You are currently viewing Kredi Alamıyorum 2020
Kredi çıkmıyor diye üzülmeyin

Kredi Alamıyorum 2020

Öncelikle kredi çıkmıyor diye üzülmeyin. Nasıl Kredi Alabilirim? Hiçbir banka kredi vermiyor ne yapmalıyım? Kredi başvurusunda bulunan kişi tarafından bakıldığında kredi başvurusu reddedilmesi, kişinin aklına pek çok soru işareti getirmektedir. Yapılan kredi başvurusu onaylanmazsa diğer bir bankadan kredi alınabilir mi? kredi alamıyorum borçlarımı nasıl kapatabilirim diye düşünenlerin nasıl hareket etmesi gerekir? Sizin kredi çıkmıyor nasıl alabilirim diye düşünmemeniz için kredilerle alakalı olarak herkesin en çok merakla sorduğu soruları araştırıp cevaplar vermeye çalıştık.

Kredi Çıkmıyor Diye Üzülmeyin;

 

Yapılan araştırmalara göre kredi başvurusu yaptım ama kredi çıkmıyor ne yapmalıyım diye merak eden ve nedenlerini araştıran pek çok kişinin kimi zaman eksik kimi zaman da yanlış bilgiler vermesi nedeniyle onay alınabilecek kredi başvurusunun olumsuz olduğu belirtiliyor. Bazı durumlarda ise sürecin işleyişinin anlaşılmamasından ötürü kişinin başvurusunun reddedilmesi kişide kızgınlık ile beraber şaşkınlık yaratabiliyor.

Banka kredi Vermiyorsa Bize Gelin Araştıralım

Bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim?

Hâlbuki bankaların kredileri onaylama sürecinde ne düşündüklerini anlamak ve bilmek, bankanın kredi vermesindeki ilk aşamayı oluşturmaktadır. Yalnız şunu da belirtmekte fayda var: her bankanın kredi politikasının farklı bir işleyiş içinde olduğunu unutmamak gerekir!

 1. Yeterli kredi notuna sahip olmamak

Kredi alamıyorum yakın tarihlerdeki ve geçmişteki banka ile olan münasebetiniz sizin banka ile olan ilişkinizin temel taşlarını oluşturmaktadır ve bu temel taşlar kredi notu öğrenme kısmında en önemli nokta olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi alamıyorum kredi hesaplama aşamasında krediyi alacak kişinin 0 ve 1900 puan aralığı içinde tanımlanmış kredi notunun, bankalar tarafından en düşük olarak 1100 ve üzerinde olması istenmektedir. Kredi kullanımı sırasında kredi notu, kişinin çalıştığı kurum, geliri ve çalışma süresi kredinin verilmesi ihtimali hususunda bankalar tarafından göz önünde bulundurulabilir.

 

Peki, kredi notunu yükseltmek için neler yapılabilir?

Kredi alamıyorum Kredi notunun yükseltilmesi için bankalarla aktif çalışılarak düzenli ödemelerin yapılması gerekmektedir. Mesela; otomatik ödeme talimatları ile fatura ödemeleri sağlanabilir, maaş alınan bankadan vadesiz hesaba kredili mevduat hesabı tanımlaması yaptırılabilir. Daha önce yazdığımı kredi notu nasıl yükseltilir yazısını okuyabilirsiniz.

 1. Belgelenen gelirin yeterlilik seviyesinde olmaması

Kredi hesaplama yaparken önemli olan kişinin toplam aylık geliri değil de gelirin ne kadarlık kısmının belgelenebildiğidir. Kredi alamıyorum Bu noktada bankaların istediği; diğer bankalara ödenen aylık kredi borçlarının taksitler toplamı, belgelenen gelirin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde olmasıdır. Yani örnek vermek gerekirse; aylık 4000 lira geliri olan birinin diğer bankalara en çok 2000 lira ödeme yapması kabul edilebilir.

Kredi alamıyorum Taşıt ile ihtiyaç kredilerinde aile bireylerine ait gelirler veya aile bireylerinin senetle kredi çekmesi kabul edilemez. Yalnızca aile bireylerinin kredi çeken kişiye kefil olması onaylanabilir. Ancak konut kredisi çekerken aile bireylerine ait gelirler ortak hane gelirleri olarak kabul edilmekte ve kredi onaylanma olasılığını da yükseltmektedir.

 1. Bağ-Kur ya da SSK primi sürelerinin yetersiz olması

Kredi alamıyorum Kredi neden çıkmaz diye hala kara kara düşünmekte iseniz, sebebi belki de prim sürenizin yetişmemesi de olabilir. Başvuruyu yapan kişinin çalıştığı iş yerindeki düzenli ve aralıksız şekilde ödenmiş olan sigortasının en az 3 ay olması gerekmektedir. Genelde pek çok banka bu sürenin en az 6 ay ve üstünde olması şartını sunsa da 3 ay boyunca aktif sigortalı olmak da yeterli olabilmektedir.

Kredi alamıyorum Bunun yanında kendi işi ile uğraşmakta olan esnafların ve tüketicilerinse Bağ-kur sürelerinin en az 1 yıl olması şartı bulunmaktadır. Genel olarak pek çok banka 3 yıl şartı istemektedir. Emekliler için ise sigorta şartı aranmamaktadır. Kredi alamıyorum Bu durum belki de kredi almanıza engel olan noktalardan bir tanesi olabilir.

 

 1. Yasal takip süreci

Kredi alamıyorum kredi kartım var ama kredi çekemiyorum diyenlerden biri de sizseniz bankalar ile olan geçmişinizde bir kara leke olabilir. Bankalar ile tüketici arasındaki ödeme sorunları yasal takibin başlamasına sebebiyet verir. Böylelikle de yapılan tüm başvurular olumsuz cevaplanarak kredi çekemiyorum 2019’da diye kara kara düşünürsünüz. Bu kara leke kredi notunda 5 yıl boyunca kayıtlı tutulur ve kredi notu yükseltilmedikçe sıkıntı devam eder. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız kredi notunuzu alelacele yükseltmeye odaklanmalısınız.

 1. Borçluluk seviyesinin çok fazla olması

Para lazım kredi çekemiyorum demeden önce halihazırda bulunan kredi veya kredi kartlarının borçlarının en azından bir kısmının kapatılması bankalara yaptığınız talebin kredi çıkartılır olarak geri dönmesi demektir. Bu sebepten ötürü kredi başvurusu yapmadan önce olan borçları kapatmak, kapatamıyorsak bile azaltmak en doğru seçenek olacaktır.

“Kredi Başvurusu” “İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.”

 

 1. İstenen yaş aralığında olunmaması

Kredi alamıyorum Kredi talebinde banka tarafından tüketicide dikkat edilen hususlardan bir tanesi de yaş sınırıdır. Genel olarak kişilerin 18 ile 65 yaş arasında olması istenir. Bazı bankalar 65 yaş ve üstü kişilere de kredi vermekle beraber çoğunlukla yüksek fiyatlı hayat sigortası dayatmaktadır. Böylece de söz konusu bankanın mevcut risk oranı düşürülmeye çalışılmaktadır. Bu sebepten dolayı tüketicinin toplam maliyete kesinlikle dikkat etmesi gereklidir.

 1. Bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim

Kredi alamıyorum Bir akraba ya da tanıdığınızın kredisi için kefil olduysanız eğer, bu kredi talebiniz olumsuz olarak cevaplanabilir anlamını taşımaktadır. Kredinin sahibinin borcunu ödememesi halinde yasal olarak borç sahibi kefil olan kişi olacağından ötürü bankalar söz konusu borcu kefilin borcu olarak varsaymaktadırlar. Bu sebepledir ki yeni bir kredi verme yoluna gitmezler.

 

 1. Çok Sayıda Kredi Başvurusu Yapılması

Çok fazla kredi başvurusu yaptığım için sürekli ret alıyorum. Kredi çekmek isteyen kişi aynı dönemde birden fazla sayıda bankaya kredi başvurusunda bulunursa, bankalar geçici olarak kişinin kredi talebini onaylamazlar. Bunun nedeni de bankalara göre bu durumun güvensizlik teşkil etmesidir. Bu yüzden kişinin doğru bankayı bulup başvuruda bulunması önem taşımaktadır. Bankalar sistemlerinde bütün bu kredi başvurularını görebildikleri için kişinin bir süre yeni bir talep oluşturmadan beklemesi gerekmektedir. Sistemdeki bu başvurular bir ay sonunda düşmektedir. Yeni başvuru için bir ay beklenilmesi doğru olacaktır.

 

 1. E- Haciz Kaydının Bulunması

Kredi alamıyorum Devlete karşı olan bir borçtan dolayı elektronik ortam üzerinde, banka hesabında yer alan para, döviz, altın ya da maaş gibi mal varlığına el konulması durumuna e- haciz denilmektedir. Elektronik ortamda vadesi dolmuş vergi borçları konusunda devlet haciz işlemi yapabilir. Bankalar sistem üzerinde bu haciz kaydını görebildiklerinden dolayı ödemenin yapılıp haciz işleminin sonlandırılmasından sonra işlemlerin devam edileceği kişilere bildirir.

 1. Banka tarafından istenen evraklarda eksiklik olması ya da evrakların hazırlanmamış olması

Kredi alamıyorum Kredi başvurusu yapan kişinin evraklarını eksiksiz bir şekilde bankaya teslim etmesi gerekmektedir. Fatura, gelir belgesi, tapu gibi evraklar bankaya getirilmesi kredi süreci olumsuz sonuçlanabilir. Söz konusu belgelerden bir tanesinin eski tarihli olması da bankanın sizden yeni tarihli olarak aynı belgeyi istemesine sebebiyet verebilir.

 1.  Hiçbir banka kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım?

Kredi alamıyorum Piyasadaki kimi banka kredi vermede zorluklar çıkarabilir. Bu bankanın kredi ile ilgili sıkı bir politikası olduğunu göstermektedir. Banka kredi vermiyorsa bize gelin diyen daha esnek çalışan bankalarda mevcut tabi. Bu nedenle kredi çıkmıyor diye üzülmeyin! Çünkü her banka için olmasanız dahi illa ki bir bankanın hedef kitlesi içinde yer alıyorsunuzdur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta doğru banka seçimi yapabilmektir.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

 1. Artık kredi çıkmıyor diye üzülmeyin!

Kredi alamıyorum nasıl alabilirim konusunda bir kolaylık da PTT kredi ile sağlanmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarında yapacağınız kefilsiz şartsız ptt kredi başvurusu ile kredi çekemiyorum derdine son veriyor. Kolay taksit imkanları sunarak ihtiyaç anında yanınızda oluyor.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

This Post Has 37 Comments

 1. kadir kolan

  ben de kredi alamıyorum uzmanlar kredi bir kaç bankada borcum var nasıl birleştirebilirim? 5000 tl kredi falan beni acayip çözer aslında

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Kadir Bey;
   Ana sayfada kredi başvuru formu bulunuyor. Formu doldurup gönderirseniz, Uzmanlarımız en kısa sürede geri dönüşünüzü sağlayacaktır.
   Teşekkürler.

 2. Yılmaz

  100 binlira borcum var nasıl bi araya toplayabilirim eşim ve ben kapıcıyız 2500zer lira aylıklarımız var 4 bankaya toplam 100 bin borcum var bi yerde toplamak mümkünmü

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Yılmaz.
   100.000 Tl karşılığında gelir durumunuz yetersiz kalabilir.

 3. emre akıllı

  evet kredi alamıyorum yazınız güzel anlaşılan bu alanda problemimi halledersiniz. ne yapsam da kredi çıkmıyor sizi buldum aramalarda kredi başvurusu mu yapmalıyım nasıl kredi alabilirim?

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba; Emre Bey;
   Ana sayfamızda Başvuru Formu butonu bulunmaktadır.
   Teşekkürler.

  2. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Emre
   Teşekkürler. Bu konuda ısrarcı olup bütün bankalara başvuru yaptığınız için skor durumunuz yeterli değerde olmadığından dolayı kredi alamıyor olabilirsiniz.
   Skor yükseltme anca bütün banka borçlarınızı düzenli şekilde ödemeye başlarsanız mümkün hale gelir.

 4. Mustafa

  Kredi çekmek istiyorum

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhaba Mustafa bey, Eğer kredi çekmek istiyorsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvuru formumuzu doldurduktan sonra size en iyi kredi seçeneğini sunarız. Kolayca kredinizi kullanabilirsiniz.

 5. Kaya

  Eminim benim gibi bir cok kişi kredi alamıyorum diyordur. Anlamıyorum bankalar neden kredi vermiyor yani her şey normal sadece önceden kalma icralık bir durumum var. Aklım almıyor.

  1. Uzmanlar Kredi

   Kaya Bey; 🙂

 6. Sergen durgun

  Kredi alamıyorum benim sorunum kredi çekemiyorum ise bankaların sorunudur diyebilir miyiz kısaca?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Eğer kredi alamıyorum diyorsanız bir de Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Ön ödeme şartımız yoktur. Gönül rahatlığıyla başvuru yapabilirsiniz. Size en uygun krediyi araştırıp sunabiliriz.

 7. metin saraca

  bankalara gittim fakat ne yaparsam yapayım kredi alamıyorum ne yapabilirim nasıl kredi alabilirim kredi notu 1000in üstünde sanıyorum

 8. görse birde

  Ben de kredi alamıyorum nasıl kredi alabilirim sayın uzmanlar kredi?

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar, eğer kredi alamıyorum diyorsanız Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvuru formumuzu doldurup başvurunuzu gönderebilirsiniz. En uygun krediyi size sunabiliriz.

 9. sakine başçı

  kredi alamıyorum kredi verenler nerede? ne yapsam da kredi çekemiyorum kredi notum da gayet uygun

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar Sakine hanım, kredi almak istiyorsanız Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu yükseltmeniz için tavsiyeler verebiliriz.

 10. ercü

  ben memurum yani kamu çalışanıyım kredi alamıyorum borçlarım birikti kredi almak istiyorum ne yapayım?

 11. Cennet

  Merhaba benim acil 2000 tl ye ihdiyacim var yapikerdi bankasina borcum var takip suresi baslayacak borcumun bi yere olmasini isdiyorum takip suresi baslaycak yardimci olursaniz sevinirim

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar, Uzmanlar Kredi üzerinden kredi başvuru formuna tıklayıp kredi başvurunuzu gönderin uzmanlarımız sizin için en uygun krediyi bulup size sunsunlar.

 12. Levent

  Benim 3 tane kredi kartı yapılandırmam var ocak ayından beri düzenli ödüyorum bankalara baş vurduğumda red alıyorum sürekli bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar Levent bey, eğer avukatlık ya da hacizlik durumunuz var ise maalesef kredi çalışması yapılamıyor.

 13. Seval

  Merhaba ben kredi çekmek istiyorum esnafım sadece ikibin kredi kartı borcum var onuda aylık ödememi yapıyorum aktif bagkurluyum ama hiç yatırmadım bagkurumu aceba etkisi olabilirmi

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar Seval hanım, kredi başvurusu yapabilirsiniz. Durumunuzu detaylı olarak inceler en uygun kredi seçeneklerini size sunarız.

 14. Mehmet Fatih tosun

  Başvuru yaptım dönüş olmadı

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar Fatih bey, Kredi başvurusu yaptığınız için teşekkür ederiz. Dönüş yapıldı.

 15. Nermiye Gündoğdu

  Kredi çekmek istiyorum

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar,kredi almak için Kredi başvurusu bu link üzerinden kredi başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 16. Nermiye Gündoğdu

  Kredi çekmek istiyorum borç kapatmak için

 17. Deniz

  Kredi almak istiyorum

  1. Uzmanlar Kredi Danışmanlık Hizmeti

   Merhabalar, Kredi başvuru formunu doldurarak kredi başvurusu yaparsanız uzmanlarımız sizinle irtibata geçerler.

 18. Sezer

  Kredi alamıyorum yardımcı olun lütfen
  3 banka üzerinde 45-50 bin TL arası borcum var. Borç kapatma kredisi istiyorum

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Sezer
   Kredi alamıyorum demeden önce uzmanlar kredi üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.
   Uzmanlarımız mesai saatleri içinde geri dönüşünüzü sağlayacaktır.
   Krediyi neden alamadığınızı ve bir çalışma yapılabilir mi bunları öğrenmiş olursunuz.
   Borçsuz günler dileriz.

Bir cevap yazın