Skip to content Skip to footer

Kredi Başvurusu KYK

Kredi Başvurusu KYK !! Uzmanlar Kredi, Kredi Başvurusu KYK Konusunda Yine Tüm Detaylarıyla Burada. Bizim Takip Edip Kredi Başvurusu KYK Ayrıntılarını Öğrenin.

Banka Kredisi İhtiyacınız İçin Alttaki Formu Doldurabilirsiniz.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kredi Başvurusu KYK yüksek öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere karşılık talep etmeden verilen paraya burs denilir. Burstan ön lisans öğrencileri, lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, ÖSYM sınav sonucunda ilk 100 kişi arasına giren öğrenciler, ön lisan eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimine dikey geçiş sınavı ile ara vermeden geçiş yapan öğrenciler, amatör milli sporcu olan öğrencilerde burs imkanından yararlanabilmektedir. Öğrenim kredisi alan kişi burs hizmetinden yararlanamaz. Bursun kesildiği bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlar arasında öğrencinin eğitim sürecinde başarısızlık göstermesi, öğrenimi dondurması, kesin hüküm giymesi, öğrenim gördüğü kurumdan uzaklaştırma ya da farklı bir ceza alması, sağlık ya da farklı sebeplerle öğrenim hayatına devam edememesi gibi sebeplerden dolayı öğrenciye verilen burs imkanı kesilmektedir.

Kyk Kredi BaşvurusuKredi Başvurusu KYK

Kredi Başvurusu KYK yüksek öğrenim gören öğrencilere maddi açıdan destek vermek için normal öğrenim süresi boyunca öğrenciye geri ödeme koşulu ile verilen borç paraya ise öğrenim kredisi denir. Ön lisans öğrencileri, lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencileri başvurduğu taktir de öğrenim kredisinden yararlanabilir. Burs alan kişi öğrenim kredisinden yararlanamaz. Öğrenim kredisinden de her öğrenci yararlanamamaktadır. Bazı şartlar bulunmaktadır. Açık öğretim ya da uzaktan eğitim öğrencileri, kesin hüküm giymiş öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler, kurumdan daha önce burs ya da öğrenim kredisi almış öğrenciler, normal eğitimini tamamlamayıp eğitim sürecini uzatan öğrenciler öğrenim kredisi imkanından yararlanamamaktadır.

Yüksek Öğrenim Kredisi

Yüksek öğrenim kurumlarında eğitim gören bir öğrenci için bakanlar kurulu tarafından belirlenen bir miktarın devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma şartıyla öğrenci adına hesaba yatırılan paraya katkı kredisi denir.

Kredi Başvurusu KYK burs ve öğrenim kredisi için ilgili kamu kurumlar, internet sitesi ya da manyetik ortamlardan başvuru yapılabilmektedir. Başvuru sonrasında öncelik tanınan bazı öğrenciler bulunmaktadır. Gazi ve şehit çocuklarına, Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlara, Sağlık kurulunun verdiği belgeye göre %40 ve üzeri engeli bulunan öğrencilere, amatör milli sporculara, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme evler sevgi evleri gibi kurumlarda yetiştirilen çocuklara, anne ve babası vefat etmiş olan öğrencilere burs ve kredi imkanında öncelik tanınmaktadır.

Kyk Kredim Çıkar mı

Öğrencilerin burs ya da kredi başvurusunda bulunmuş olması öğrenciye kesinlikle çıkacağı anlamına gelmemektedir. Yapılan başvurular değerlendirmeye tabii tutulmaktadır. Değerlendirme sonucu kendisine burs ya da kredi çıkan kişiler taahhütname imzalayarak kabul etmektedir.

Öğrenim kredisinin kesildiği bazı durumlarda bulunmaktadır. Bunlar arasında öğrenim gördüğü kurumdan ayrılması, normal öğrenim zamanında bitiremeyerek öğrenim senesini uzatması, öğrenim kurumunun kapatılması, kesin hüküm giymiş olması, sağlık ya da başka sebeplerden dolayı öğrenimini yarı da kesmesi halinde öğrenciye verilen öğrenim kredisi kesilmektedir.

Burs ya da kredi almaktan vazgeçen öğrenciler vazgeçtiğine dair işlemleri de tamamlaması gerekmektedir. Uzmanlar Kredi olarak size yardımcı olmaktan gurur duyarız. Borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5