Skip to content Skip to footer

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi Güncel

İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELENMESİ

ihtiyaç Kredisi Ertelenmesi Nasıl Yapılır?

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id=”2″ name=”hızlı kredi”]

KREDİ ERTELEMEK NE DEMEK?

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi salgın sebebiyle ekonominin yavaşladığı gerçeğiyle yüz yüze kalan tüketicinin aradığı çare kredi ertelemek olabilir mi denildiğinde evet bu durumda yapılabilecek en iyi şey kredi ertelemek olacaktır. Peki nedir bu kredi ertelemesi? Bankaların gerekli gördüğü durumlarda tüketicinin kredi ödemelerini bir süre askıya almasına kredi ertelemek denir. Bu normalde tamamen bankanın inisiyatifine kalmış bir seçenek. Ama şu anda kredi erteleme imkanları normalden çok daha kolay.

İhtiyaç Kredisi Ertelenme Süreci Nasıl İşleyecek ?

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi Güncel
İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi 31 Aralık 2020 tarihinden, 31 Aralık 2022 tarihine kadar uzatılan kredi borçları için, ertelendiği süre boyunca bankalar asgari tutarı dahi talep edemeyecektir, buna da ödemesiz dönem tanımlayabilme uygulaması denmektedir. Yeniden yapılandırma yapılmış krediler için de kolaylıklar devam edecektir. 90 günlük yasal takip şartı 180 güne çıkarılmış ve yeniden yapılandırılıp tekrar 30 gün ödemeleri geciken kredilerin 3. Grupta sınıflandırılma şartı yine bu tarihe kadar uygulanmayacaktır.

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi Halkbank’ın internet şubesine giriş yapıp, ürün kısmından kampanyalarım seçeneği seçiliyor. Sonrasında açılan sayfada güncel kampanyalar seçeceğinden bireysel taksit erteleme seçeneği seçilerek erteleme talebi bankaya iletiliyor. Ya da tabii ki Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemiyle müşteri temsilcisine bağlanmadan dahi “Taksit Erteleme” talebi iletilebiliyor.

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELEME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç Kredisi Ertelenmesi Vakıfbank mobil ya da internet üzerinden profilim seçeneğini seçip “Bize Yazın” kısmına tıklanarak “Bireysel Krediler-Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri” seçilerek talep iletilebiliyor. Ya da tabii ki çağrı merkezlerinden bağlanarak da bu talep iletilebiliyor.

En Güncel Kredi Faiz Oranları Videolu Anlatım

İŞBANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş cep uygulaması içinde “Kampanyalar” seçeneğini tıklayarak ya da internet sitesi üzerinde giriş kısmındaki erteleme teklifleri üstünden bu işlem yapılabiliyor.

İNGBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İNGBANK uygulamasında ödemeler seçeneğini seçip açılan sayfadan kredi ödemeleri seçeneği üzerinden kredi erteleme işlemleri yapılabiliyor. Hafta içi mesai saatleri içinde arayarak geri dönüş yapılmakta.

İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELESİ YAPAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Albaraka Türk, Alternatif Bank, Deniz Bank, ODEA bank,

Kuveyt Türk, QNB Finans Bank, Şeker Bank, TEB, Türkiye Finans ve Yapı Kredi Bankası ve çoğu katılım bankası da bu listenin içinde yer almaktadır.

İHTİYAÇ KREDİSİ ERTELENDİĞİNDE KARA LİSTEYE ALINILIYOR MU?

Hayır, tabii ki bankanın onayından geçilmiş bir süreç olduğu için böyle bir seçenek kesinlikle mümkün değil. Ödenmeyen aylarda kredi siciline mücbir sebep notu düşülecek. Bu sayede kişi kara listeye girmeyecek. Ve tabii ki kredi notuna da etki etmeyecek.

 

Yorum Yap

0.0/5