You are currently viewing Kredi Başvurusu Red Durumları
Kredi Kayıt Bürosu Bireysel Kredi 19-20

Kredi Başvurusu Red Durumları

Kredi Başvurusu diyorsanız bu yazı size göre. Acil ihtiyaçlarını karşılayabilmek veya işinizi büyütmek yada sıfırdan iş kurabilmek için acil nakit paraya ihtiyaç duyan pek çok kişi, ilk olarak bankaların acil ihtiyaç kredilerine yöneliyor. Ancak kredi çekebilmek ve ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılayabilmek her zaman mümkün olan bir şey değil. Kredi başvuru sürecinde ki belirli şartlar çoğu zaman kredi çekmeyi zorlaştırıyor. Kredi başvurusu yapmadan önce eski yazılarımıza mutlaka göz atın.

Kredi Başvurusu Skor Düşürür Mü

Daha öncede sıkça açıkladığımız kredi başvuru etkenlerini yeniden belirtmekte fayda var. Kredi başvurunuzun reddi yada kredi başvurunuzun kabulü, o anki sigortalı çalışma durumunuza ve bunu belge ile kanıtlayan örneğin maaş bordrosu gibi. Ayrıca evinize düzenli olarak giren para miktarının ne kadar olduğuna, devam etmekte olan yada ödemeye devam ettiğiniz kredilerinizde ki ödeme alışkanlıklarınız kredi başvurunuzda büyük etken olacaktır. Genel olarak acil para lazım diyerek birden çok kredi başvurusunda bulunmayınız. Eğer ihtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için detaylı bilgi almak isterseniz yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Peki Bir Sonraki Başvurumda, Önceki Reddedilme Durumumun Bir Etkisi Oluyor Mu

Kredi Başvurusu KBB puanınızın önemi ve önceki başvurularınızı bankalar incelemeye almaktadır. Kredi Kayıt Bürosu üzerinden ayrıca Findeks’in web sayfası ile anlık olarak kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. FİNDEKS’ in genel olarak hesaplama işleyişini buradan anlatmamız çok doğru olmadığı için bunu ayrıca anlatmak daha doğru olacaktır. Bankaların müşterilerinin kredi skoru ve banklara yapmış oldukları kredi başvurularını görebilmektedir. Örnek ile açıklamak gerekirse. 2017 yılı için sıfır araba almak üzere 70.000 TL’lik acil kredi almak için bankaya başvurdunuz ve krediniz onay almadı. Daha sonra başka bir banka ile görüşüp başvuru yaptınız. Sonrasında üçüncü olarak başka bankanın kredi ürününe yöneldiniz varsayalım.

 

Kredi Başvurusu En Kolay Yolları

Aktif olarak 3 farklı bankada kredi başvurunuz gözükmekte iken diğer bankalar kredi komisyonunda sizi değerlendirirken kredi için sizi riskli buldular ve ret verdiler. Diğer başvuru yaptığınız bankalar sizi sistem üzerinde risk grubuna sokabilmektedir. Kısaca söylemek gerekirse kredi başvurunuza bir önce ki retler kesin olarak etki etmektedir. Peki bu durumu nasıl düzeltebilirsiniz. Kredi kullanmadan önce daha öncede bahsettiğimiz üzere yüksek kredi notu elde etmelisiniz. Ödeme alışkanlıklarınızı ve sizin için en uygun bankayı tercih ederek tek banka ile çalışmalı ayrıca vadeli hesap açarak küçük yada büyük fark etmeksizin birikim yapmalısınız. Sadece bana bankalar ne kadar kredi verir düşüncesine girip her bankaya kredi başvurusu yapmadan ihtiyacınız kadar kredi bedeli girmelisiniz. Kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi uzmanına sorun: Aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmından yazabilirsiniz.
Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

This Post Has One Comment

  1. Nurettin

    Bankaya.borcumu.kapatmak.için.krediye.ihtiyacım.var.yardımcı.olursanız.sevinirim.teşekkürler

Bir cevap yazın