Skip to content Skip to footer

Hangi Bankalar Sigortasız Çalışanlara Kredi

Hangi Bankalar Sigortasız Çalışanlara Kredi Veriyor ? Uzmanlar Kredi Yanıtlıyor. Kredi Başvurusu Yaparken Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankaları Listeledik.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Sigortasız Çalışanlara Kredi Ülkemizde binlerce kişi her yıl bankalara kredi başvurusu yapmaktadır. Bu başvurular günlük yaşamdaki genel giderleri kapsayan ihtiyaç kredileri, ev alımları için konut kredileri ve araç satın alırken gerekli nakit parayı sağlayan taşıt kredisi işlemlerini kapsayabilir. Bazen de en acil ihtiyaçlarda uzun başvuru prosedürlerini beklememek adına hızlı kredi ya da borç kapatma kredisi kişileri en zor durumlardan kurtaran banka fırsatlardır.

Kredi türü ne olursa olsun bankalar tüm bu başvuru işlemlerinde belli başlı kriterleri değerlendirerek olumlu ya da olumsuz bir sonuca varırlar. Söz konusu kriterlerin en başında ise kredi notu ve gelir belgesi gelmektedir. Çünkü bankalar verilen nakit para desteğini belli bir faiz oranı ile uzun veya kısa vadede geri alma hedefindedir. Fakat gelir belgesi olmayan ya da SGK kaydı ile bunu kanıtlayamayan kişilerin geri ödemeyi gerçekleştireceği kesin değildir.

Eğer siz de sigortasız çalışanlara kredi veren bankaları merak ediyor ve bu konuda daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız, sizler için topladığımız bilgileri mutlaka incelemelisiniz.

SGK Olmayanlar Kredi Başvurusunda Bulunabilir Mi?

İşverenler çalışanlarına SGK kaydı yapmak ile yükümlüdür. Bu kayıt, kişilerin sosyal sağlık hizmetlerinden yararlanmalarına olanak tanırken aynı zamanda emeklilik yaşamları için de birçok avantaj oluşturur. Fakat ülkemizde işsiz olan ya da sigortasız çalışan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu tüketiciler bankaların en temel kriteri olan gelir belgesini beyan edemedikleri için ise kredim çıkmıyor ne yapabilirim? endişesine kapılabilirler.

Her ne kadar birçok banka yeterli düzeyde bir maaş görmek istese de kredi başvurusunda değerlendirilen tek nokta bu değildir. Bu nedenle kredi notu 1200 ve üzeri gibi yüksek olan kişiler SGK kaydı sunmadan da ihtiyaç kredilerine başvuru gerçekleştirebilirler. Ayrıca yüksek kredi notuna ek olarak temiz bir finans sicili de oldukça önemlidir. Konut sahipleri çalışmadıkları halde düzenli elde ettikleri kira gelirlerini de bankaya ibraz edebilirler. Ayrıca borç kapatma kredisi ya da ihtiyaç kredisi için bir mülkün ipoteği ya da sicili temiz bir kişinin kefilliği de bankaların gözünde olumlu bir izlenim yaratabilir. Hangi Bankalar Sigortasız Çalışanlara Kredi

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Özel sektör ya da devlet memurluğu fark etmeksizin iş yerinden alınan gelir belgesi her zaman için kredi başvurusuna olumlu olarak etki eder. Fakat bunun aksine sigortasız çalışanlar için kredi imkânı sunan banka kurumları da bulunmaktadır. Kredi üst limitini 10-20 bin TL arasında tutan bu kurumlar kesin kredi veren bankalar arasında yer alır. İşte o bankaların listesi;

 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Odeabank
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Deniz Bank
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • TEB

Eğer siz de güncel olarak sigortasız çalışıyor iseniz yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara ait ihtiyaç kredilerine başvurmayı deneyebilir, gelir belgesi yerine ipotek gibi istenen farklı teminat belgelerini sunarak ihtiyacınız olan krediye ulaşabilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

 

Yorum Yap

0.0/5