You are currently viewing Kredi Borcu Kapatma Kredisi
Kredi Borcu Kapatma Kredisi

Kredi Borcu Kapatma Kredisi

Kredi Borcu Kapatma Kredisi Nedir? İster taksitli borç, ister uygun faizli Borç Kapatma Kredisi ile belirlenen bankaya kredi transferi işlemi sağlanabilir. Bu güne kadar kapatmalı kredi veren bankalar hakkında bir çok yazı paylaştık. Aynı zamanda ihtiyaç kredisi başvurusu yapıp, danışmanlık almak isteyen herkese elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. Az sonra yayınlayacağımız yeni yazımızda da kredi ihtiyacı olan kişiler için yeni bir araştırmadan bahsedeceğiz.

Borç Kapatma Kredisi
Kredi borcu kapatma kredisi farklı bankalara borcu olan kişilerin tek bir bankada borç toplamak için kullandığı kredidir. Borç transfer kredisi olarak da bilinmektedir. Borç takibinin kolay yapılması, ödeme planlamasında iyileştirmeler gibi nedenlerle çekilmektedir.
Bu krediye başvurmadan önce banka seçimini iyi bir şekilde yapmanız gerekiyor. Borçlarınızı hangi bankaya taşıyacağınıza karar vermelisiniz. Bu noktada faiz oranları, vade seçenekleri gibi önemli unsurları göz önünde bulundurmakta da fayda var.
Borç Kapatma Kredisi Nereden Alınır?
Kredi borcu kapatma kredisi almak için bankalara başvurmanız gerekiyor. Başvuruları banka şubelerine giderek, yüz yüze yapabilirsiniz. Ayrıca bankalar mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden de başvuru kabul etmektedir. Bankalar tarafından yapılan borç uygunluk kontrolünü geçtiğiniz takdirde borç kapatma kredisi almanız mümkündür. Kredi alma sürecini kolaylaştırmak ve en iyi seçenekleri bulabilmek için Uzmanlar Kredi’den yardım alın.
Borç Kapatma Kredisi Hesaplama
Borç transfer kredisinde öncelikle başvuran kişinin güncel kredi kartı borçları hesaplanır. Başvurulan banka, varsa, kendisine olan borçları hesaplar. Ardından başvuruda bulunan kişiden diğer bankalara olan borçlarını ister. Bu noktada belgelerin doğru ve kanıtlanabilir şekilde ibraz edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kredi alma süreci olumsuz şekilde sonuçlanacaktır.
Başvuran kişinin tüm borçlarını hesaplayan banka, şartlara uyulduğu takdirde borç kapatma kredisi verir. Eğer kredi talebiniz kabul görmediyse muhtemelen bazı şartları sağlamıyorsunuz demektir.
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
Aşağıda yer alan bankalardan borç kapatma kredisi alabilirsiniz.
  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • ING Bankası
  • QNB Finansbank
  • SEN

Acil Kredi Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Bir cevap yazın