Skip to content Skip to footer

İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi

İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi

İHTİYAÇ KREDİSİNE NEDEN CEVAP GELMEZ? Sizler İçin Uzmanlar Kredi Araştırıyor. İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi Diyenler Yazımızı Okuyabilir. Bizimle Çalışmak İstiyorsanız Alttaki Formu Doldurabilir.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

İhtiyaç kredisi kendi içinde en çok çeşitliliği olan kredi çeşididir. Her ihtiyaç için kredi çekilebilir. Çeşitlilik çok olduğundan sebep çeşitler arasında belli farklar bulunuyor. Haliyle bu kadar doğal bir ihtiyaçken inceliklerini de çok iyi bilmek gerekiyor. Faiz oranlarını bilmek, kar-zarar hesabı yapabilmek ve her adımı önceden hesaplamak gerekiyor. Her şey hazırlandıktan sonra bankaya başvurulup sonucunda cevap gelmemesinin iki sebebi olabilir. Biri kredi notunun düşük olması diğeri ise gelir belgesi. Kredi notu çeşitli bankaların bir araya gelerek oluşturduğu Kredi Kayıt Bürosu’nun veri tabanında tutulan sizin tüm ödeme geçmişinizi gösteren ve belli algoritmalara göre puanlayan bir sistemdir.

İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi Neden ? İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi

Puanınızın düşük olması daha önce yasal takip başlatılmış olmasından olabilir ya da borçlarınızı düzenli ödemiyor olabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ve diğer tüm krediler için ilk husus kredi notu ve stabil bir gelirdir. İkinci olarak ise ihtiyaç kredisi için ortalama bir gelir tutarı girmeniz istense de zaten sonrasında gelir belgeniz talep edilecek. Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarının gelirinizin %50’sini geçmemesi gerekiyor. Bir de Covid-19 süreciyle başlatılan temel ihtiyaç kredisi bulunmaktadır.

İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi Faizler Düştü Mü

Vadesi ve faizi daha düşük olan bu kredi seçeneğinin kara listede olan kişiler dahil olmak üzere herkese verileceği söylendi. Yani bu kredi seçeneği için kredi ödeme gücü kontrolü yapılmıyor, aranan tek şart ev hanesi gelirinin 5.000 TL’nin altında olmasıdır. Ayrıca aynı haneden ikinci kişiye bu kredi çıkmıyor. Bir haneden yalnızca bir kişiye bu kredi verilebiliyor. Ya da bir diğer sebep ise aynı anda üç bankaya başvurulduysa diğer bankalarda değerlendirmeler sürdüğü için olumsuz yanıt verilmiş olabiliyor.

KREDİ NOTU NASIL ÖĞRENİLİR?
İhtiyaç Kredisine Cevap Gelmedi

Kredi notu Findeks’te 11 TL gibi bir ücret karşılığında öğrenilebiliyor. Ya da ilgili bankaya giderek de kredi notunu öğrenilebiliyor. E-Devlet üzerinden ise Risk Merkezi Raporu alarak kredi puanını etkileyen her şeyi görüntülemek de mümkündür. Risk Merkezi raporunda tüm bireysel ya da ticari amaçla çekilmiş krediler ve kredi kartı limitleri, vadelerine göre borç bilgileri, ödenmemiş olan faiz ve komisyon bilgileri, mevcut tüm borçlar, son 10 yılda finansal kuruluşlar ve bankalardan yasak takibe düşmüş açık ya da kapalı tüm borçlar gözükmektedir.

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK İÇİN FAİZ ORANLARI NE KADAR OLMALIDIR?

Tüm krediler gibi ihtiyaç kredisi için ilk ve en önemli husus faizlerdir. Tabii ki bankadan bankaya değiştiği için, tüm bankalardan bilgi edinmek en uygun geri ödeme planını oluşturabilmek için ilk izlenmesi gereken yoldur. Yani eğer olumlu sonuç alınmadıysa muhtemelen kişi kendine uygun bir geri ödeme planı olan krediye başvurmamış demektir.

İHTİYAÇ KREDİSİ NASIL HESAPLANMALIDIR?

Öncelikle hesaplama yaparak ihtiyaç kredisine başvurduktan sonra nasıl bir yanıt alacağımızı ortalama olarak kestirmek mümkündür. Zaten bankaya gidildiğinde de yapılacak hesaplama vade, tutar ve aylık taksit oranı göz önüne alınarak aylık taksitler , toplam ödemeler, dosya masrafı ve ödenecek toplam faiz belirlenir. Hesaplamalarınızı muhtemelen en düşük faiz oranından yaparsınız ancak kredi notunuza göre faiz oranınız değişiklik gösterecektir. Çünkü kredi notu yüksek kişilere bankalar düşük faiz avantajı sağlamaktadırlar.

İHTİYAÇ KREDİSİNE CEVAP GELMEDİYSE NE YAPMAK GEREKİR?

İhtiyaç kredisine başvurup olumsuz yanıt almak gayet normaldir. Bu noktada olumsuzluğa kapılmamak gerekir. Kişi başvurduğu kredinin koşullarını sağlanmıyor olabilir. Daha iyi bir hesaplama yapıp, 6 aylık bir süreç için ödemelerinizi çok düzenli yaparak sizin için en uygun krediye tekrar başvurmanız gerekmektedir.

Uzmanlar kredi Borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5