You are currently viewing İhtiyaç Kredisi Alma Şartları 2021
İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

İhtiyaç Kredisi Alma Şartları 2021

İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

Hangi Bankadan Kredi Alabileceğini Gör;

KREDİ BAŞVURUSU

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

Kişiler bazı dönemlerde maddi anlamda zorluk yaşayabilir. Bu durumlarda bankalar acil nakit ihtiyacını karşılayabilmek ihtiyaç kredileri vermektedir. İhtiyaç kredisi bankanın sunduğu kredi türlerinden birisidir. Aslında kısa vade ve düşük faizle nakit ihtiyacınızı karşılamayı amaçlamaktadır. Pek çok alt kategorisi bulunmaktadır. Eğitim kredisi, eşya kredisi ve evlilik kredisi bunlardan bazılarıdır. Aynı zamanda özel dönemlerde bayram kredisi ya da yılbaşı kredisi gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Genel olarak tüm bankalarca 36 aya kadar taksitlendirilmektedir. Pek çok banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç kredisi vermektedir. Fakat bu durumda bankalar bazı özel uygulamalar yapmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Nedir ? İhtiyaç Kredisi Alma Şartları 2021

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç kredisi almak kredi müşterisine uygun ve özel bir çözüm üretmek, dosya masrafı talep etmemek, şubeye gitmeden internet ya da cep telefonu üzerinden başvuruda bulunabilmek, başvurunun en kısa sürede onaylanması, vade öteleme gibi etkenler müşterinin bankayı belirlemesinde önemli rol oynamaktadır.

İhtiyaç kredisine başvurmak için gerekli şartlar bulunmaktadır. Öncelikle kişi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Düzenli aylık bir gelir aldığına dair belgeyi bankaya teslim etmesi gerekmektedir. Bu gelir SGK çalışanları için en az 3 ay sigortalı olarak çalışmak gerekmektedir. Vergi levhalı olarak çalışan bir kişinin ihtiyaç kredisi alabilmesi için işletmenin kuruluşunun 1 yıldan fazla süre olması gerekir ve vergi levhasının kar olarak gözüktüğünü belgeleyen bir belge gerekmektedir.

İhtiyaç Kredisi Memurlar İçin

İhtiyaç Kredisi Alma Koşulları

İhtiyaç kredisi alma şartları memur olarak çalışan biri için herhangi bir çalışma süresi gerekmez, bu durumda kredi notu daha önemli bir etkendir. Emekliler için ise emekli aylık gelirini bir süre kısıtlaması olmadan bankalar kabul eder. Bankalar ve kredi ödeme işlemlerinizin düzenli olup olmamasına göre bankaların size verdiği kredi notunuzun da yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu 1 ile 1.900 arasında bir puan türüdür. 1 ile 699 arası en riskli gruptur. 700 ile 1.099 orta riskli gruptur. 1.100 ile 1.499 az riskli gruptur. 1.500 ile 1699 iyi bir nottur. 1.700 ile 1.900 arası puan ise çok iyi puan grubunda yer almaktadır. Bu  bankaların size verdiği kredi notu sistemine göre en riskli ve orta riskli grupta yer alan kişilerin kredilerinin onaylanmama ihtimali yüksektir.

İhtiyaç Kredisi Risk

İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

İhtiyaç kredisi şartları az riskli grupta olan kişinin kredi onayı alması gelir durumunun iyi olup olmamasına bağlıdır. İyi ve çok iyi kredi notu alan gruplardaki kişiler ise kredi başvurusundan diğer şartları taşıdığı taktirde olumsuz yanıt almaları düşük bir ihtimaldir. Kredi çekerken eğer ipotek olarak verilecek ev ailenizin evi ise eşinizden rızası olan bir belge almalısınız. Pek tabii bunlar genel olarak bankaların istediği belgelerken kimi banka ekstra belgeler de talep edebilir.

Uzmanlar Kredi olarak sizlere nakit ihtiyacınızın olduğu her an yardımcı olup, size uygun olan faiz oranı ile ihtiyaç kredisini belirleyerek sizlerin kredi almasına danışmanlık etmekten gurur duyarız.

Bir cevap yazın