Skip to content Skip to footer

İşsizim Kredi Alamıyorum 2021

İşsizim Kredi Alamıyorum Diyenler Uzmanlar Kredi‘den Önemli İpuçları Alıyor. İşsizim Kredi Alamıyorum!

İşsizim Kredi Alamıyorum Neler Yapmalıyım

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Kredi almak her bireyin başvurduğu bir yöntemdir. Kimi bankalar pek çok belge ya da kefil isterken kimi banka ise yalnızca bir kaç belge ile kredi başvurunuzu tamamlamaktadır. Ama pek çok bankada ortak olan kredi almak için gerekli şartlar bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmuş olmak yasal açıdan pek çok şeyin gerekliliğidir. Bu durum bankalarda da geçerlidir. Bankalara olan ödemelerinizin düzenli yapılmasıyla birlikte bankaların size verdiği kredi notunuzun yüksek olması mümkündür.

İpotekli Kredi Başvurusu

İşsizim Kredi Alamıyorum İşsizim Kredi Alamıyorum 2021

İşsizim Kredi Alamıyorum ipotek vereceğiniz yer aile konutunuz ise eşten rızasını gösteren bir belge gereklidir. İhtiyaç kredisi için 36 ay vade, konut kredisi için 360 ay vade ve taşıt kredisi için ise 60 ay vade talebinizi geçmemelidir. İhtiyaç ve taşıt kredisi almak isterken yalnızca kredi çekmek isteyen kişinin geliri hesaplanır. Fakat kefil olarak gösterme imkanları bulunmaktadır. Konut kredisinde durum farklıdır. Hane halkını geliri dahil edilebilir.  Gelirinizin resmi olarak belirlenebilir şekilde olması gerekmektedir. Kaşe, mühür ya da imza bulunan belgelerin geçerliliği bulunmaktadır ve bu şartta bankaya sunulmaktadır.

İşsizim Kredi Alamıyorum Diyen Özel Sektör Çalışanları

İşsizim Kredi Alamıyorum özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ya da SGK dökümü istenir. Kamu çalışanları için maaş bordrosu eğer varsa ek gelirini ifade eden bir gelir belgesi gerekmektedir. Emekli bireyler için emekli gelir belgesi gerekir. Vergi levhalı bir iş yerinde çalışıyorsanız güncel halde olan bir vergi levhasını gösteren bir belge getirilmelidir.  Aynı zamanda kredi kullanabilmek için bankalar en az 3 ay sigortalı şekilde çalışmalarını istemektedir. Toplam çalışma süresi genel olarak 12 ay olması beklenmektedir. Ancak çalışmayan fakat düzenli bir geliri olan, bankayla daha öncesinde ilişkisi olan, alacaklı takip sürecinde bulunmayan kişiler kredi talebinde bulunabilir. Bu durumları bankalar özel olarak değerlendirerek geri dönüş yapmaktadır.

Kredi Alamıyorum Diyenler İçin İstenen Belgeler

İşsizim Kredi Alamıyorum bankaların istediği pek çok belge bulunabilir fakat en gerekli olan belgelerden olan gelir belgesi, bankanın kredi başvurunuza olumlu ya da olumsuz dönüş yapmasında büyük rol oynar. Maaş bordrosu, belgelenebilir bir gelir belgesi, emekli gelir belgesi ya da vergi levhası belgesi bankaların olumlu dönüş yapmasını etkilemektedir. Genellikle ihtiyaç kredisinde insanların başvurduğu bir yöntem olan eşinin gelir belgesini kendi üzerine göstermek ya da öğrenci bir kişi kredi almak için anne ve babasının gelir belgesini üzerine göstererek ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmektedir. Bu durumda bankaların diğer şartları sağladığı taktir de kredi vermesine engel bir durum bulunmamaktadır. Eğer işsizseniz bir kira geliriniz ya da ipotek olarak vereceğiniz bir ev ya da arabanız bulunmuyorsa ihtiyaç kredisi alma ihtimaliniz düşüktür.

İşsizim Kredi Alamıyorum Gelir Beyanı Durumları

Çalışmak kredi çekebilmek için yer alan şartlardan birisidir. Çalışmayan bireylerde bazı istisnalar bulunabilir. Gayrimenkul şekilde kendi adına kira edenler, şirketin ortağı olup bir gelir sağlayanlar, çiftçilik faaliyetleriyle kazanılan belgelendirilebilir bir geliri olanlar bankalarda istisna olarak değerlendirilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Alamıyorum

İşsizim Kredi Alamıyorum ihtiyaç kredisi çekmek için bankaların sunduğu gerekli bazı şartlar bulunur. Öncelikle kredi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Daha öncesi kredi kartı ödemelerinin düzenli olup olmamasına göre oluşturulan kredi notunun bankanın istediği düzeyde olması gerekmektedir. Birçok kişi için ihtiyaç kredisi almak nakit ihtiyacını karşılayabilmek için iyi bir çözümdür. Fakat bazı durumlarda bankalar ihtiyaç kredisi başvurunuza onay vermemektedir. Bunun için pek çok açıklama yapılabilir. Fakat yukarıda belirttiğimiz şartları taşımayan kişiler için ihtiyaç kredisi onayı verilmemektedir.

Kredi Alamıyorum Notum Düşük

İşsizim Kredi Alamıyorum kredi notunuzun bankaların istediği düzeyin altında olması bankaların kredinize onay vermemesi için geçerli bir sebeptir. Kredi notu geçmişe dönük kredi ya da kredi kartı ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmamasına dair bankaların verdiği bir nottur. 0 ile 1900 arasındaki not sistemimizde eğer 0-699 arasında iseniz riskli grupta yer alırsınız ve kredi başvurunuza onay verilmez. 700-1099 arasında iseniz kredi başvurunuz yine reddedilir. 1100-1499 arasında bir kredi puanına sahipseniz gelirinize göre bankanın onay verip vermeme ihtimali değişir. 1500 ve üzeri kredi puanına sahipseniz ihtiyaç kredisine talepte bulunduğunuzda olumsuz geri dönüş almanız düşük bir ihtimaldir.

İhtiyaç Kredisi Başvurum Onaylanmıyor

İhtiyaç kredisi onaylanamamasının bir diğer sebebi ise gelir durumunuzun yeterli olmaması ve sigortalı çalışmanızın yeterli düzeyde olmamasıdır. Kredi notunuz bankaların istediği düzeyde olsa bile eğer bir geliriniz yoksa ve hatta en az 3 ay sigortalı bir iş yerinde çalışır durumda değilseniz bankalara yaptığınız ihtiyaç kredisi başvurunuz için olumsuz yanıt alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvurunuza onay verilmemesinin bir başka nedeni ise birden çok bankaya başvuruda bulunmuş olmanızdır. Bütün bunlar ihtiyaç kredisi alamıyorum kapısına çıkmaktadır. Müşteriler genellikle pek çok krediden aynı anda yararlanabilmek için birden fazla krediye başvuru da bulunabiliyor. Bu durum başvuruda bulunan kişi için avantajlı gibi gözükse de bankalar için inceleme sürecinde sıkıntı yaratabiliyor. Bir bankadan onay aldıktan sonra ihtiyaç halinde bir başka kredi başvurusunda bulunmak en doğru olanıdır.

Kefil Oldum Notum Düştü

Bankalar ihtiyaç kredisi başvurunuza onay vermeden önce incelediği bazı noktalar bulunmaktadır. Neden ihtiyaç kredisi alamıyorum? Mevcut kartlarınızdaki hareketlilik incelenir. Kefil olduğunuz hesaplar incelenir ve bu hesapta ödemelerin düzenli olup olmamasına bakılır. Aynı zamanda gelir ve giderlerinizin de hesaplaması yapılır. Kredi kartı ya da güncel kredi borcunuzu ödeme şeklinizi inceler, düzenli olup olmamasına göre size not verilir. Eğer ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunduğunuz bankadan daha önceden de kredi aldıysanız bu krediye dair ödeme detayları incelenir.

Kredi Değerlendirme Ve Onay Süreci Konusunda

Tüm bu incelemeler neticesinde bankalar sizin adınıza bir yazı oluşturur. Bu yazı da bankalarda geciken ödemenin olması ya da geciken ödemelerin bulunmaması belirtilir. Geciken ödeme varsa kaç ay geciktirme olduğu yazılır.. Bankalar tarafında idari ya da kanuni takibe alındıysanız bunun da bilgisi verilir. Bu sayılan risklere göre banka size kredi verip vermemesi gerektiğini hesaplamaktadır. Eğer riskli grupta bulunuyorsanız ihtiyaç kredisi talebinize onay verilmeyecektir.

Uzmanlar kredi olarak sizi uygun ihtiyaç kredinizi belirleyerek yardımcı olmaktan gurur duyarız.

Uzmanlar Kredi olarak her kişiye her bütçeye uygun kredi belirleyerek sizlere yardımcı olmayı bekliyoruz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5