Skip to content Skip to footer

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi Ne Kadar

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi Ne Kadar. Sigorta Kesintisi Ne Kadar Oluyor ? Hayat Sigortası Yaptırmak Zorunlumu? Kredi Çekerken Hayat Sigortasına Ne Kadar Kesilir? Konut Kredisi Hayat Sigortası Kesintisi Nedir

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

İhtiyaç Kredisi Çekerken Hayat Sigortası Mutlaka Yaptırılmalı Mıdır?İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi Ne Kadar

İhtiyaç kredisi hayatın her döneminde herkesin ihtiyacının olabileceği bir kredi türüdür. İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi, Kredi almak isteyen kişiler zaten bir borç yükünün altına girecekleri için artı bir masraf olsun istemezler. Bu yüzden hayat sigortası artı bir mali yük gibi gelir. Ancak böyle bir yasa bulunmamasına rağmen bankalar kredi onayı vermeleri için ne yazık ki hayat sigortasını şart koşmaktadırlar. Aslında bankalar bu konuda ısrarcı olsalar da hayat sigortası krediyi çeken kişi için de büyük fayda sağlıyor. Hayat sigortası sayesinde ihtiyaç kredisi çeken kişinin ailesi beklenmedik risklere karşı maddi güvence altına alınmış olurlar.

Bireysel Kredi Hayat Sigortası Ödemesi

Hayat sigortası kişinin başına bir şey gelmesi durumunda kredi borcunu ödenmeye devam edeceğini garantilemiş olur. Bir çeşit bankanın kendini güvenceye alma sistemidir. Sigorta poliçe sizde sigortanın hangi durumlarda devreye gireceği de yer alır. Mirasçılara bir ölüm halinde kredi borcu bırakmamak adına poliçe detaylı incelenmelidir. En çok dikkat edilmesi gereken husus ölüm şekilleri. Genel olarak sadece kaza sonucu ölümü eklemek isteseler de, ölümcül hastalığı olan kişiler de sigorta şirketiyle görüşerek hastalık sonucu ölüm şartını ekletebilirler.

Hayat Sigortası Yaptıracağımız Şirket Seçiminde Özgür Müyüz?

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi, bu konuda banka ve acenteler arasında kıyasıya bir rekabet oluşmuş durumda. Genel olarak kredi alınan bankadan hayat sigortası yapılması gerektiği düşünülse dahi, bu fazla bilenen ama yanlış bir bilgidir. Kredi alacak kişi krediyi alacağı bankanın çalıştığı sigorta şirketleri dışındaki sigorta şirketlerinden de hizmet almakta özgürdür. Bankalarım bu konuda baskı yapması tamamen yasaktır. Ancak anlaşmalı olduğu firmalarla çalışmanız için cazip teklifler sunabilirler.

Hayat Sigortası Maddi Açıdan Bir Yük Müdür?

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi kredi için başvurulan hayat sigortası tutarı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yaş, cinsiyet ve sağlık durumuna bakılarak bir sigorta yapılır. İhtiyaç kredisi için yıllık ortalama 50-70 TL arası bir prim alınmaktadır. Tabii ki bu ücret bankalara ve sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca bankadan kredi çekerken yasal düzenlemeler gereği belirlenmiş cüzi dosya masrafı 52 TL’dir. Bazı bankalarda sigorta poliçesi düzenlemesi sırasında 450-500 TL gibi bir tutarı çekilecek krediden düşmektedir. Ayrıca kişinin vefat etmesi durumunda düşen kredi faizi oranlarındaki açığı hayat sigortası kapsamında gidererek yine kişiye artı bir güvence daha sağlar.

KREDİ ÖDEMESİ DEVAM EDERKEN HAYAT SİGORTASI POLİÇE SÜRESİ BİTERSE NE OLUR?

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi öncelikle kredi kapsamında hazırlanmış poliçe süresi krediden önce biterse tekrar bu süreyi uzatmak veya yeni bir hayat sigortası yaptırmak gibi bir zorunluluk yoktur. Banka yine de yenilenmesini talep edebilir, tüketici reddetmekte özgürdür.

KREDİ ÖDEMESİ HAYAT SİGORTASI POLİÇE SÜRESİNDEN ÖNCE BİTERSE NE OLUR?

İhtiyaç Kredisi Hayat Sigortası Ödemesi normalde hayat sigortası poliçe süresi krediye göre daha uzun vadeli olarak ayarlanır. Fakat kısa sürede kredinin kapatılması durumunda, masraflar ve çıkış aidatı kesilerek cüzi bir miktar kredi sahibine sigorta bedeli olarak iade edilir. Sigorta iptal edilebilir ancak hayat sigortası kullanılmaya devam edilmek isteniyorsa bankaya da mutlaka bildirilmelidir.

HAYAT SİGORTASI YAPTIRILMADAN İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKİLİR Mİ?

Hayat sigortası yaptırılmadan kredi çekmek teoride mümkün olmasına rağmen bankalar sözleşmelerine eklediklerinden dolayı kredi isteğini reddedebilirler. Ancak kredi çekildikten sonra dava açılıp hayat sigortasının iptali istenirse yasalar tamamen tüketicinin yanında oluyor. Yani hayat sigortası kredi çekildikten sonra mahkeme yoluyla iptal edilebiliyor. Fakat krediyi çekmeden önce hayat sigortası yaptırmamak teoride olanaklı olsa da maalesef pratikte mümkün değil. Neredeyse tüm bankalar politikaları gereği bu seçeneğe yanaşmıyorlar.

En Güncel Kredi Faiz Oranları Konulu Anlatım Videomuzu İzleyin

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler.

Yorum Yap

0.0/5