You are currently viewing İş Bankası İhtiyaç Kredisi
İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası Türkiye’nin Atatürk’ün emriyle kurulan ilk ulusal ve özel bankasıdır. Cumhuriyet’in kurulmasından 1 yıl sonra 9 Eylül 1924’te İzmir’de kurulan banka,  o günden bu yana Türk halkına en iyi ve en özel hizmetleri sunmak üzere her yıl üstüne fazlasıyla koyarak büyümüş ve gelişmiştir. Teknolojiyi ve bankacılık sektörüne entegre etmede en iyi bankalardan biridir. İş Bankası ihtiyaç kredisi konusunda dönemsel kampanyalar yapmaktadır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İş Bankası İhtiyaç kredisi kullanma şartları tüm bankalarda olduğu gibidir. İş Bankası’nda kredi kullanmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız, gelirinizi belgeleyebilecek olmanız, daha önce aldığınız kredileri düzenli şekilde ödemiş olmanıza dikkat edilir.  İpotek ile gelir belgelemesi yapıyorsanız eşinizin rızası olan belgenin de olması gerekmektedir. İhtiyaç kredisi 1.000 – 100.000 TL arasında en fazla 60 ay taksit ile ödenebilmektedir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Gerekli Belgeler

Başta nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi kimlik belgesi, ikametgah belgesi  ya da son döneme ait elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu, sabit telefonu faturalarınızdan herhangi biri, memurlar ve özel sektör çalışanları için maaş bordrosu gerekmektedir.  Emekliler kredi başvurusuna emekli aylık dökümü, eğer çiftçiyseniz ihtiyaç kredisi için çiftçilik belgesi, arazi tapu fotokopilerini başvurunuza  eklenmelidir. Şirket ortakları, bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak için ise oda kayıt belgesi, bilanço, gelir tablosu, imza sirküleri, güncel vergi levhası istenir. Maaşlı olarak çalışmıyor sadece kira geliri ile geçiniyorsanız, ihtiyaç kredisi kullanmanız halinde başvurunuza tapu belgelerini ve kira kontratlarını da eklemeniz gerekir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nakit para ihtiyacınız için İş Bankası ihtiyaç kredisi başvuru yolları çok kolaydır. İster İş Bankası web sayfası üzerinden bilgisayarınızla, ister cep telefonunuza indireceğiniz İşcep mobil uygulamasıyla, ATM’lerinden ya da  0 850 724 07 24 nolu müşteri hizmetleri numaralarından başvurularınızı yapabilirsiniz. İş Bankası’nda kullanabileceğiniz minimum tutar 3.000 TL’dir. En kısa vadesi 3, en fazla taksit sayısı da kanunlarda belirlendiği gibi 60 aydır. İş Bankası Maximum ihtiyaç kredisi 1.000.000 TL’ye kadar kredi kullanmanız mümkün. Ancak istediğiniz kredi miktarı yükseldikçe banka sizden bu durumda ev, arsa gibi teminatlar ve kefil isteyebilir. Bu ayrıntıları da göz ardı etmemeniz gerekir.

Örneğin, 10.000 liraya ihtiyacınız var ise, İş Bankası ihtiyaç kredisi kullandığınızda 36 ay taksit ödemeleriniz 433.77 TL olacaktır. İş Bankası, kredi tahsis ücreti olarak 50 TL. kesinti yapar. Kullandığınız kredinin yıllık maliyet oranı % 37.23 olarak 36 ayda toplamda 15.665.72 TL ödeme yaparsınız.

İş Bankası Anında Kredi Nasıl Bir Kredidir?  

İş Bankası’nın bir de anında hesaba geçen kredisi vardır. 40.000 TL^ye olan kredi ihtiyaçlarınız için düşünülen bu krediye ATM’lerden, İş Bankası web sayfası üzerinden ve İŞ Cep mobil uygulamasından kolaylıkla başvurabilirsiniz.  Bu kredi de 60 ay vadeli olarak geri ödenmektedir. Sonucu hemen alınır, onaylandığı takdirde de direkt vadesiz hesabınıza aktarılır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nelerdir?

İş Bankası’ndan kullanacağınız ihtiyaç kredileri için 2019 kredi faiz oranları % 2.3’tür. 1.000 – 1.000.000 TL arasında kullanabileceğiniz krediler için taksit sayısı en düşük 3 ay en fazla 60 aydır. İş Bankası Anında kredi ile 1.000 – 40.000 TL acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bir kredidir. İş Bankası tüm kredilerini hayat sigortalı olarak kullandırmaktadır. Bu yüzden kredi kullandığınızda hayat sigortası, banka tahsis ücreti gibi birçok kesintinin olacağını unutmayın.

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

This Post Has 6 Comments

 1. ekrem1

  merhaba iş bankası ya da başka banka bilmem ama ihtiyaç kredisi bulamıyoruz nasıl kredi başvurusu yapabiliriz en uygun ihtiyaç kredisi iş bankasından mı alınır?

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Ekrem Bey;
   Sürekli değişkenlik gösteren bir pazarlama sisteminden bahsediyorsak sürekli takip etmeniz gerekmektedir.
   Bugün A banka Yarın B banka bir sonra ki gün C banka faiz konusunda daha uygun olabiliyor.
   Teşekkürler.

 2. levent tekcem

  slm iş bankası ihtiyaç kredisi yazısı çok hoş ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorum aramalarda iş bankası dışında bir tek farklı site sizdiniz yardımcı olur musunuz? ne yapmam lazım

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Levent Bey. Takip ettiğiniz ve yorum yaptığınız için Teşekkür ederiz.
   İhtiyaç kredisi konusunda bizden danışmanlık almanız için Ana sayfa üzerinde kredi Başvuru Formu bulunmaktadır.
   Formu doldurup göndermeniz yeterlidir.
   Tekrar Teşekkürler.

 3. ömercan

  iş bankası ihtiyaç kredisi almak çok zor ama yine de uğraşmışsınız o kadar. bir de telefon hattına kredi yasal mı?

  1. Uzmanlar Kredi

   Merhaba Ömercan.
   İş Bankası makalemizi beğenip yorumladığınız için Teşekkürler.
   Telefon hattına kredi diye bir kredi rünü yok.
   Cihaz kampanyası diye duyuyoruz fakat bu konuda gsm bayiin den birebir başvuru yaparsanız yasal.
   Bu işlem için bir aracı kullanırsanız yasal değil. Dolandırılmayın.
   Teşekkürler.

Bir cevap yazın