Skip to content Skip to footer

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı her geçen gün insanın istekler ve ihtiyaçları artış göstermektedir. Çıkan pek çok masraf kişiyi maddi anlamda zorluğa itmektedir. Bunun içinde farklı pek çok çözüme gidilir. İşte bu çözümlerden birisi olan ihtiyaç kredisi, müşteriye düşük faiz oranları ile uzun vadelerde kredi vermeyi amaçlamaktadır. İhtiyaç kredisi cayma hakkı her müşterinin hakkıdır. Fakat cayma hakkınızı kullanmadan önce size, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ihtiyaç kredisini belirlemek en doğrusudur.

Kredi Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı Nedir

Ana paradan  sonra geri ödeme miktarınızı hesaplamak yapılacak en doğru iştir. Bunu yapmak için Uzmanlar Kredi ile iletişime geçerseniz sizleri en doğru şekilde yönlendirebiliriz. Öncelikle ihtiyaç kredisi almak istediğiniz bankanın size uygulayacağı faiz oranını göz önünde bulundurmalısınız. Bu durumda faiz oranı düşük olan krediyi tercih ettiğinizde eğer ki hala geri ödeme tutarınız yüksek oluyorsa burada dosya masrafına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu durumları göz önünde bulundurarak bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun ve en doğru olan krediyi belirledikten sonra yaşınız, bankaların verdiği kredi notunuz ve belgelenebilir halde olan geliriniz kredi almak için uygunsa bankaların sizden talep ettiği belgeleri hazırlayabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı Nasıl Olur
Kredi Sözleşmeleri

Öncelikle ihtiyaç kredisi almak isteyen kişini T.C. kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi ve gelirinizin belgelenebilir hali ile bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bazı bankaları istenilen bu belgelerin haricinde bazı belgelerde isteyebilmektedir. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunacağınız bankanın istediği belgeleri ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Kişiler gelirlerinin yetersiz kaldığı ya da ihtiyaçlarını karşılayamadığı durumlarda ihtiyaç kredisi talebinde bulunurlar. Bazı durumlarda başvurudan sonra ya da başvuru esnasında kişi ihtiyaç kredisi talebinden vazgeçmek istemektedir.

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkı Talepleri Nasıl Karşılanır

Bu durumda bankadan talep ettiğiniz ihtiyaç kredisini dilediğiniz anda iptal etme hakkına sahipsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kredinizi iptal etmeye karar verdiğiniz anda eğer ki sözleşme imzalamadıysanız bunu bankanıza bildirerek en kolay ve masrafsız şekilde ihtiyaç kredinizi iptal edebilirsiniz. Fakat eğer ki sözleşmenizi imzaladıysanız ve ihtiyaç kredisi için hazırlanan dosya işleme geçirildiyse iptal edebilmek için gün hakkınız bulunmaktadır. Eğer ki cayma süreniz geçtiyse ve siz buna rağmen ihtiyaç kredisini iptal etmek istiyorsanız, ihtiyaç kredinizde kalan borcunuzun hepsini ödeyerek ihtiyaç kredinizi kapatma hakkına sahipsiniz.

İhtiyaç Kredisi Cayma Hakkım Var Mı
İhtiyaç Kredisi Bilgilendirme, Talep, Sözleşme Cayma

Fakat bu durumda banka sizden ihtiyaç kredisi erken kapatma cezası alacağını unutmayın. İhtiyaç kredisi cayma hakkı için bazı bilinmesi gereken durumlar da vardır. Cayma hakkı için müşteriye verilen süre sözleşmenin kurulduğu andan itibaren başlamaktadır. Müşteri ana parayı, kredinin kullanıldığı andan itibaren geri ödendiği tarihe kadar geçen süre boyunca gerçekleşen faizi en geç cayma hakkını kredi verene göndermesinden sonra 30 gün içerisinde geri ödemektedir.

Uzmanlar Kredi olarak ihtiyaç kredisi ile ilgili tüm bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Borçsuz günler dileriz.

Yorum Yap

0.0/5