fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Kredi Başvurusu Yapabilir miyim ?

Kredi Başvurusu Yapabilir miyim ?

İster taşıt kredisi ister konut kredisi ya da ihtiyaç kredisi olsun banka, finans kuruluşuna veya kredi danışmanlığı şirketine başvurmayı düşünüyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için bazı önerilerimiz var. Öncelikle en uygun kredi seçeneklerinizi inceleyerek ve kredinizin nerede olduğuna bağlı olarak seçeneklerinizi araştırıp neye hak kazanabileceğinizi görmek isteyeceksiniz. Oradan gerekli evrakları bir araya getirmeniz ve bu kredi için başvurmanız gerekir.

Evet, bu kadar basit…Çevrimiçi yani online bir kredi başvurusunda bulunuyorsanız, 24 saatten daha kısa bir sürede bir hazır kredi onaylanması bile mümkün. Ama özellikle bir kredi için başvururken göz önünde bulundurulması gereken her zaman çok şey vardır.

Kişisel Kredi Almayı Ne Zaman Düşünmeliyim?

Bireysel kredi, yapılması gereken büyük bir satın alım varsa veya acil bir durum varsa ve bazı beklenmedik masraflar ortaya çıktığında aranır. Bireysel kredi, tüketiciye çeşitli nedenlerle verilen bir tür kredi teklifidir. Bireysel krediler taksitli kredilerdir, yani borç veren tarafından onaylanırsanız, borç verenin belirttiği şekilde belirli bir süre içinde geri ödemeniz gereken toplu tutarda bir nakit para alacaksınız.

Bireysel ihtiyaç kredisi genellikle teminatsız olduğundan, güvenli bir kredi almakta olduğunuzdan çok daha yüksek faizler bulacaksınız. Ancak, bunun yerine, kredi kartlarınızı kullanmaktan çok daha düşük oranlar bulacağınızı umarsınız.  Kişisel krediler teminat altına alınmadığı için onay için çok daha yüksek bir kredi puanı talep edebilir. Kredi puanlarınızın eksik olabileceğini tespit ederseniz, size uygun olabilecek diğer finansman seçeneklerini değerlendirmek isteyeceksiniz. Danışmanlık almak belki de sizin için daha iyi bir çözüm olabilir.

  1. Adım: Kredinizi Kontrol Edin

Güvenli olmayan kişisel kredi sürecine başladığınızda, kredi ve kredi geçmişinizi kontrol etmek isteyeceksiniz. Çünkü kişisel bir kredinize hak kazanıp kazanmayacağınız kredi itibarınıza bağlı olacaktır. Alınacak olan faiz oranı, kredinizin nereden alınacağına da bağlı olacaktır. Bankalar size kredileri hibe etmez.  Alınabilecek tek hibe kredi iş için alınabilen ve devlet tarafından verilen kredilerdir .

Kredi puanınızı kontrol ederek kredinizi incelemeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için artık e-devlet şifrenizle kolaylık kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.  Raporunuzun içeriğini dikkatlice inceleyin ve kredi için alışveriş yapmadan önce hataları düzeltin.

Adım 2: Başvurmadan Önce Araştırma Yapın

Kişisel kredi için her başvurunuzda, kredinize bir soruşturma başlatılır ve bu kredi notunuzu biraz düşürür. O yüzden kredi başvurusu yaparken bile seçici olmalı ve yalnızca gerçekten ihtiyacınız olduğunda başvurmalısınız.

Adım 3: Kredi vadelerinizi öğrenin

Kredi ödeme koşullarınız, ödeme gücünüz, zorunlu harcamalarınız ne kadar sürede borcunuzu ödeyebileceğiniz açısından önemli ayrıntılardır. Bu ayrıntılar kredinizin vade durumunu ortaya çıkaracaktır. Ne kadar kısa sürede kapatırsanız o kadar az faiz ödemiş olur, böylece “bu borç nasıl kapatılacak? “ diye uykularınızı da kaçırmamış olursunuz.

Uzmanlar Kredi Olarak Borçsuz Günler Dileriz.

Bir önceki yazımız olan En Uygun İhtiyaç Kredisi Nedir? En uygun kredi nasıl alınır? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]
21 Nisan 2019
475 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN