Skip to content Skip to footer

Konut Kredisi Hakkında

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi hakkında;

Konut Kredisi Hakkında Günümüzde  insanların konut sahibi olabilmek için başvurduğu ilk  yöntem banka kredisi  kullanmaktır.  Özellikle maaş bordrosuna sahip kişiler için konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak hem daha kolay hem de daha planlı  bir yöntemdir.  Ancak konut kredisi kullanarak ev sahibi olurken evli çiftler gerek konut kredisinin kim tarafından kullanılacağı gerekse de satın alınan evin tapusunun kimde olacağı konusunda karışıklık yaşayabilmektedir.  Bu konu ile ilgili merak edilen en önemli nokta ise konut kredisi kullanarak alınan eve  ortak tapu yapılıp yapılamayacağıdır. Kredi başvurusu yapın krediye ulaşın.

Kredi Açıklama Ve Kredi Başvurusu

Bu konu ile ilgili açıklanması gereken ilk   konu,  ortak tapunun ne olduğudur.  Bir gayrimenkulün birden fazla kişiye ait olması ortak tapu gelmektedir.  Eğer gayrimenkul üzerinde ortak bir tapu var ise bu gayrimenkul üzerinde tapuda ismi geçen her kişinin payının eşit olacağı anlamına gelir. Ancak tapu ile ilgili bir sözleşme var ise bu sözleşmede kişilerin birbirinden farklı payı söz konusu herkes kendisi için belirlenen oranda gayrimenkul üzerinde pay sahibidir.  Durum böyle olunca konut kredisi ile alınan evin içinde ortak tapunun yapılması söz konusudur. Memur kredisi hakkında detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.

[iphorm id = “2” isim = “hızlı kredi”]

Nasıl Konut Kredisi Alınır?

Konut kredisi kullanarak ortak tapulu ev sahibi olacaksanız bu konu ile ilgili bankaya bilgi vermeniz gerekecektir. Banka gayrimenkule ortak olacak her kişi için ayrı bir kredi açacaktır ve gayrimenkulün tapusu ortak olarak çıkacaktır.  Ancak konut kredisi ile alınan evler ipotekli evler olduğu için banka konutun tamamına ipotek koyacaktır.  Bu şekilde bir ipotek yaparak banka kendisini garanti altına almaktadır.  Her kişi için bir kredi açan banka,  kredi ödemelerinde bir sorun yaşanması durumunda ödemeyi yapan bireyi sorumlu tutarak  kendisini garantilemektedir.  Kredi alamıyorum mu diyorsunuz?

Ev Kredisi Almaya Karar Verenler

Birçok kişi, kredi alma kararı verdikten sonra aylık ödemelerinin nasıl görüneceğini düşünmeden büyük miktarda ihtiyaç kredisi borçları alır.   Yani ortak tapu yapılan ipotekli evlerde ödemeyi herhangi bir tarafın yapmaması durumunda diğer kişi de sorumlu olmaktadır. Konut kredisi hakkında ortak tapu ile ev sahibi olmak için bankalarda kullanılan konut kredilerinde bankalar konut   sahibi olmak isteyen kişiler için net bir sınırlama koymamaktadır. Bazı bankalar ucunu açık bırakırken bazı bankalar ise sınır koyabilmektedir.

Ev Kredisi İçin Ortak

Eğer bankaları ortaokulu bir konut kredisi başvurusu banka gayrimenkul üzerinde ortak olmak isteyen kişilerin kredi geçmişini birbirinden bağımsız olarak etkilemektedir.  Bankalar kişilere ayrı ayrı kredi  açacağı için her kişi kendisinin geçmişten sorumludur ve kredi kullanabilecek kredi puanına sahip olması gerekir.  Ayrıca yapacağı kredi ödemelerine bütçesinin yetip  yetmeyeceği konusunda da bankalar bir çalışma yapmaktadır. Siz de asker kredisi almak ister misiniz?

Ev Kredisi Ortak Tapu

Tapulu olarak konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin tamamının kredi kullanması söz konusu değildir.  Konut kredisi hakkında ev sahibi olacak kişilerden sadece birisinin kredi kullanması ile de ortak tapulu konut almak mümkündür.  Böyle bir durumda banka sadece kredi kullanacak olan kişinin geçmişini  inceleyerek kredi onayı vermektedir. Borç kapatma kredisi alarak tüm borçlarınızı tek bir yerde toplayın.

Ortak tapu ve Diğer Şartlar

Konut kredisi kullanarak tapulu bir ev aldığınız zaman,  tapu dairesinde artı masraf olarak herhangi bir  masraf çıkmamaktadır.  Tek başına alınan evlerde olduğu gibi yeni tapu masrafları çıkmakta ve ortaya çıkan masraflar tabutun ismi geçen kişiler tarafından paylaşılmaktadır. En uygun kredi seçenekleri için Uzmanlar Kredi danışmanlık hizmetini deneyin.

Ev Kredisi Ortak Tapu Masrafları

Ancak bankalar ortak tapulu konut kredileri için bazı ek masraflar çıkartabilmektedir.  Ortak tapulu olarak alınmış olan konut kredileri evler daha sonra paylaşılacak zaman herkes tapudaki belirtilmiş olan hakları kadar konut üzerinde pay sahibi olabilmektedir.  Eğer konut kredisi ödemeleri bitmeden taraflardan biri konut üzerindeki hakkından vazgeçerse mevcut olan borç  tapuda ortak olan ve kredi kullanan diğer kişi tarafından devam ettirilmektedir.  Böylece kredi ödemelerini devam ettiren kişi evin sahibi olarak tapu kaydına geçmektedir.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

1 Comments

  • yüksel yüksel
    Posted 16/12/2017 at 03:45

    ıyı akşamlar ben kıredılı ev alacağım ama maaş bodrom yetmedıgı ıçın arkadaşın maaş bodrosunuda dahıl ettım ama banka sadece benden ımza aldı tapu 50/50 olacak dedı peşınatı ben verdım arkadaş hıç para harcamadı ımzada atmadı banka kıredı baş vuruş belgemize banka asıl sensın dedı uarkadaş tapıya ortakmı nasıl bır evrak alayım bundan .

Yorum Yap

0.0/5