Skip to content Skip to footer

Kaç Günde Konut Kredisi Çıkar

Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar

Kaç Günde Konut Kredisi Çıkar Konut kredisi nedir? İnşaat sektöründe ki yükseliş, yıl içerisinde yapılan yeni yapılan evler ve dükkanlar talebi karşılayamamakta. Türkiye’de son dört yıl içinde konut kredisi talepleri bir hayli arttı. Bankalar konut kredisi kullanmak isteyenlere yönelik ilgi çekici konut kredisi paketleri sunmakta. Bu yazımızda kaç günde konut kredisi çıkar yada konut kredisi kaç günde çıkar  sorusunun cevabını ve  konut kredisi çekerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini değiniyoruz. Konut kredisi almak için doğru zaman mı?

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi ile ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Konut Kredisi Nasıl Alınır

Konut kredisi kullanma amacımız hayli hazırda ödediğimiz kira ücretini göz önünde bulundurarak kira öder gibi ev sahibi olmak. Genel olarak bu sisteme verilen isimi Mortgage bir çok kişiye kira öder gibi ev sahibi yapmıştır. Konut kredisi kullanıldığı süreç içerisinde ki yapılan tüm masraflar ve geri ödemeler kendi evinize yapılmış sayılmaktadır.

Konut Kredisi Süreci

Konut kredisi İlk olarak ev satın almaya karar veren kişinin yada kişilerin satın almak istediği eve karar vermesi ve evin üzerinde kanuni bir engel olmaması gerekmektedir. Karar aşamasından sonra bu evle ilgili bankaya müracaatta bulunulması ve almak istediği konut kredisi miktarını belirlenmesi gerekmektedir. Banka tarafından değer tespiti için konuta ekspertiz yada bilir kişi gönderilmektedir. Ekspertiz yada bilir kişi tarafından konuta değer biçilerek bankaya bildirilir. Banka tarafından kredinin onay süreci, onaylanan kredi ile satın alma işlemi, tapu devri ve devir sırasında evin tapusuna banka tarafından satılmaz şerhi işlenmesi şeklinde olmaktadır.


Konut Kredim Ne Kadar Sürede Çıkar

Konut kredisi sürecinden sonra banka tarafından konut kredisi için her hangi bir probleminiz yok ise ortalama 5 ila 10 gün, en uzun 14 ila 20 günde tamamlanmaktadır. Almak istediği evi bulmuş ve kredi notu konusunda sıkıntısı olmayan bir tüketici için bu rakamlar 4-5 güne kadar bile inebilmektedir. Kredi notunuzun durumu konut kredisinin çıkma süresini doğrudan etkilemektedir.

Konut Kredisi Ne Zaman Kesinleşir

Konut kredisinin kesinleşmesi bilir kişi yada ekspertiz raporundan sonra çıkmaktadır. Kullanacağınız kredi miktarı ile evin güncel değeri ve buna bağlı olarak aksi bir durumda bankanın evi ne kadar sürede ve ne kadar bir zarar yada kar ile satabilmesine göre değişmektedir.

Konut Kredisi Ne Zaman Çıkar

Konut kredisi kesinleştikten sonra ödeme planınız doğrultusun da talep ettiniz miktar en geç 1 iş günü içerisinde hesabınıza yansımaktadır. Burada unutmaması gereken konu size en uygun vade ve faiz oranı ile geri ödeme planlamasıdır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişi ödemeyeceği aylık geri ödemeden fazlasına onay vermemelidir.

6 Comments

 • Efe karaçırpan
  Posted 12/11/2016 at 13:41

  Ev kredisi ile aldığımız evin tapusu kaç günde çıkar bilgi verir misiniz?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 12/11/2016 at 16:05

   Efe bey konut kredinizin kullanım süresinden sonra tapu için başvuru sürecinize göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak 5 ila 10 gün arasında süre değişmekte.

 • Suleyman
  Posted 10/11/2017 at 12:51

  Iyi gunler benim konut kredisine basvurdum onaylandi bu krediyi kac gun icinde kullanmam lazim

 • Recep
  Posted 04/04/2018 at 20:31

  Ev kredim onaylandı kaç gün süresi vardır acaba ?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 05/04/2018 at 12:28

   Ortalama işlem süresi 3 ila 10 gün arasında değişmektedir. Detaylı bilgili kredi ürünü aldığınız banka üzerinden edinebilirsiniz.

 • Nurettin
  Posted 15/05/2018 at 21:56

  Ben konut kredisine basvurdum ama kredi kartiniz onaylanmamistir diyor kredi cikarmi

Yorum Yap

0.0/5