Skip to content Skip to footer

Hangi Bankadan Kredi Alabilirim

Hangi Bankadan Kredi Alabilirim ? Kredi Başvurusu Nedir ? Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar ? Kredi Danışmanlık Hizmetleri Uzmanlar Kredi

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Hangi Bankadan Kredi Alabilirim Belirli giderlerin bütçeyi aşması durumunda ihtiyaç duyulan krediler çoğu insan için acil çıkış noktası niteliğinde. Peki, her banka kredi başvurusu kabul ediyor mu? Buna evet cevabını versek de bazı bankaların ihtiyaç kredisi ya da hızlı krediyi bazılarının ise taşıt kredisi ya da ev kredisini daha kolay verdiğini söyleyebiliriz. Çünkü bu tarz kurumlar faiz oranları ve müşteri kitlesini hedef alarak farklı kampanyalar oluşturmakta. Ayrıca kendi müşterilerinin dışında farklı insanlara da ismini duyurmak için düşük faizli kredi veren bankalar mevcut. Siz de hangi bankadan kredi alabilirim sorusunu soranlardansanız kolay ve hızlı kredi veren bankalara dair detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Kolay Kredi İmkânı Bankalar Tarafından Hangi Kriterlere Göre Belirlenmekte?
Hangi Bankadan Kredi Alabilirim Hangi Bankadan Kredi Alabilirim

Birçok banka çeşitli sebeplerle birlikte dönemsel kredi kampanyaları düzenlemekte. Bu sebeple kolay kredi veren bankaların sabit bir listesini oluşturmak oldukça zor. Örneğin, bir banka normal zamanlarda minimum 1250 kredi notuna sahip kişilere bireysel kredi imkânı sunarken farklı bir dönemde bu limiti 1000’e çekebilir. Kredi başvurusunda istenen belge ve kriterler de kampanya dönemine ve kredi türüne bağlı olarak zaman zaman daha kolay bir hal alabiliyor.

Kolay kredi veren bankaların aslında temel amaçları kendi müşterilerinin taleplerini karşılarken aynı zamanda dışarıdan farklı kitlelere de hitap edebilmek. Yani, herhangi bir banka, 1 aylık düzenlemiş olduğu acil kredi kampanyası sayesinde yeni müşteriler kazanabilir. Bu sayede de aynı kişi ile bir sonraki yıllarda ev kredisi ya da tüketici kredisi gibi işbirlikleri gerçekleştirebilir. Kısaca düşük faizli krediler, bankaların müşteri kitlelerini kolayca büyütmek için kullandıkları bir yöntemdir.

Kolay kredi her zaman için düşük faizli kredi anlamına da gelmeyebilir. Örneğin, bazı bankalar kredi başvurusunda oluşturulan prosedürü bazen daha basite indirgeyerek aranan kriterleri azaltabilmekte. Bu gibi durumlarda 3 aylık sigortalı biri başka bir bankadan ipoteksiz kredi çekemezken ilgili bankadan kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmekte. Fakat bahsettiğimiz bu banka kolay kredi veren bankalar arasında olsa da muhtemelen belirlediği kredi faiz oranı diğer bankalara göre çok daha yüksektir. Bu nedenle başvuru yapacağınız kuruma karar verirken kolay kredi veren bankaların geri ödeme planlarını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Hangi Bankadan Kredi Başvurusu Yapılabilir?
Hangi Bankadan Kredi Alabilirim

Kredi başvurularını verirken oldukça sık kampanyalar düzenleyen ve borç kapatma kredisi ya da acil kredi fark etmeksizin başvuruda bulunabileceğiniz bankaların başında Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank gelmekte. Bu listeye Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Vakıfbank, İş Bankası, TEB ve Ziraat Bankası’nı da ekleyebiliriz. Unutmamalısınız ki bankaların sunduğu fırsatlar değişkenlik gösterdiği için size en uygun krediyi bulmak ancak kendi beklentilerinizi net olarak belirlemenizle mümkün olacaktır.

Eğer kredi notunuz ya da siciliniz yeterli olmadığı için hangi bankadan kredi alabilirim endişesi yaşıyor iseniz, bu sorunu ancak kredi notunuzu yükseltmek için belirli adımlar atarak çözebilirsiniz. Harcamalarınızı gelirinize göre düzenleyip kredi borçlarınızı borç kapatma kredisi ile yapılandırmak ise sizi bu problemden kurtararak ihtiyaç kredisi başvurunuzun en kısa sürede olumlu sonuçlanmasını sağlar.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5