Skip to content Skip to footer

Hazır Kredi Kullanabilir Miyim?

Hazır Kredi Kullanabilir Miyim? Bazen, beklenmedik bir acil durumla karşı karşıya kalabilirsiniz, ailenize yeni bir üye katılıyor olabilir veya bir mini krizle uğraşmanız gerekebilir. İster iş adamı olun, ister çalışan önemli bir iş için ödeme yapmak için esnekliğe ihtiyacınız olabilir. Veya ortaya çıkan bir fırsatı değerlendirmek için çok küçük bir zamanınız olabilir. Hazır kredi kullanabilir miyim? Bu tür durumlarda, yapılacak tek şey bankaların size ödemelerinize göre tanımlamış olduğu hazır kredi seçeneğidir. Hazır bir kredi limiti veya kredi limitinin aşılması, tam olarak bu zamanlarda size yardımcı olmak için tasarlanmış bir üründür.

Hazır Kredi Kullanabilir Miyim?

 

Hazır Kredi Nedir?

Bir kredi limiti, bir bankanın hesap sahibine, bankanın izin verdiği kredi limitine kadar, hesabında olduğundan daha fazla para çekmesine izin veren bir kredi seçeneğidir.

 

Hazır Kredi’nin Genel Özellikleri

Aşağıdakiler, bir kredi limitinin birkaç temel genel özelliğidir (bankadan bankaya değişebilir, bu nedenle kesin ayrıntılar için bankanıza danışın):

 

▪ Belirlenen limite kadar bir kredi kullanılabilir. Kazanılmış kredi ödendikten sonra, kredi limiti tekrar kazanılabilir. Böylece müşteriye verilen döner bir kredi kuruluşu haline gelir.

Kredi limitleri genellikle esnek kredi limitleridir. Size uygun olarak (elbette, faiz tahsil edilecektir) ödeyebilir ve belirlenen limitler dahilinde kaldığınız sürece, çizgiden birden çok kez çekebilirsiniz.

▪ Kredi limitleri hem teminatlı (teminat karşılığı) hem de teminatsız formlarda mevcuttur. Güvenli kredi limitleri borçlular için uygun faiz oranlarına izin vermektedir. Genellikle, aşağıdaki varlıklara karşı teminatlı kredi alabilirsiniz:

  • Bankadaki nakit para, hisse senedi gibi varlığınız
  • Taşıt kredisi, Konut kredisi, Bireysel Kredi, Taşıt Kredisi ve ihtiyaç kredisi ödeme durumlarınız
  • Mal varlığınız karşılığı ipotekler

Bankaların Hazır Kredi Kullanım Koşulları

Bankaların Hazır Kredi kullanımları, bekleme kredisidir. Kullandığınız kadar öde bir üründür, yani kredi limitinizi kullanmadığınız sürece herhangi bir faiz ve ücret ödemezsiniz.

 

Onaylanan tüm kredi limitinizin % 96’sını kullanılan tutar hem kredi tutarını hem de alınan faiz / ücretleri içerir haliyle kullanabilirsiniz. Kullandığınız tutarın bir kısmını veya tamamını geri ödediğinizde, kredi limitiniz otomatik olarak bu tutar kadar geri yüklenir. Bankaların Hazır Kredi almaya  hak kazanmak için, 25-65 yaşları arasında olmalısınız, Ödemelerinizi de düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Uzmanlar Kredi Olarak Borçsuz Günler Dileriz.

Yorum Yap

0.0/5