Skip to content Skip to footer

İlk Defa Borç Kapatma Kredisi Çekmek İstiyorum

İlk Kez Kredilerimi birleştirmek, borçlarımı transfer etmek İstiyorum

İlk defa kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin, bankaların çokta sevdiği bir profil olmadıklarını söyleyebiliriz. Çünkü ilk kez kredi kullanmak isteyen kişilerin, daha öncesinde bir kredi ödemesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu kişilerin, kredi başvurusu değerlendirme sürecinin en önemli faktörü olan kredi notları bulunmaz. Bankalar bu sebepten dolayı ilk kez kredi çekecek kişileri tamamen risk olarak görmektedir.

Borçlarımı transfer etmek istiyorum

Kredi notunun oluşması için daha önce kredi çekmiş olmanız ya da kredi kartı kullanıyor olmanız gerekiyor. Eğer her iki duruma da sahip değilseniz, kredi notunuz hesaplanamayacaktır. Bu yüzden bankalar, ilk defa kredi kullanacak kişileri daha detaylı bir şekilde incelemektedir.

İlk Defa Kredi Çekeceklerin Dikkat Etmesi Gereken Şeyler 

Bankadan ilk defa borç kapatma kredisi çekmek istiyorum diyen kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi tavsiye edilir. İşte ilk defa kredi çekecek kişilerin dikkat etmesi gerekenler;

Maaş aldığınız bankadan kredi çekmeye çalışın. Bu sayede kredi çekme şansınızı ciddi anlamda arttırırsınız. Bankalar, ortada bir teminat bulunduğu için maaş müşterilerine daha sıcak yaklaşmaktadırlar.

Bankadan ilk defa kredi çekecekler için bir diğer öneri de maaşınıza uygun talepte bulunmaları olacaktır. Başvuruda bulunduğunuz kredinin aylık ödemeleri, maaşın maksimum %50’si kadar olmalıdır.

Kredi türleri ve krediler için istenen şartlar hakkında detaylı bilgi edinin. Bu sayede en doğru şekilde kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi onay sürecini hızlandırabilirsiniz.

Kredilerimi birleştirmek için ;

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap