Skip to content Skip to footer

Kadın Girişimcilik Destekleri

Kadın girişimcilik destekleri, kadın girişimcilerin sayısı az olduğundan desteklerin gündeme alınmaması. Kadın girişimci desteği Nasıl Alınır?

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kadın Girişimcilik DestekleriKadın Girişimcilik Destekleri

Ülkemizde girişim faaliyetlerinde genellikle erkekler bulunmaktadır. Hem bu duruma engel olmak ve kadın girişimcileri arttırmak hem de bunu yaparken destek sağlamak adına bankaların da büyük payı bulunmaktadır. Kadın girişimcilik destekleri bu girişim destekleri yalnızca kadınlar iş girişiminde bulunurken değil aynı zamanda işini genişletmek isteyen kadınlarında kullanabileceği bir destektir. İş kurmak ya da olan işi genişletmek için sermaye en gerekli faktördür ve bazı durumlarda da sermaye eksikliği bulunmaktadır.

Kadın Girişimcilik Destekleri Şartları

Bankaların özellikle kadın girişimcilere verdiği bu imkanlar ve düşük faizle birlikte kolay ödeme imkanı da sunulmaktadır. Vade sayıları ve faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Verilen destekler arasında devlet desteği yer aldığı gibi destekli krediler ya da bankaların sunduğu kendi fonları da bulunmaktadır.  Kadın girişimcilere destek veren bankalar için ayrıntılı bilgiler için Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz.

Devlet Destekli Kadın Girişimcilik

Devlet destekli kadın girişimci desteklerinden yararlanabilmek için KOSGEB’in öne sürdüğü bazı koşulları sağlamak gerekir. Bankaların kendi fonlarında sunduğu destekler için de öncelikle kadın girişimcilere verilen destekler arasında Finansbank yer almaktadır. Pek çok kadın girişimcinin bankadan destek almasının yanı sıra, bu desteği alırken banka kişiden bir teminat talep etmemektedir. Kadın girişimcilere verilen bu destekte 36 aya kadar vade imkanı banka tarafından sunulmaktadır.

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

Kadın girişimcilere destek veren bir diğer banka ise Vakıfbank’tır. Vakıfbank Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan bir fon temin ederek 84 ay vadeye varana kadar geri ödeme seçenekleriyle girişimcilere destek olmaktadır. Yalnızca Vakıfbank’tan girişimci olarak kredi alabilmek için gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar arasında  işletmelerinde 250’den az tam zamanlı personel çalıştırması gerekmektedir ve girişim desteği verilen yerin yıllık masrafları 50 Euro’yu geçmemelidir. Destek verilen yerin Türkiye’de olması da bankanın aradığı şartlardan birisidir. Garanti Bankası ise kadın girişimcilere altınlarını bankaya yatırmaları koşulu ile girişim desteği vermektedir.

Girişimcilik Kredilerinde Kaç Ay Vade

60 aya varan vade imkanı ile kredi sunan Garanti Bankası özel faiz oranları da tanımlamaktadır. Kadın girişimcilere özel 36 aya varan vade imkanı ile destek veren bir diğer banka da Denizbank’tır. Burada sadece girişimde bulunacak kadınlar değil, sermayeyle birlikte şirketini geliştirmek isteyen kadınlara da destek sağlanmaktadır. Denizbank kredi imkanıyla kadın girişimciler bütçelerine en uygun şekilde destek almış olmaktadır.

Kadın Girişimcilik Destekleri Veren Bankalar

İlk 3 ay ödeme yapılmayan ve ödeme şekilleri kişinin seçimine bağlı olan banka ise Yapı Kredi’dir. Kadın girişimlerine verilen desteklerde bu banka ise geri ödeme de pek çok imkan sunmaktadır. Kişi ister ayda bir ödeme, ister üç ayda bir ödeme isterse de altı ayda bir ödeme yapması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kadın girişimcilere verilen destekte banka dosya masraflarında da indirime gitmektedir.

Kadın girişimciler verilen destekleri öğrenmek için, size ve şirketinize en uygun olan bankayı belirlemek için Uzmanlar Kredi ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5