Skip to content Skip to footer

Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

Ev Kredisi Nedir?

Konut kredisi olarak da değerlendirilebilen ev kredileri ev alacak olan kişilerin ev almadan önce başvuracakları bankaların belirli oranlar doğrultusunda verilen kredi türünü ifade etmektedir.

Konut Kredisi Nedir?

Çok sayıda insanın kendi evinin sahibi olmak en çok istediği noktalar arasında yer alsa da insanlar kimi zaman ev alacakları biriktirebilmekteyken kimi zaman bu parayı biriktirememektedir. Özellikle evi kira olan kişiler ev almak istemektedir. Şimdilerde ev sahibi olmak isteyen pek çok kişinin ev alabilmek için başvurduğu bir yolu ifade etmektedir konut kredileri.  Kira ödemek yerine kredi çekerek kredi taksitlerini ödeyerek kendi evinin sahibi olabilmek istemektedir. Konut kredileri yapılabilecek olan en kısa tanımlarıyla kişilerin satın almak istedikleri evlerin teminat altına alınması suretiyle bankaların müşterilerine vermiş olduğu bir kredi türünü ifade etmektedir.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Konut Kredisi için buradan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı 2020

Konut kredilerinin vadeleri çoğu zaman sabit oranda uygulanacak olan faiz oranları doğrultusunda 5 – 30 yıl aralığında değişmektedir. Bir kişinin konut kredisine başvurmasından önce almayı istediği eve karar vermesi gerekmektedir. Sonrasında ise konut kredisi veren bankaların araştırılması ve kişilerin kendilerine en uygun bankaların araştırılmasının ardından karar verilecek olan bankaya başvuruda bulunulası gerekmektedir. Başvuruda bulunulan bankanın başvuruyu onaylamasının ardından gayrimenkul değerlendirme uzmanları kişilerin almak istedikleri evlerin değerinin belirlemesini gerçekleştirmektedir.

Konut Kredisi Başvurusu

Bu noktada ise kredi başvurusunda bulunan kişileri önemli ölçüde etkileyecek olan bir durum söz konusu olmaktadır. Uzmanların ev fiyatını belirlemesinin sonrası kişilerin belirlenen fiyatın dörtte birini nakit olarak ödemesi zorunlu olmaktadır. Kişilerin ödemekte zorunlu olduğu kısmın sebebi de mevcut yasalar nedeniyle bankalar en fazla belirlenecek olan değerin %70 – 75 aralığında bir kredi değerini verebilmektedir. Bu nedenle de kişiler kalan %25’lik kısmı kendileri peşin olarak ödemek durumunda olmaktadırlar. Kredi başvurusunda bulunan kişiler ise bankalarla sözleşmeyi sağlamaları halinde belirlenecek olan vade süresinde, uygulanacak olan faiz oranı doğrultusunda aylık periyotlar dahilinde ödemelerini gerçekleştirmektedir.

Nasıl Ev Alabilirim?

Ev sahibi olmayan ancak ev sahibi olmak isteyen kişilerin çok istediği bir konuyu ifade etmektedir ev almak. Kişilerin almak istedikleri evlere öncelikle karar vermelerinin ardından evleri nasıl alacaklarına karar vermeleri gerekmektedir. Ev alma süreçlerinin gerçekleşme şekillerine ve nasıl alınacaklarına bakıldığında ise önlerinde iki adat seçenek belirmektedir. İlk seçenek kişilerin ellerindeki nakit para ile alabildikleri gibi ikinci bir yol olarak da kişiler konut kredisi çekerek ev alabilmektedir.

Uzmanlar Kredi Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir tür kredi danışmanlık kuruluşunu ifade eden uzmanlar kredi gerekli olan bütün yasal içerikleri de gerçekleştirmektedir. Yasal bakımdan Türk Vergi Hukukuna bağlı olan kuruluş Vergi dairesine kayıtlı bir şekilde faaliyet göstermektedir. Ev kredisi başvurusu yapmak isteyen müşterilerine bankalarla iletişimlerini sağlamaktadır. Uzmanlar kredi müşterilerine yönelik en faydalı şekilde olacak şekilde en uygun kredi seçeneklerinin oluşturulmasını sağlamaya çalışmaktadır. Müşterilerine yönelik çalışmalarını gerçekleştirirken herhangi bir ön ödeme ve ücret ödeme yapmaksızın kredi başvurusunda bulunmalarını sağlamaktadır. Uzmanlar kredi ile kredi başvurusu yapılırken gerekli olan formların doldurulması ile gerçekleştirilmektedir.

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde sıklıkla kullanılan konut kredilerine olan taleplerin artması nedeniyle ev kredisi başvuruları ve konut kredilerinin nasıl alınacağına ilişkin soru ve araştırmalar gündeme gelmektedir. Konut kredisi almak isteyen bir kişilerin öncelikli olarak ev kredisi veren bankaları araştırması ve başvuruda bulunması gerekmektedir.

Günümüzde bankaların internet üzerinden de hizmet vermeye başlamalarının ardından başvuru işlemlerini internet aracılığı ile alabilmektedir. İnternet üzerinden doldurulacak olan başvuru formu ile başvuruda bulunulabilmektedir. Söz konusu online başvuru formları bir tür ön başvuru niteliği taşımaktadır. Yapılan başvurunun onaylanmasının ardından kişilerin banka şubesine gitmesi gerekmekte ve konut kredisi için gerekli olan bir takım evrakları bankaya vermesi gerekmektedir.

Konut Kredisi Gerekli Belgeler

 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdanı
 • Kişilerin adreslerini gösteren ikametgah belgesi ya da son üç aya ilişkin fatura
 • Satın alınmak üzere kredi başvurusunda bulunulan daireye ilişkin kat mülkiyeti ya da kat irtifakı tapusu
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin gelir durumunu gösterir belge

Gelir durumunun belgelenmesi sürecinde de kişilerin icra etmiş oldukları meslek gruplarına göre birtakım kriter ve belgeler aranmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Çekilecek olan her türlü kredide olduğu gibi konut kredilerinin ödenme sürecinde de birtakım faiz uygulamaları söz konusu olmaktadır. Ev kredilerinde bankaların uygulayacakları faiz oranları başta yasalar doğrultusunda olmak üzere başta her bankanın uygulamakta olduğu politikalar olmak üzere çekilecek olan kredi tutarı, vade süresi gibi çeşitli faktörler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

En Düşük Faizli Taşıt Kredisi

Konut Kredisi Ulaşımın önemli bir yere sahip olduğu günümüzde arabalar da ulaşımı sağlayan en önemli araçlar halini almıştır. Bu nedenle de insanlar kendilerine ait araba alma ihtiyacı duymalarının yanı sıra araç alma talebinde de bulunmaktadır. Şimdilerde ise en sık araç satın alma seçenekleri arasında kredi çekerek araç alma yer alsa da kredi çekecek olan kişiler söz konusu kredilerin mümkün olduğuna düşük faizli olmasını istemektedir. Ancak uygulanacak olan faiz oranı banka politikaları başta olmak üzere kredinin vadesi gibi seçenekler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir.

Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

Konut Kredisi Günümüzde ev sahibi olmak isteyen insanların sıklıkla başvurduğu ve araştırdığı konuların başında yer almaktadır Ev kredisi veren bankalar. Bu nedenle de pek çok insan kredi noktasında bankalar araştırmaktadır, Ev kredisi veren bankalara bakmak gerekirse;

 • QNB Finansbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası

İhtiyaç kredisi,  borç kapatma kredisi, Konut kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi

İnsanların barınma ihtiyacını karşılayan evler günümüzde daha da önemli bir hale gelmiş ve bu nedenle de pek çok insan kendi evine sahip olmak istemektedir. Şimdilerde ise en sık konut edinme yöntemlerinin başında da kredi yoluyla konut sahibi olmak yer almaktadır. Konut kredisi de diğer krediler gibi çeşitli faiz oranları doğrultusunda verilmeleri nedeniyle insanlar en uygun konut kredisini alabilmeyi araştırsalar da bu durum bankalara göre ve kişilerin kredi notu gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir.

T.C. Ziraat Bankası

İş Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası

Qnbfinansbank

Denizbank

Odeabank

Garanti Bankası

Yapıkredi Bankası

Vakıf Bank

Halk Bankası gibi çok sayıda banka konut kredisi vermektedir.

Konut Kredisi Alamıyorum

Ev sahibi olmak isten çok sayıda insanın başvurduğu bir yol olan konut kredisini almak zaman zaman bazı insanlar için problem olabilmektedir. Bu nedenle de kredi alamama durumu ile karşılaşan kişiler bu durumu araştırmaktadır. Konut kredisi alamayan kişiler genellikle çekmek istedikleri kredi oranının fazla olması, daha öncesinde bankalara ilişkin ödemeler nedeniyle bankaların kara listesinde yer alması ve benzeri nedenler doğrultusunda kredi çekememektedirler.

Kredi Puanı

Konut Kredisi Kredi notu olarak bilinen kredi puanları bir kişinin banka ve finans kurumlarıyla arasındaki bütün mali ilişkiler doğrultusunda yapılacak olan analizler sonrası ortaya konacak olan sayısal değeri ifade etmektedir. Kişilerin kredi notları daha sonraki süreçlerde bankalarla olan ilişkilerini etkilemektedir.

Uzmanlar Kredi Hakkında

2015 senesinde kurulmuş olan ve Türkiye genelinde hizmet veren bir kuruluşu ifade etmektedir. Uzmanlar kredi en temel ve basit ifadesi ile bankalar ve müşteriler arasında iletişimi sağlayan bir kuruluşu ifade etmektedir.

Uzmanlar Kredi Yorumları

Uzmanlar kredi hakkında yapılan yorumlara genel olarak bakılmak gerekirse en temelde olumlu yorumlar olsa da uzmanlar kredi genel itibariyle uzmanlar kredi kendisini yapılan yorumlar doğrultusunda geliştirmektedir.

Konut Kredisi konusunda makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Uzmanlar Kredi Borçsuz Günler Diler..

4 Comments

 • musa aydogdu
  Posted 30/01/2020 at 09:55

  konut kredisi almam gerekiyor. memurum memur kredisi mi alayım ev kredisi mi? nasıl kredi başvurusu yapabilirim?

 • fatma soyer
  Posted 03/02/2020 at 09:58

  konut kredisi faiz oranları düştü diyorlar doğru mu? bununla ilgili yazı yazarak bilgilendirebilir misiniz

 • hafızsoruclu
  Posted 03/02/2020 at 09:58

  ev kredisi ile konut kredisi aynı değil mi?

 • konut kredisi faiz oranları
  Posted 05/02/2020 at 16:43

  konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Yorum Yap

0.0/5