You are currently viewing Geri Alma İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı
Dosya Masrafı Geri Alma

Geri Alma İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma

Dosya Masrafı geri alma özellikle şu dönemlerde her insanın acil nakit ihtiyacı olmaktadır. Bu nakit ihtiyacınızı karşılamak için bankalar düşük faiz oranı ile yüksek vadelerle kredi imkânı tanımaktadır.  Bankaların sunduğu ihtiyaç kredisine başvurmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Paraya ihtiyacı olan herkes bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktadır. Öncelikle her kredide önemli olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de kredi notunuz büyük önem taşımaktadır. Kredi notunuz bankaların istediğinden düşük bir puan ise ihtiyaç kredisi başvurunuz muhtemelen onaylanmayacaktır. Aynı zamanda 18 yaşını doldurmuş bireyler ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir.

Kredi Başvurusu

Sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni
Please wait...

 

Kredi Dosya Masrafı Geri Alma

Dosya Masrafı Geri Alma yalnızca ihtiyaç kredisine başvurmak isteyen kişinin T.C. kimlik kartı fotokopisi, ikametgâh belgesi ve gelirinizin belgelenebilir hali ile bankalara başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi hesaplarken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Ana paranın üzerine eklenen faizler, dosya masrafı gibi pek çok durumu göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Çekilen ana para ile toplam aylık ödeme miktarını hesaplayarak faizin sizin geri ödemenizi yüzde kaç etkilediğini görebilirsiniz. Dosya masrafı da bankaların kredi kullandırma ücreti olarak ifade ettikleri bir tahsis ücretidir. İhtiyaç kredisi alırken söz konusu olan 2 masraf bulunmaktadır. Kredi tahsis ücreti ve sigorta masrafları.

İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Geri Alma

İhtiyaç Kredisi En Uygun Faiz Oranları

En uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Bilgisi ;

  • INGBANK
  • TEB BANKASI
  • İŞ BANKASI
  • QNB FİNANSBANK
  • FİBABANKA
Güncel BankalarKredi TutarıVadeFaiz Oranları
ING Bank10.00036 Ay%1,44
Teb Bankası10.00036 Ay%1,45
İş Bankası10.00036 Ay%1,50
Qnb FinansBank10.00036 Ay%1,39
FibaBanka10.00036 Ay%1,49

 

Kredi Tahsis Ücreti Ve Sigorta Masrafları

Dosya Masrafı Geri Alma hangi bankadan ihtiyaç kredisi alırsanız alın bu iki masrafın karşınıza çıkması muhtemeldir. Burada diğer kredi türlerinden farklı olarak verilen krediden bu ücret düşülmektedir. Bu durumda ihtiyaç kredisinde aldığınız paranın kesintisine sebep olacaktır. Kredi tahsis ücreti ya da diğer ismiyle dosya masrafı ücreti özellikle ihtiyaç kredilerinde karşımıza çıkmaktadır. Bankaların verdiği diğer tüm kredilerde olduğu gibi ihtiyaç kredisinde de dosya masrafı Banka Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından uygun bir ücret belirlenmektedir. Pek çok bankada kredi tahsis ücreti bulunmaktadır. Bazı bankalar kredi tahsis ücreti almayacağını dile getirmektedir, bu durumda da ihtiyaç kredisinin faiz oranı fazla olmaktadır. Diğer bir harcama olan sigorta masraflarıdır. Bazı kredi türlerinde sigorta yaptırmak zorunlu bir durumdur.

Kredi dosya masrafları canımızı sıkan kesintilerdir. Bu yazımızın haricinde >> Dosya masrafı iadesi yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Sigorta Masrafı

İhtiyaç kredisinde aslında böyle bir zorunluluk bulunmamakla birlikte bazı bankalar bunu zorunlu olarak göstermektedir. İşte bu durumda bankalardan ihtiyaç kredisi alırken sigorta masrafı ortaya çıkmaktadır. İhtiyaç kredisi dosya masrafınızı “Haksız Talep” kapsamına giren durumlarda tekrar alma imkânınız bulunmaktadır. Bunun için öncelikle bankanıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurudan sonra yaklaşık 3 aylık bir sürede karar çıkar. Bu karar göre bankanıza giderek hakkınız olan ücretinizi almanız mümkündür. Burada başvuru da bulunurken gerekli belgeler bulunmaktadır. Bankanın size vermiş olduğu yazılı yanıt, dosya masrafının iadesi için bir başvuru formu ya da bir başkası adına başvuru yapılıyorsa vekalet başvuru formu gerekmektedir. Bunun yanı sıra e-devlet sistemi üzerinden de ihtiyaç kredisi için dosya masrafı geri alma talebinizi oluşturabilirsiniz.

 

Uzmanlar Kredi olarak size uygun krediyi belirlemekten gurur duyarız, borçsuz günler dileriz.

This Post Has One Comment

  1. Nurol

    55.000 TL ihtiyaç kredisi borcum var. 2 ayrı kredi çektim. Dosya masraflarımı geri almak istiyorum. Uzmanlar kredi

Bir cevap yazın