72 ayın faiz yükünün altında ezilmeyin.

Ödemelerinizi Geç Yapıyorsanız

Kredi Borcu Yüksek faizli krediniz var ve borcu borçla ödüyorsanız yapılandırmaya bir an önce gidin. Ödeyemediğiniz borçlar yüzünden %30 daha fazla faiz ödemektense taksit aralığını uzatarak daha az zarar ile borcunuzu yapılandırın.

Ev Kredisi Ödeyenler

Kredi Borcumu Nasıl Öderim? Konut kredilerinde yeniden yapılandırma yapmayan bankalar var. Eğer yüksek faizli konut kredisi aldıysanız. Güncel oranlardan yeniden yapılandırma yoluna giderek daha az ödeyebilirsiniz. Bankalardan yada mortgage şirketlerinden %0.90 ila %1.05 lik oranlar ile yeniden yapılandırma yapabilirsiniz. Vade ve faiz oranlarını göz önünde bulundurmadan ödeyemeyeceğiniz kredi ürünü seçmeyin.

4 Comments

 • Metin
  Posted 13/11/2016 at 11:18

  Kredi başvuru formunuzu doldurdum kredi çekmek istiyorum ama dönüş yapılmadı.

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 13/11/2016 at 14:18

   Metin bey kredi başvurularında ki yoğunluk sebebiyle kredi danışmanlarımız başvuru tarihlerine göre sıra ile dönüş yapmaktadır. İlginize teşekkür ederiz.

 • Meral
  Posted 10/04/2017 at 12:27

  Benim kiredim ve kiredi karti borcum var ve kiredi cekip hepsini kapatip bir yere borclanmakistiyorum acaba mumkunmu cok borcum yok ama yinede bir yerde toplamamak istiyorum calisiyorum

 • Hasan
  Posted 03/07/2018 at 14:31

  Benim kredi notum düşük 30000 tlye ihtiyacım var tüm borçlarımı bi yerde toplamak istiyorum mümkünmü

Yorum Yap

0.0/5