You are currently viewing Kredi Başvurusu Neden Reddedilir
Kredi Başvurusu Neden Reddedilir

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? Bir çok müşterimiz acil nakit ve acil kredi ihtiyaçları için aynı anda birden çok bankaya başvuru yapıyor. Kredi başvuru sürecinden sonra kredisi onay alamayan müşterilerimiz kredi çıkmıyor diyerek bizlere başvuruda bulunuyor. Bu yazımızda kredi başvurusuna ret alan müşterilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayın.

Doğru Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? Başvurunuzun ret görmesi birazdan yazacağımız hatalı yada atlanan hususlar yüzünden olmaktadır. Kredi başvurusu yaparken başvuru kurallarına uymak büyük önem taşımaktadır. Bankalara kredi başvurusu yaparken istenilen evrakları tam ve verilen formaları eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Şimdi sırası ile kredi başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve ayrıca kendimizce doğru kabul ederek yaptığımız hatalara bakalım.

Kredi başvurusu ve kredi kartı başvurusu yaparken doğru bilgi verin

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? ve kredi kartı başvurularında yaşanan en büyük sıkıntı eksik yada hatalı bilgi paylaşımıdır. Bankaların size verdiği evrak ve belgeleri dikkatlice okuduktan sonra doldurmanız büyük önem taşımaktadır. Vermiş olduğunuz bilgilerin doğrulu ve doğrulana bilirliği ciddi bir etkendir. Bir çok müşterimiz hatalı yada eksik bilgi vererek bu hataya düşmüştür.

İşlem geçmişiniz olan bankalara yönelin

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? Bankalar kredi başvurusu sürecini değerlendirir iken müşterinin ödeme alışkanlıklarını ön planda tutmaktadır. Kullanmış olduğunuz krediler, kredi kartı kullanım oranınız, maaşınız ve belgelere sunduğunuz gelir kaynaklarınız kredi alma oranınızı yükseltecektir. Acil nakit ihtiyacınız için ilk olarak var ise maaş aldığınız bankanın internet şubesi yada size en yakın şubesi üzerinden kredi hesaplaması yapın. Bankalar düzenli ödeme alışkanlığı kazanmış müşteriye kredi vermekten çekinmez.

Yeterli kredi notu

Kredi Başvurusu Diğer bir önemli husus ise kredi notu dur. Kredi notu düşük olan kişilere kredi ürünü verilmez. Kredi notunuzu etkileyin en temek husus doğru ve düzenli kredi kartı kullanımıdır. Kredi kartınızın ödemelerini aksatmadan yapıyor iseniz kredi notunuz zamanla yükselecektir. Kredi notunuz yok yada düşük ise mutlaka kefil bulmanız gerekmektedir. Bulacağınız kefil ekonomik açıdan sizden iyi olmalıdır. Aksi taktirde yine yazmış olduğumuz kıstaslar çerçevesinde kredi başvurusu ret alacaktır.

Gelirinize göre kredi başvurusu yapın

Kredi başvurusu yaparken gelirinize göre kredi seçmeniz gerekir. Örnek vermek gerekirse aylık 2300 TL geliriniz var ise aylık ödemesi 2000 Tl olan krediye başvuru yaptığınızda krediniz ret alacaktır. Aylık gelirinizi hesaplarken bankalar belge ile sunduğunuz gelirleri göz önüne almaktadır. Kredi başvurusu sırasında maaş bordrosu, kira kontratı, nafaka gibi belge üzerinde sabit gelir unsuru taşıyan evraklar ile başvuru yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

Aynı anda birden çok bankaya başvuru yapmayın

Kredi Başvurusu için yeterli bilgiye sahip olamayan kişilerin en sık yaptığı hata aynı anda birden çok bankaya kredi başvurusu yapmasıdır. Bankaların en büyük gelir kaynağı kredi ürünleridir. Bankalar kredi ürünlerini kişilere kullandırtmak için yarış halindedir. Kredim çıkmıyor diyerek aynı anda birden çok bankaya başvuru yapmanız sizi riskli müşteri sınıfına sokacaktır. Unutulmamalıdır ki bankalar kredi başvurusu yapan müşterileri araştırırken aynı anda farklı bankalara başvuru yapıp yapmadığını sistemden görebilmektedir. Bu tarz durumlarda kredi danışmanlık hizmeti almanız sizin açınızdan en doğru karar olacaktır.

 Konumuzun altına aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

This Post Has 9 Comments

 1. Talat

  Merhaba ben kredi ve kredi kart borclarimı biyerde toplamak istiyorum ve yapılandirmak istiyorum

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Talat bey size yardımcı olabilmemiz için kredi başvuru formumuzu doldurmanız gerekmektedir. Kredi uzmanlarımız size en kısa sürede dönüş yapacaktır.

 2. Salih yılmaz

  Ben başvuru yaptım ama olumlu veya olumsuz bir cevap alamadım

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Salih bey, 22 Ekim günü kredi başvuru formunuz kredi danışmanımıza düşmüştür. Sistem üzerinde arandı cevap alınamadı olarak not düşülmüş. Kredi başvurusu yapan bütün müşterilerimize geri dönüş yapılmaktadır.

 3. Hilal

  İyi günler
  Ben kredi kullanabilmek için işyerinde ssk yaptirdim şuan 4 aylik sigortali çalışıyorum bilmiyordum bu yüzden internetten bazen başvuru yapıyordum ama bugün bir bankaya gittim yüzyüze görüştüm neden kredi bana verilmiyor dedim ve banka sisteme bakıp bir yıl içinde 25 tane başvuru yapmışsınız dedi bu yüzden red ediliyor dedi.
  Bana hiç mi kredi verilmeyecek yaa.
  Eşimde 8 yıl önce 50 lira yüzünden bilmeden takibe düşmüş icra mesajlari geliyordu eşim yüzünden kredi başvurularim red edilseydi banka sisteminde görünürdu değil mi
  Çünkü memur sadece 25 tane bankalara basvurunuz görünüyor bu yüzden krediniz red ediliyor dedi.
  Lütfen yardim edin.
  Bilgi verin kredi kartim var her ay günü gelmeden tam borcu ödüyorum ve şuan kredi notum 1300
  Kredi nasıl çekecem ya

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Hilal hanım, öncelikle kredi başvurusu yapmayı bırakmalısınız. Kredi kartınızı kullanmanız ve ödemelerinizi düzenli yapmanız sizi bankaların gözünde daha değerli yapacaktır. Kullanmak istediğiniz kredi ürünü belirledikten sonra maaş aldığınız bankaya başvuru yapmanız sizin için daha mantıklı olacaktır.

 4. Hilal

  Yorumunuz icin cok tesekkurler
  Ben sigortali çalışıyorum ama maaşi bankadan almıyorum.
  Maaşı işyerinden alıyorum.
  Maaşı bankadan almiyorum diye kredi cekebilmemde bir sorun olurmu.
  Daha öncede başka bir personel kredi çekmişti

  1. Uzmanlar Kredi

   Hilal hanım sabit numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 5. Numan

  Merhaba ben emekli oldum 100 adet koyun alcam köyüme döncem yalnız yüz koyun alacak param yok ben koyun kıredisi kullanabilirmiyim aydınlatırmısınız teşekkür ederim

Bir cevap yazın