Skip to content Skip to footer

İhtiyaç Kredisi Ara Ödeme

İhtiyaç Kredisi Ara Ödeme Nasıl Yapılır Diyorsanız Uzmanlar Kredi Sizler İçin Bu Konuyu Araştırdı. Tüketici Kredisi Ara Ödeme İçin Yazımızı Okuyabilirsiniz. Uzmanlar Kredi’den İşlem İstiyorsanız Alttaki Formdan Bize Ulaşın.

KREDİ BAŞVURUSU

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

İhtiyaç kredisi kısa vade ve düşük tutarlarda nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için başvurulan bir kredidir. Son zamanlarda teknolojik gelişmelerinde artmasıyla sadece bankaya gidip yüz yüze başvuru yapmaktan ziyade telefon ve internet aracılığı ile de kredi başvurusunda bulunulmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Ara Ödeme Nasıl Yapılırİhtiyaç Kredisi Ara Ödeme

İhtiyaç kredisi başvurunda bankanın olumlu dönmesiyle birlikte geri ödeme planı oluşturulur. Bu vade sayısı ve faiz oranına göre değişiklik göstermektedir. Bu belirlenen ödeme planına göre kişi kredisini ödemeye başlamaktadır. Fakat krediyi alan kişi bu geri ödeme planına göre ödeme yapmak zorunda değildir. Yalnızca belirlenen faiz oranı ve verilen vadeye göre aylık ödeme yapması gerekmektedir. Bu ödeme planı esnasında eğer ki kişi maddi anlamda bir yeterlilik hissederse kredi borcunu kapatabilir. Bu ödeme türüne tüketici kredisi ara ödemesi denilir.

Tüketici Kredisi Ara Ödeme Başvurusu

Bu şekilde erken ödeme ile kredi borcunu kapatan kişiler faiz oranlarını ödemezler ve masraftan kurtulmuş olurlar. Yapılan bu ara ödeme ile bir ceza söz konusu değildir. Kişi ara ödeme yaptıktan sonra ana paradan düşer. Doğal olarak ödenilen nakit tutarı daha az olacaktır. Fakat uygulanan faizde değişiklik olsa da vade sayısında bir değişikliğe gidilmez. Vade sayısını azaltmak için kredi yapılandırma işlemlerine bakabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Ara Ödeme Nedir

İhtiyaç kredisi için yapılan ara ödemenin hiçbir dezavantajı bulunmamaktadır. Hatta yukarıda söylenildiği üzere kar edilmektedir. Ara ödeme yapıldığı taktirde bankanın faiz oranı sizin borcunuza işlemeyecektir ve sizde ödemeyeceksiniz, yani ara ödeme yapıldığı taktirde ekstra masraf yapılmayacaktır. Fakat konut kredilerinde durum değişmektedir. Konut kredilerinde ara ödeme yapıldığı taktirde banka erken ödeme cezası uygulamaktadır. Çünkü burada banka faiz oranlarını alamadığı için zarar etmektedir. Yalnızca konut kredisi için geçerli olan bu durum ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi için geçerli değildir. Çünkü bu ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisinde vade oranı düşükken çekilen ana para da düşüktür.

Kredi Ara Ödeme

Genel olarak ihtiyaç kredisi almış bir kişi ara ödemesini yapmak istediği her an yapabilir. Fakat kredinin ödemesi ya da sözleşme şartlarına göre bazı farklılıklar olabilir. Yine de banka müşterinin yaptığı ödemeyi kabul etmektedir. Bankalar bazı zamanlar size şartlar öne sürmektedir. Faiz oranı, kar oranı, bankanın böyle bir sisteminin bulunmaması gibi pek çok sorunla karşılaşma ihtimalinizde bulunmaktadır. Fakat siz ara ödeme yaptığını taktirde gereksiz masraftan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca bankalara ara ödeme yaptığınız taktirde alamam gibi bir ihtimalleri bulunmamaktadır. İhtiyaç kredisi kullanırken ara ödeme yaptığınız zaman size bu ödeme için bir indirim verilmemektedir. Yalnızca ödeyeceğiniz tutarın faizi indirilir ve ana para üzerinden ödeme yaparsınız. Kredinizi tamamen kapatmanız durumunda ise hayat sigortanız varsa bunun geri ödemesini alırsınız.

Uzmanlar Kredi olarak en zor zamanlarınız da nakit ihtiyacınızı karşılayabilmek için size en uygun olan ihtiyaç kredisini belirleyerek başvuru yapmanızı sağlayabiliriz.

Yorum Yap

0.0/5