You are currently viewing İşsizim Kredi Alamıyorum

İşsizim Kredi Alamıyorum

İşsizim Kredi Alamıyorum Diyorsak, Birtakım Birikmiş Borçlarımızın Olduğu Aşikardır. İşsizim Kredi Alamıyorum Diyorsanız Belki Yazımız Size Yardımcı Olabilir. Uzmanlar Kredi İle Tanışın.

İşsizim Kredi Alamıyorum bankaların aracılığı ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için en iyi yöntemlerden birisi kredi başvurunda bulunmaktır. Araba ya da ev sahibi olmak istediğinizde, nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda kişiye pek çok kredi hakkı tanımlanabilir. Krediler bankalar tarafından pek çok türe ayrılmıştır. Öncelikle kurumsal ve bireysel kredi olarak ayrılmaktadır. Ödeme biçimleri kredi almak isteyen kişi ve kredi veren banka arasında ayarlanmaktadır. Kredi başvurusu yapıldıktan sonra kredinin onaylanmasıyla birlikte kişi ya da kurum krediden yararlanmaya başlayabilir.

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

İşsizim Kredi Alamıyorum Yardım

İşsizim Kredi Alamıyorum kredi almak isteyen bir kişi bankalara başvuru yaptığında bankaların istediği ilk özellik kredi notunun istenilen durumda olmasıdır. Eğer kredi notunuz bankanın istediği ölçütte değil ise banka kredinize olumlu bir geri dönüş yapmamaktadır. Kredi notu bankalar tarafından verilen bir not sistemidir. Bankalara olan ödemelerinizin düzenli olup olmamasına göre bankalar kredi notunuzu değiştirmektedir. Kredi notu 1 ile 1.900 arasına değişmektedir. 1 ile 1099 arasında kredi notuna sahip olan kişi bankaya kredi başvurusunda bulunduğu taktir de olumlu geri dönüş alması pek muhtemel bir durum değildir.

İşsizim Kredi Notum Düşük

1.100 ile 1.499 arası kredi notuna sahip olan kişi bankaya kredi başvurusu yaptığında banka gelir düzeyine bakarak kişiye onay vermektedir. Eğer kredi notunuz 1.500 ve 1.900 arasında ise bankalardan kredi alma ihtimaliniz yüksektir.

Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi – İşsizim Kredi Alamıyorumİşsizim Kredi Alamıyorum

İşsizim Kredi Alamıyorum bankaların kişilerin kredi taleplerini onaylarken bir diğer dikkat ettikleri nokta ise gelir durumunuz ve sigortalı bir çalışan olup olmamanızdır. Öncelikli olarak bankaların gelirinizi kabul edebilmesi için belgelenebilir şekilde bir geliriniz olması gerekmektedir. Burada gelir düzeyinde bankanın dikkat ettiği nokta, çektiğiniz kredinin aylık taksitleri belgelenebilir şekilde olan gelirinizin yarısı olması gerekmektedir. Örneğin sizin aylık kredi geri ödemeleriniz 2500 TL ise belgelenebilir şekilde olan geliriniz 5000 TL olmak zorundadır. Aksi taktir de bankalar kredinize onay vermemektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır

Bankanın bir diğer dikkat ettiği durum ise bir iş yerinde sigortlalı çalışan olmanızdır. Burada memur olarak çalışan bir kişiyseniz belirli bir koşul aranmaz. Yalnızca bu kişilerin kredi başvurusu değerlendirilirken kredi notu daha büyük bir etken haline gelmektedir. Eğer emekli iseniz emekli maaşınızın olduğu bir belge yeterli olacaktır.

İşsiz Kaldım Kredi Lazım – İşsizim Kredi Alamıyorum

SGK’lı bir çalışan iseniz çalıştığınız iş yerinde en az 3 ay çalışıyor olma zorunluluğunuz bulunmaktadır ve bunun yanı sıra toplam en az 12 ay sigortalı çalışan olmak zorundadır. Pek tabii bu durum bankalara göre değişim gösterebilmektedir. Vergi levhalı bir çalışan iseniz bu durumda vergi levhasında ne kadar kar edildiği gözükmelidir. Ve bunun yanı sıra vergi levhalı işletmenin kuruluşundan 1 yıl geçmiş olmak zorundadır. Bankalar kredi verirken faiz oranlarına dikkat etmektedir.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Ne kadar çok kredi verirse faiz oranlarından o kadar fazla kar edebileceği için bankalar müşterilerine kredi alma konusuna pek çok imkan sunmaktadır. Fakat bankalar bunun yanında müşterinin geri ödeme koşulunu da göz önünde bulundurarak kredi başvurusuna olumlu ya da olumsuz geri dönüşler yapmaktadır.

İşsizler Krediyi Nereden Alabilir ?

Bankalara geri ödeyebileceğinize dair gelir belgesi götürdüğünüz taktir de bankalar size kredi verecektir. Yukarıda da belirtildiği gibi bankaları için aranan özelliklerden birisi çalışma koşuludur. Fakat çalışmayan bireyler de bazı durumlar da kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

İşsizler Kredi Alabilir Mi

Öncelikle çalışmayıp fakat kredi başvurusunda bulunabilmek için kendi adınıza kayıtlı olan gayrimenkullerden bir kira geliri elde ediyorsanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer bir şirkete ortaksanız aynı zamanda buradan düzenli ve belirli bir gelir alıyorsanız bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ve son olarak çiftçilik işiyle uğraşıyorsanız aynı zamanda buradan kayıtlı ve belgelenebilir bir gelir kaydı alabiliyorsanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi olarak kredi başvurunuzda her zaman yanınızda olmaktan gurur duyarız.

Bir cevap yazın