Skip to content Skip to footer

Konut Kredisi Alma Şartları Faiz Oranları

Konut Kredisi Alma Şartları 2021 Faiz Oranları, Krediyi Dondurma, Konut Kredisi Hayat Sigortası, Konut Kredisi İle Ev Alma Süreci Ve Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi. Aynı Zamanda Konut Kredisi Yapılandırma Ve Tapu İşlem Süreçleri.. Aklınıza Gelebilecek Soruları Cevapladık.

Uzmanlar Kredi İle Konut Kredisi Başvurusu Yapmak İstiyorsanız Formu Doldurabilirsiniz.

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Konut kredisi veren bankalar günümüz şartlarında birey kendi kazancıyla bir ev alması pekte mümkün bir durum değildir. Bankalar müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda kredi açmaktadır. Bu da bankaların müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda açtığı kredilerden bir tanesidir. Konut kredisi bankaların müşterisine ev alabilecek düzeyde maddi destek sağlamasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken şey, konut kredisi almak için uygun bir evin olmasıdır ve aynı şart satılacak olan ev içinde geçerlidir.  Konut kredisi alarak ev sahibi olmak tıpkı taşıt kredisinde ki gibidir. Borç bittiğinde ev sahibi olabilirsiniz.

Konut Kredisi Veren BankalarKonut Kredisi Alma Şartları Faiz Oranları

Konut kredisi imkanı sunan bankalar aylık ödemeleri düşük tutarak, yüksek vade imkanları tanımaktadır. Bu sayede kişiler kira ödermiş gibi konut sahibi olmaktadır. Tanım olarak konut kredisine bakılacak olursa, alınacak olan evin belirli bir teminatla bankaların farklı seçenekler sunarak verdiği kredi türüdür.

Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri

Konut kredisi veren bankalar sabit faizli konut kredisinde maksimum tanımlanabilecek vade sayısı 240 aydır. Bankada konut kredisi için geçerli olan faiz oranı uygulanmaktadır ve bu şekilde geri ödeme planı oluşturulmaktadır. Yalnızca bu kredi gerçek kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi veren bankalar özel ödemeli konut kredisinde gelirinizin yılın bazı dönemlerine farklılık göstermesi ve tanımlanan vade boyunca sizin belirleyeceğiniz tutarda ara taksitler ile verilen kredi türüdür. Ara ödemeli konut kredisinde yılın belirli dönemlerinde prim ya da ek ödeme gibi fazla gelir alan kişilere tanımlanan bir konut kredisi türüdür. Azalan taksitli konut kredisinde ilk zamanlar ödenen aylık borç yüksekken zamanla azalması olarak ifade edilebilir. Artan faizli konut kredisi ise ilk başlarda düşük aylık geri ödemeler ile başlayarak giderek kademeli şekilde artış göstermesi olarak tanımlanmaktadır.

Konut Kredisi Alma Şartları Ve Başvuru

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi veren bankalar konut kredisine başvurmak için gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar arasında öncelikli olarak kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Bankalar alınan eve ipotek koysa bile kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişinin belgelenebilir şekilde bir gelirinin olmasını talep etmektedir. Aynı zamanda bankalar konut kredisi verirken, evin tüm borcunu  karşılayacak şekilde kredi vermemektedir. Konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişi evin %4’ünü ödemelidir. Konut kredisi için gerekli şartları sağlıyorsanız, istediğiniz bankanın evraklarını tamamladıktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kendinize kredi çekerken emlakçı ya da müteahhitleri referans olarak götürebilirsiniz.

Konut Kredisi Olumlu Geri Dönüş

Konut Kredisi Yapılandırma !! Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi veren bankalar bankanın geri dönüşünün olumlu olmasıyla birlikte bankanız sizi yeniden çağırır. Son evraklar tamamlanarak almak istediğiniz eve bankalar tarafından bir ekspertiz gönderilir. Evin konumu, çevre düzenlemesi, kat sayısı gibi pek çok özellik göz önünde bulundurularak ekspertiz bankaya durum bildirir. Bir sorun oluşmadığı taktir de konut krediniz kullanıma hazır hale getirilir. Akbank, TEB, Finans Bank, Vakıfbank ya da Ziraat Bankası gibi pek çok banka ev almak isteyen kişilere konut kredisi vermektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi ev sahibi alabilmek için bankaların verdiği desteğe denir. Yalnızca unutulmamalıdır ki konut kredi, alınacak evin tamamını karşılamamaktadır. Bankalar konut kredi ile alınan evin en fazla %80 ödemesini gerçekleştirmektedir. Burada belirleyici olan şey, konutun değeridir. Evin ücretinde ne kadar ödeneceğini belirlemektedir. Aynı zamanda bilinmesi gereken bir başka nokta daha bulunur. Bankalar konut kredi verdiklerinde kişinin satın aldığı evi ipotek etmektedir. Alınan kredi bittiği taktirde ipotek kalkmaktadır. Bankalar bunu yaparken geri ödeme de sorun yaşanmaması adına yapılmaktadır. Konut kredisi bankalar için aslında risksiz bir kredidir. Ana parası yüksek olan bir kredidir aynı zamanda bankalar tarafından tanımlanana vadeleri de diğer kredilere göre oldukça yüksektir.

Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2021

Konut kredisi almak isteyen bir kişi için bankalarda önemli olan şey belgelenebilir şekilde olan gelir durumu ve bankaların size verdiği kredi notudur.  Konut kredisi almak için evin uygun olması gerekmektedir. Öncelikle eğer henüz tamamlanmamış bir evse kat mülkiyeti olması gerekmektedir. Ev tamamlanmış bir ev ise iskan alınmış olmalıdır. Bankaların konut kredisi vermesi için evin durumu da oldukça önemlidir. Konut kredisi alabilmek için istediğiniz evin en az %80’inni bitmiş olması gerekmektedir. Konut kredisi alabilmek için de bazı şartlar bulunmaktadır. Konut kredisine başvuru yapabilmek için öncelikle 18 yaşınızı doldurmuş olmanı gerekmektedir. Alt sınır bankalar tarafından bu şekilde belirlenmişken üst sınır ise 70 yaş olarak bankalar tarafından belirlenmiştir.

Konut Kredisi Alma Şartları Gelir Beyanı

Konut Kredisi Yapılandırma

Bunun yanında gelirinizin belgelenebilir bir durumda olması gereklidir. Gelir durumunda bankaların istediği farklı belgeler bulunmaktadır. Özel sektörde çalışan bireyler SGK dökümü getirirken, kamu da çalışanlar maaş bordrosu getirmektedir. Emekli olan kişiler emekli gelir belgesi getirmelidir. İş yeri sahibi olanlar ise güncel olan bir vergi levhası ile konut kredisine başvuru yapmaktadır. Bunun yanında hanenin günlük harcamaları düşüldüğünde konut kredisinin aylık ödemelerini gerçekleştirebilecek düzeyde olması gerekmektedir. Konut kredisinde yararlanmak için bankaların istediği belgeler tamamlanmalıdır, tamamlanmadığı taktir de konut kredisi başvurusunda değerlendirme içerisine giremezsiniz.

Konut Kredisi Alma Şartları Kredi Notu

Konut Kredisi Yapılandırma – Konut Kredisi Veren Bankalar

Diğer krediler de önemli bir paya sahip olan kredi notu, konut kredisinde de oldukça önemlidir. Kredi notunuz düşük olduğu taktirde konut kredisi başvurunuza olumsuz dönüş yapılması yüksek bir ihtimaldir. Konut kredisinden yararlanabilmek için kredi notunuzun en az 1.100 olası gerekmektedir. Pek tabii bunlar konut kredisi için bankanın istediği bireysel şartlardır. Bunlar haricinde de bankalar tarafından bazı şartlar istenmektedir. Konut kredisi almak istediğini ev için iskan alınmış olmalıdır. Eğer ki henüz tamamlanmamış bir ev için bankalardan konut kredisi talep ediyorsanız kat irtifakı sunmanız gereklidir. Tabi olası bazı durumlarda bulunmaktadır. Evi yapan müteahhitler bazı bankalarla anlaşmaktadır ve ev henüz tamamlanmamış olsa bile anlaşılan bankadan konut kredisi alabiliyorsunuz.

Konut Kredisi İçin Danışmanlık

Konut Kredisi Yapılandırma

Uzmanlar Kredi olarak bütçenize en uygun konut kredisini belirleyerek hayallerinize kavuşmanızı sağlayabiliriz.

Sizde konut kredisi almak istiyorsanız Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bütçenize uygun ve sizin için en doğru olan konut kredisini alarak hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Konut Kredisi Dondurma Nedir

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapabilirim

Konut kredisi veren bankalar ev almak isteyen kişiler ellerinde yeterli nakip paraya sahip olmadıkları durumda konut kredisi almak için bankalara başvuru yapmaktadır. Müşteriler konut kredisi borcunu uzun vadede ödeme imkanına sahiptir. Size ve bütçenize uygun olan konut kredisini belirleyebilmek için bankaların konut kredisi için verdiği faiz oranlarını öğrenmelisiniz. Konut kredisi başvurusunuz kendi başınıza yapmak pek kolay olmayabilir. Bu yüzden konut kredisi başvurusu yaparken Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bütçenize ve almak istediğinize eve en uygun ve en doğru olan krediyi belirleyerek konut kredisi çekme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Konut kredisi için her başvuru kabul edilmemektedir.

Konut Kredisi Dondurma Nasıl Yapılır

Konut kredisi veren bankalar bankalar konut kredisi vermek için bazı şartlar öne sürmektedir. Öncelikle konut kredisi alabilmek için reşit olmanız gerekmektedir. Ülkemizde reşit olma yaşı da 18’dir. Yani 18 yaşını dolduran bireyler konur kredisi başvurusunda bulunabilir. Bankanın istediği tüm belgeleri eksiksiz tamamlamanız gerekmektedir. Kredi notunuzun bankaların istediği düzeyde olması gerekmektedir. Belirli kredi notunun altındaki kişilerin konut kredisi başvuruları onaylanmamaktadır. Eğer tüm bu şartları sağlıyorsanız bankanın verdiği başvuru formu, kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi, belgelenebilir şekilde olan geliriniz ve satın alacağınız evin tapusu ya da tapu fotokopisi ile birlikte bankanızdan başvuru yapabilirsiniz. Bu istenilen belgeler bankalar arasında farklılık gösterebilir.

Konut Kredisi Olumsuz Geri Dönüş

Konut kredisi Alma Şartları konut kredisi başvurusundan sonra eğer bankanız olumsu dönüş sağlarsa bütçenize uyan bir ödeme planı hazırlanır. Konut kredisi ödemesi esnasında müşteri aylık taksitlerini erteleyebileceği gibi dondurma imkanına da sahiptir. Bankaların hizmet listesinde konut kredisi dondurma gibi bir işlemleri bulunmamaktadır. Fakat müşterinin geçerli bir neden sunmasıyla birlikte konut kredisi ödemeleri dondurulabilir. Yeni ev sahibi olmak isterken kişiler pek çok masrafla başa çıkmaya çalışmaktadır. Karşılarına çıkan pek çok masraf kişilerin bütçesiniz oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu durumda konut kredisi ertelemesi bankalardan talep edilebilir.

Konut Kredisi Erteleme 2021 – Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi veren bankalar en fazla 3 aya kadar ertelenen konut kredisinde bankaların asıl amacı müşterisine destek olmaktır. Konut kredisi erteletmenin ekstra bir masrafı bulunmamaktadır. Yalnızca erteleme durumunu krediyi almadan önce bankaya bildirmek gerekmektedir. Konut kredisi başvurusunda bulunan kişinin bazı durumlarda da kredi ödemelerini dondurması gerekmektedir. Konut kredisi dondurma işlemini herhangi bir nedene bağlı olarak aylık ödemesini yapamayan müşterilerin talep ettiği bir durumdur. Bankalar bu durumda da müşterilerini düşünmektedir. Tamamen bankaya bağlı bir durum olmakla birlikte genellikle konut kredisi borç dondurma işlemi en fazla 1 ya da 2 defa teklif edilmektedir. Bankaların bu işlemi yapma zorunluluğu bulunmamaktadır fakat müşteri ile anlaştığı taktirde uygulanmaktadır.

Konut Kredisinde Borç Dondurma

Konut kredisi Alma Şartları bankalar genellikle konut kredisi dondurma başvurusunu reddetmemektedir. Eğer ki bankanız aldığınız konut kredisinin ödemelerini dondurmuyorsa borç transfer kredisinden yararlanma imkanınız bulunmaktadır. Borç transfer kredisi hakkında bilgi almak için borç kapatma kredisi başlıklı yazılarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Finansbank Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi Alma Şartları finans bank’tan konut kredisi alabilmek için satın alınmak istenilen evin kat mülkiyeti tapusu olmak zorundadır. Eğer ki ev henüz tamamlanmamış ve inşaat halinde ise alınmak istenilen evin kat irtifakı tapusu gerekmektedir.

Konut Kredisi Veren Bankaların Listesini Yazımızın İçerisinde Bulacaksınız

Finansbank ile konut kredisi almak tahmin edilenden çok daha kolaydır. Finansbank müşterisine konut kredisi için 180 aya varan vade imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda sabit faiz oranları da bulunmaktadır. Satın alınmak istenilen evin konut kredisi almak istenildiğinde Finansbank %80 değerini ödemektedir.

FinansBank Konut Kredisi

Finansbank konut kredisi alabilmek için gereken koşullar bulunmaktadır. Öncelikle satın almak istediğiniz evin teminatını göstermeniz banka için yeterlidir. Yalnızca bazı durumlarda banka kefil istemektedir. Sabit faiz ile kullanacağınız krediler de kredinin bir ya da daha fazla aylık ödemesinin erken ödemesi için talepte bulunulduğu durumlarda kalan vade eğer 36 ayı geçmiyorsa ödenen ana paranın %1’ini, eğer 36 ayı geçiyorsa %2’sini geçmeyecek şekilde masraf alınmaktadır. Yalnız tapuda mesken olarak belirtilen yer yalnızca gerçek kişiler tarafından alınmaktadır.

Finansbank Konut Kredisi Başvurusu Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi veren bankalar finansbank konut kredisi başvurusu için bankalardan yüz yüze başvuru yapabileceğiniz gibi internet sayfasından da başvuru yapılmaktadır.  Konut kredisi başvurusu yapabilmek için bazı şartlar da bulunmaktadır. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş reşit bireyler konut kredisine başvuru yapabilir. Geliri belgelenebilir şekilde olan kişiler Finansbank’tan konut kredisi alabilir. Aynı zamanda tüm bankalarda ve hatta tüm kredilerde önemli olan kredi notu Finansbank konut kredisi içinde oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan kişiler konut kredisi için başvuru da yapsa başvurularına olumlu geri dönüş yapılma ihtimali oldukça düşüktür.

Finansbank Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi alma şartları bankalar için oldukça önemli bir durum olan kredi notu, bankalara düzenli ödemeler yapmanıza göre verilen bir sayısal değerdir. Konut krediniz, kredi notunuzdan dolayı onaylanmıyorsa kredi notunuzu yükselterek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Finansbank konut kredisi için gereken evraklar ise satın alınacak evin tapu senedi, kimlik kartı fotokopisi, kredi almak isteyen kişiye ait güncel bir fatura ve belgelenebilir şekilde olan bir gelir gerekmektedir.  Gereken tüm belgelerin eksiksiz verilmesi durumunda konut kredisi başvurunuz değerlendirmeye alınmaktadır. Başvurunuz değerlendirildikten sonra eğer Finansbank size olumlu geri dönüş yaptıysa yaklaşık 3 iş günü içerisinde satın alınmak istenilen eve ekspertiz gönderilir.

Konut Kredisi Alma Şartları Ekspertiz

Konut kredisi veren bankalar bankanın gönderdiği ekspertiz bankaya evin bedeli ile ilgili bir rapor hazırlar ve teslim eder. Eğer banka ekspertiz raporundan sonra krediye onay veriyorsa Finansbank’tan kredi alabilirsiniz. Banka size ve bütçenize uygun bir ödeme planı hazırlanır. Evrakların imzalanması için Finansbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu süreçten sonra tüm bankalarda olduğu gibi aylık taksitler bitene kadar banka satın alınan evi ipotek etmektedir. Bankanın aylık taksitleri tamamen bittikten sonra ipotek kaldırılır ve ev tamamen kişiye ait olur.

Konut Kredisi Hayat Sigortası

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi istenilen evin satın alınması için bankanın verdiği destektir. Konut kredisi ile satın alınan evin tamamı ödenmemektedir. Öncelikle kişi belirli bir peşinat vermektedir, diğer ücreti de banka vermektedir. Bankanın konut kredisi için istediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları tamamlayan herkes bankaya konut kredisi için başvuru da bulunabilir. Banka başvurunun incelenmesiyle birlikte olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapmaktadır. Eğer bankanın geri dönüşü olumluysa satın alınan eve ekspertiz gönderilir ve eve göre bir rapor yazılır. Banka raporu inceler ve kişi kredisiniz alabilir.

Konut Kredisi Alma Şartları Hayat Sigortası

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi alma şartları hayat sigortası bankalardan kredi çekmek istenildiğinde, bankanın öne sürdüğü şartlar bulunmaktadır. Faiz ya da dosya masrafı haricinde banka hayat sigortasını da zorunlu tutmaktadır. Hayat sigortası banka için bir ödeme güvencesi olarak görülmektedir. Bankanın müşterisine yaptırdığı hayat sigortası kredi çeken kişinin başına bir şey gelmesi durumunda borcunun ödenmeye devam edeceğini ifade etmektedir. Konut kredisinde hayat sigortası yaptırmanın kişi için bazı faydaları bulunmaktadır. Öncelikle müşteri sakatlık ya da ölüm durumlarda geri de kalanları güvence altına almaktadır. Bireylerin kredi borcunun bankaya ödenmesi devam ediyor. Borç ödenmeye devam ettiği için konut kredisi ile alınan evin ipotek olma ihtimali ortadan kalkıyor.

Konut Kredisi Hayat Sigortası Nedir

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi alma şartları hayat sigortası için bankalar müşterinin istediği sigorta şirketiyle çalışmasını kendisine bırakır. Sigorta şirketleri, hayat sigortası yapmak isteyen kişiye bir poliçe imzalamaktadır. Bu poliçe de yapılan hayat sigortasının hangi durumlarda geçerli olduğu yazılmaktadır. Hayat sigortası yaptıran kişilerin imzaladıkları bu poliçeyi dikkatli okumaları gerekmektedir. Bu durumda mirasçılarda mağdur olmamaktadır. Pek çok hayat sigortasında kaza sonucu ölüm haricinde hayat sigortasının geçerli olmayacağı belirtilmektedir. Örneğin konut kredisi almak istediğinizde hayat sigortası yapılırken ölüm riski bulunan bir hastalığınız varsa sigorta şirketi konut kredisini ödemeyi reddetmektedir. Bu borçta mirasçılara kalıyor.

Konut Kredisi Alma Şartları Hayat Sigortası Zorunlu Mu

Konut Kredisi Yapılandırma Yapmak İstiyorum

Konut kredisi veren bankalar pek çok bilinenin aksine konut kredisinde hayat sigortası yaptırmak zorunlu bir durum değildir. Bankalar yalnızca geri ödemelerinin kesinlikle yapılması için hayat sigortası istemektedir. Bazı bankalar zorunlu olarak yaptırsa da bu durum aslında zorunlu bir şey değildir. Aynı zamanda bir diğer yanlış bilinen konu ise mutlaka bankalar aracılığı ile hayat sigortası yapılmasıdır. Bankaların sigorta yapması yetkisi bulunmamaktadır. Hayat sigortası yapma aşamasında anlaşılan sigorta şirketleri yapmaktadır. Aynı zamanda kendi istediğiniz sigorta şirketine de hayat sigortanızı yaptırma hakkına sahipsinizdir.

Konut Kredisi Alma Şartları Hayat Sigortası Masrafları

Konut Kredisi Yapılandırma

Bankalardan konut kredisi almak için bazı masraflarda bulunmaktadır. Bu masraflar kişinin yaşı, cinsiyeti ya da sağlık durumuna göre farklılık göstermektedir. Konut kredisi için yapılan hayat sigortası yıllık olarak ortalama 450 TL ile 550 TL arasında değişmektedir. Pek tabii bu ücret konut kredisi alınan bankaya ve hayat sigortası yapılan sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir. Burada bankalar hayat sigortası yapmamaktadır, anlaşılan sigorta şirketi burada hayat sigortası yapmaktadır.

Konut Kredisi ile Ev Alma Süreci

Konut Kredisi Yapılandırma
Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi, ev almak isteyenlerin ellerinde nakit para olmamasından kaynaklı olarak bankalardan çekilen kredi türüdür. Konut kredisi ile bütçenize en uygun olan evi almak çok daha kolaydır. Öncelikle tıpkı taşıt kredisinde olduğu konut kredisiyle ev alırken de evin ücretinin bir kısmını banka veriyorken bir kısmını peşinat olarak sizin ödemeniz gerekmektedir. Burada bankanın karşılayacağı ücret, evin değerinin en fazla %80’idir. Bu durum bankaya göre farklılık gösterebilir. Pek çok kredi de olduğu gibi bankalar konut kredisini de 18 yaşı doldurmuş bireylere vermektedir. Bankanın konut kredisi başvurusunda istediği tüm belgeleri eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları Kredi Notu Kaç Olmalı

Konut Kredisi Yapılandırma
Konut Kredisi Veren Bankalar

Kredi notu da konut kredisi alabilmek için büyük bir rol oynar. Eğer kredi notunuz düşük ise konut kredisi başvurunuz onaylanmayacaktır. Konut kredisi almak için hane gelirinizden rutin harcamalar düşüldükten sonra krediyi ödeyebilecek şekilde olması gerekmektedir. Yalnızca bunlarla da bitmiyor. Gereken şartlar yalnızca bireysel değildir, alınmak istenen evin bazı şartları bulunmaktadır. Konut kredisi alınmak istenen evin iskanının alınmış olması gerekmektedir. Eğer inşası tamamlanmamış bir ev için konut kredisi almak istiyorsanız bu durumda kat irtifakı sunmanız gerekmektedir. Bu şartları eksiksiz tamamladıktan sonra başvuru sürecinden sonra bankanın gönderdiği ekspertizin hazırladığı rapor konut kredisi almanız da büyük rol oynamaktadır.

Konut Kredisi Alma Şartları Püf Noktalar – Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi Alma Şartları konut kredisi ile ev alacakların izlemesi gereken bazı adımlar vardır. Öncelikle bütçenize ve istediğiniz eve en uygun olan bankanın bulunması gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken şey ise bankaların konut kredisinde verdiği faiz oranlarını bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bankanın dosya masrafları hesaplanmalıdır. Eğer ki konut kredisinde ara ödeme yapacaksanız bunu da hesaplamanız gerekmektedir. Bu aşama da Uzmanlar Kredi’den yardım alabilirsiniz. Daha sonra kredi başvurusu için bankanın istediği tüm belgeleri hazırlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Alma Şartları Banka İncelemesi

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi alma şartları konut kredisi için yapılan başvurunuz banka tarafından incelemeye alınacaktır. İnceleme sonucunda bankanın olumlu ya da olumsuz geri dönüşü size bildirilecektir. Eğer ki konut kredisi başvurunuz onaylanmış ise bankanız iki gün içerisinde ekspertiz ile görüşerek işlemleri başlatmaktadır. Ekspertiz banka tarafından satın almak istediğiniz eve yönlendirilir. Evin katı ya da yeri gibi pek çok faktör incelenir ve bankaya geri bildirim gönderilir. Banka ekspertizin hazırladığı raporla birlikte konut kredisi için alabileceğiniz maksimum ücreti size belirtir. Daha sonra bankanın sunduğu konut kredisi tutarını kabul ediyorsanız ödeme planınız hazırlanmaya başlar. Burada ödeme planı hazırlanırken dikkat edilecek şey gelirinize uygun bir geri ödeme planı oluşturmaktır.

Konut Kredisi Alma Şartları Evrakların Tamamlanması – Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi Alma Şartları bankanın istediği evraklar da imzalandıktan sonra kredinizi alabilirsiniz. İlk önce dikkat edilmesi gereken şey ise banka konut kredisi süresinde kendisini güvence altına alabilmesi için alınan evi ipotek eder. İpotek aylık geri ödemeler bitene kadar kalır. Aylık geri ödemeler bitiğinde banka tarafından ipotek kaldırılır.

Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi 2021

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi alma şartları birikimi olamayan kişilerin konut sahibi olabilmeleri için bankalar konut kredisi vermektedir. Ev almaya karar verdikten sonra Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerek bütçenize en uygun olan krediyi belirleyebilirsiniz. Konut kredisi, kişinin satın aldığı evin teminat altına alınmasıyla birlikte banka tarafından kişiye verilen bir kredi türüdür. Kendiniz bankaların faiz oranları ve vade sayılarını öğrenerek ya da bir uzman yardımıyla en doğru ve en uygun olan kredi belirlendikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Konut kredi başvurunuz incelendikten sonra banka size geri dönüş sağlayacaktır. Daha sonra evi incelemek için bankanın gönderdiği ekspertizler devreye girmektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları Evin Yüzde Kaçına Kredi – Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi Alma Şartları bankalar satın alınacak evin %70 ile %80 arasında tutarını ödemektedir. Kalan ücret ise evi satın alan kişi tarafından peşinat olarak verilmektedir. Konut kredisi başvurusunda bulunabilmek için bankaların istediği belgeler bulunmaktadır. Bankalar arasında istenilen belgelerde farklılıklar bulunsa da genel olarak bankalar kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi ve gelir belgesi olarak temel de üç belge istemektedir. Aynı zamanda satın almak istediğiniz ev için kredi almak istiyorsanız ev için de geçerli olan bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle evin inşaat hali bittiyse iskan alınmış olması gerekir. Eğer ki hala inşaat devam ediyorsa almak istediğiniz eve ait kat irtifakı tapusu gerekmektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları Tapu İşlemleri

Konut Kredisi Yapılandırma
Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi Alma Şartları bazı durumlarda da bankalar yapılan konut kredisi başvurusuna olumlu geri dönüşler yapmamaktadır. Öncelikle konut kredisi ile alınmak istenilen ev, tapuda mesken olarak gösterilmek zorundadır. Bankalar arsa ya da depo olarak gözüken yerlere konut kredisi vermemektedir. Aynı zamanda almak istediğiniz ev kanun ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmasıysa konut kredisi almanız mümkün değildir. Konut alınan kişinin akraba olmaması gerekmektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları Genel Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi alma şartları bankalar konut kredisi verirken satışın finansman olarak görülmesini istemektedir. Bankaya konut kredisi için başvuru yaptıktan sonra başvurunuz incelenir ve eğer olumlu dönüş yapılırsa almak istediğiniz eve ekspertiz gönderilir. Gönderilen ekspertiz evin tamamlanıp tamamlanmadığına, fiyatına göre bir rapor hazırlar. Bu raporun konut kredisi çekmeye uyumlu olması gerekmektedir.

Konut Kredisi Alma Şartları En İyi Bankalar

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi Alma Şartları konut kredisi veren pek çok banka bulunmaktadır. Burada dikkat edilecek durum bankaların istediği şartlara uyuyor olmanızdır. Aynı zamanda faiz oranları ve verilen vade sayıları ile aylık ödeme tutarlarınızın bütçenize uyuyor olmasına dikkat etmelisiniz. Konut kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası, ING Bank, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Halk Bank ve Türkiye İş Bankası da bulunmaktadır. Aslında bireysel işlem yapılabilen tüm bankalar konut kredisi vermektedir. Bankanın istediği şartlara uyuyorsanız, talep edilen belgeler ile birlikte dilediğiniz bankaya başvurunuzu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi yapılandırma kişilerin ev almak istediğinde nakit para konusunda birtakım sıkıntıları olabilir. Bu durumlarda banka ev almanıza destek olmak için konut kredisi vermektedir. Kişinin ev almak istediğinde başvurduğu konut kredisi talebi onaylanırsa hem bütçesine uygun hem de faiz oranlarına uygun olarak bir ödeme planı oluşturulur. Burada ana paranın üzerine faiz eklenmektedir. Fakat bazı zamanlar bankalar konut kredisi indirimine giderek tüketiciye fırsatlar sunmaktadır.

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır ? Konut Kredisi Veren Bankalar

bu durumda önceden konut kredisi alan kişi düşük faizle ödeme yapmak istemektedir. Bu durumda müşterinin isteği üzerine banka ödemekte olduğu krediyi kapatarak düşük faizli krediden yeniden kredi işlemi uygular. Bankaların yaptığı bu işleme yapılandırma denilmektedir. Bu sayede müşteri düşük faiz oranıyla yeni bir konut kredi almaya başlar. Kısacası konut kredisi yapılandırması, çekilen konut kredisinin ödemelerinde değişikliğe gidilmesi olarak ifade edilebilir.

Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır ? Konut Kredisi Veren Bankalar !!

Konut kredisi yapılandırma bazı durumlarda yapılabilir. Konut kredisi aldıktan sonra eğer ki yüzdeler düşerse, güncel kredinizin yüzdelerini azaltmak için yapılandırma yapılabilir. Kullanmış olduğunuz konut kredisinin aylık taksitlerini ödemekte zorluk yaşıyorsanız, yapılan ödeme planının yeniden oluşturulması için konut kredisi yapılandırılması yapılabilir. Konut kredisi yapılandırma bir de konut kredi kullanırken elinize toplu bir miktar paranın geçmesiyle birlikte bunu bankaya bildirerek ödeme planını yeniden oluşturması için konut kredisi yapılandırılması yapılmaktadır.

Konut Kredisi Yapılandırma Düşük Faiz – Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi yapılandırması ile birlikte kredi alan kişi yer alan düşük faizlerden yararlanmaya başlar. Taksitlerini azaltır ve bunun yanı sıra daha az faiz ödemiş olur. Fakat konut kredisi yapılandırma işleminin yapılmasıyla birlikte ekstra masraflar çıkabilmektedir. Yüksek oranda faizi olan bir kredi kapatılacağı için erken kapatma cezası ve yeniden bir kredi açılacağı için başlangıçta müşteriden alınan masraflar bir kez daha alınmaktadır. Her konut kredisi yapılandırma yapma gibi bir zorunluluğu yoktur. Yapılandırma yapmayan konut kredilerinin de avantajları bulunmaktadır. Örneğin kredinizi ilk çekerken sabit faizli konut kredisi başvurusunda bulunduysanız, günden güne artan faizler sizi etkilemeyecektir. Siz yine ilk başta uygulanan faiz oranı ile konut kredisi ödemesi gerçekleştireceksiniz.

Konut Kredisi Yapılandırma Kredi Danışmanlık Avantajları

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi yapılandırmasında dikkat edilmesi gereken şey faiz oranlarının iyi hesaplanmasıdır. Bu aşamada Uzmanlar Kredi’de yardım alarak doğru tercihler yapabilirsiniz. Burada faiz oranı hesaplandıktan sonra kar ve zarar oranlarınızın iyi şekilde hesap edilmiş olması gerekmektedir. Eğer yapılandırma yaptıktan sonra faiz oranınız ya da vade sayınız artıyorsa konut krediniz için yapılandırma yapmak pekte mantıklı bir durum olmayacaktır. Konut kredisi yapılandırma cezası, aynı bankada yeniden bir ödeme planı oluşturduğunuz taktirde ortaya çıkmaz.

Konut Kredisi Yapılandırma 2021
Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi yapılandırma yalnızca banka değişikliği yaparsanız konut kredisi yapılandırma cezası ödersiniz. Hem istediğiniz eve uygun hem de bütçenize uygun olan konut kredisini belirlemek için ya da güncel olan konut krediniz için uygun faiz oranları ile yapılandırma yapmak için Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz.

Konut kredisi Alma Şartları Tüm Detaylar

Konut Kredisi Veren Bankalar

Uzmanlar Kredi olarak istediğiniz eve sahip olmanız için konut kredisi başvurunuzda yanınızdayız. Aynı zamanda bütçenize en uygun ve en doğru olan krediyi belirleyerek istediğiniz bankaya başvurunuzu sağlayabiliriz. Hayallerinizdeki ev artık çok yakınınızda.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5