Skip to content Skip to footer

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Banka Borcu Ödenmezse Ne Olur? İhtiyaç kredisi en basit anlamı. Bankaların düşük faiz ve uzun vadeler ile bankanın nakit ihtiyacını karşılamasını sağlamaktır. Günümüz şartlarında teknolojinin de bu denli gelişmesiyle birlikte sadece yüz yüze başvuru yapılmamaktadır. Bir ay kredi borcu ödenmezse ne olur? İnternet ya da telefon bankacılığı kullanın. İstediğiniz ihtiyaç kredisine başvuru yapma imkanına sahip olun.

 

Kredi Danışmanlık Başvurusu

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Bireysel Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

 

Banka Borcu Ödenmezse Ne Olur Başvuru yapmadan önce bankaların faiz oranlarına bakın. Bilgi alarak bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun krediyi belirlemelisiniz. Bütçenize uygun kredi aldığınız taktirde ödeme imkânınız çok daha kolay. Bankalarla hiçbir sıkıntı da yaşamazsınız.

 

İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme

 

İhtiyaç kredisi geri ödemelerinde 2 ay üst üste ödeme yapılmadığı zaman banka müşteriye 30 günlük bir süre tanımaktadır. Yani müşteri toplamda 90 günlük sürede ödeme yapmaktadır.

 

İhtiyaç Kredisi Gecikme Faizi

 

90 gün süreden sonra bankadan bankaya uygulamalar değişiklik gösteriyor. İhtiyaç kredisi bankanın süresinde ödenmelidir. Aksi halde kredi faizine ek en fazla %30 gecikme faizi eklenmektedir.

 

İhtiyaç Kredisi Nasıl Ödenir?

 

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur? İhtiyaç kredisi ödemesi yapmayan bir kişiye ne olur? Bu durumda banka hesabına el konulabilir. Sonrasında maaşının %25’ine haciz uygulamasının yolu açılabilir. Kişiye ait olan taşınmaz eşyalarına da el konulabilir fakat burada kişiye ait olmasına dikkat edilir. Öncelikle ihtiyaç kredisi ödemesi yapılmadığında uygulanacak işlemler bankalara göre farklılık göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Öğrenmek ister misin? Hemen >>>>  uzmanlarkredi.com/ihtiyac-kredisi-nasil-alinir bağlantısını ziyaret et. Harika yazımızı kaçırma

Kredi Borcunuzu Ödeyemediniz ve başıma ne gelebilir diye merak ediyor ve daha detaylı bilgi istiyorsunuz !! O halde hemen > uzmanlarkredi.com/kredi-borcu-odenmezse-ne-olur-2021 Linke tıklayıp daha fazla bilgi alın.

İhtiyaç Kredisi Ödemesi Geciktirme

 

Bir ay banka borcu ödenmezse ne olur? İhtiyaç kredisi ödemesi birkaç gün gecikirse herhangi bir işlem uygulanmaz.
Ancak 3 ay süre boyunca ödeme yapılmadıysa bankalar kişi için yasal takip başlatmaktadırlar. Bankaların anlaştığı hukuk büroları bulunmaktadır. Bankalar yasal takip başlatırken hukuk büroları ile iletişime geçerler. Avukatlar öncelikle borcu olan kişi ile iletişime geçer. Ödeme yapması talimatı verilir.

 

İhtiyaç Kredisinden Sonra Maaş Haczi

Bir ay kredi borcu ödenmezse ne olur?

İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur? Eğer hala kişi ödeme yapmıyorsa haciz işlemleri başlatılır. Çalıştığı işi varsa ve maaş alıyorsa maaşına haciz konulur. Eğer ki kişi düzenli bir işte çalışmıyor ve bir geliri yoksa evine haciz işlemi başlatılır. Kimi bankalar kredi vermek için kefil şartı koymaktadır.

 

Kredi Başvurusu Kefil Gösterme

 

İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur? Bankaya ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunurken kefil de yanında olur. Eğer ki borçlu kişi ödemesini yapmıyorsa öncelikli bankalar kefil ile temas ettirmektedir. Bu durumda bu borç sadece kredi sahibinin değil aynı zaman da kefilinde borcu sayılmaktadır. Kefil de ödeme yapması gereken kişiler arasında yer almaktadır.

İhtiyaç Kredisinde Kefilin Özellikleri

  1. Kefil Olacak Kişinin Borçluluk Durumu
  2. Kefilin Daha Önce Haciz Yaşamamış Olması
  3. Kefilin Yaşının Kefil Olmaya Yeterli Olması
  4. Kefilin En Az 1 Yıllık Sigortalı Olması
  5. Kefilin Yaş Kriteri İçerisinde Emeklilik Durumu
  6. Kefilin Banka Ürünü yada Ürünleri Kullanıyor Olması
  7. Kefilin İhtiyaç Kredisi Skor Durumunun İyi Olması

 

Kredi Borcunu Ödemeyen Hapse Girer Mi ?

 

İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur? Kefil de ödeme yapmadığı taktir de duruma ve bankaya göre değişiklik göstererek maaşına, evine ya da taşınmaz eşyalarına el konulmaktadır. Ayrıca ihtiyaç kredisi borcunu ödemeyen bir kişiye anında hapis cezası verilmez.

 

Kredi Ödemesinde Yasal Takip Süreç

 

İhtiyaç Kredisi Ödenmezse Ne Olur? İhtiyaç kredisi almış kişi 90 gün boyunca ödeme yapmadığı taktirde yasal uygulamalara başlanır. Eğer ki kişi hala ödeme gerçekleştirmiyorsa ihtiyaç kredisi almadan önce imzalanan taahhüt doğrultusunda hapis cezası söz konusu olabilir.

 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Uzmanlar Kredi olarak bütçenize en uygun olan ihtiyaç kredisini belirleyebiliriz. Nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.. Üstelik düzenli ödemeleriniz ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bankaların size sunduğu pek çok fırsattan yararlanabilirsiniz.

 

Yorum Yap

0.0/5