Skip to content Skip to footer

Kredi Almak İsteyen Buraya!! Kredi Veren Kuruluşlar Hangileri?

Kredi Çekmek İsteyenlere Nakit Kredi Veren Kuruluşlar Hangileri?

Kredi Almak İsteyen Buraya birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Çünkü hayatımızın çeşitli zamanlarında kredi almaya ihtiyaç duyuyoruz. Borçları kapatmak, konut almak, araç almak ya da nakit desteği almak amaçlarıyla krediye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada, bankalar söz konusu ihtiyaçlara cevap vermek adına çeşitli krediler sunuyor. Durum böyle olsa da her kredi başvurusu yapan kişinin başvurusu onaylanmıyor.

Bankalara yapılan kredi başvuruları çeşitli nedenlerden dolayı reddedilebilir. Çünkü bankalar, kredi vereceği kişinin geri ödeme yapacağından emin olmak istemektedirler. Bu noktada bankaların önem gösterdiği şeyler şu şekildedir;

  • Başvuru yapan kişinin kredi notu (mevcut krediler, geçmişte yapılan ödemeler ve kredi kartı durumlarını kapsamaktadır.)
  • Başvuru yapan kişinin geliri son derece önemlidir. Gelirin başvuru yapılan krediye uygun miktarda olması gerekmektedir. Bu noktada, aylık kredi ödeme tutarının aylık gelirin %50’sinden fazla olmaması gerekmektedir.
  • İpotekli kredi çekilecekse ipotek edilen kıymetin, toplam faiz tutarını karşılıyor olması gerekmektedir.

Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Kredi reddi alan kişiler genellikle kredi alamayanlara kredi veren kuruluşlar gibi farklı seçeneklere yönelmektedir. Bu noktada kredi danışmanlık firmalarından yardım almak, oldukça ideal bir tercih olacaktır.

Uzmanlar kredi, bu alanda öne çıkmakta olan bir firmadır. Kredi alma süreci ile ilgili yaşadığınız tüm sorunların profesyonel ve deneyimli kişilerce çözülmesini sağlamak için; Uzmanlar Kredi ile iletişim kurabilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap