Skip to content Skip to footer

Gelirsiz İpotekli Kredi

Gelirsiz İpotekli Kredi Günümüz koşullarında insanlar ekonomik yönden destek alabilmek için bankalardan kredi kullanmaktadır.  Hayat sürdürmek ekonomik anlamda zorlaştığı için hemen her bireyi banka kredisi kullanmak zorunda kalmaktadır.  Emekli olan bireyler ya da kamu kurumu çalışanları kredi kullanma konusunda biraz daha avantajlıdır.  Elbette ki özel sektörde de yine sigortalı olarak çalışanlara kredi kullanma konusunda avantaja sahiptir. 

Gelir Belgesiz Kredi

Gelirsiz İpotekli Kredi Bu bireyler maaş ödemeleri banka aracılığı ile yapıldığı için maaşlarının  garantisi doğrultusunda kredi kullanabilmektedir.  Ayıcık kredi ödemeleri daha düzenli olup bankalarla sorun yaşanmamaktadır.  Bu açıdan bireylerin kullandıkları kredi borçları,  gelir durumları ve kredi puanları güzelini alındığı zaman birbirinden farklı türde kredi kullanılmaktadır.  Bu krediler tüketici kredisi olabildiği gibi bazen de araç kredisi ya da konut kredisi olabilmektedir. Hangi türde olursa olsun kredi kullanırken bankaların müşterilerinden garanti olarak teminat istemeleri söz konusudur.  Maaşlı kişiler maaşlarını teminat göstererek kolayca kredi kullanabilmektedir. 

Geliri Olmayan Kişi Kredi Alabilir Mi

Gelirsiz İpotekli Kredi Ancak herhangi bir geliri olmayan kişilerin kredi kullanabilmesi maaş teminatları olmadığı için daha farklı gerçekleşmektedir. Bankalar kendilerini garanti altına almak için yüksek oranlı ve uzun vadeli kredi kullanımlarında müşterilerinin ipotek talebinde bulunmaktadır.  Çünkü her ne kadar kişilerin ödeme gücünün yüksek olur kullanacakları krediyi rahat edebilecekleri söz konusu olsa da var dilin uzaması ile birlikte bankalar risk oluşabileceğini düşünmektedir.  Bu riski ortadan kaldırmak için de müşterilerinin ipotek istemektedirler. Gelir durumunu belgeleri yemeyen kişiler evlerine ipotekleyerek  kredi kullanabilmektedir.

İpotekli Kredi Nedir

Gelirsiz İpotekli Kredi Bankalar ipotek karşılığında iki farklı şekilde kredi kullanımını izin vermektedir.  Öncelikle araç ve konut kredilerinde geliri olmayan kişiler araç ve konutu ipotek vererek kredi kullanabilmektedir.  Bunun için de öncelikle banka ipotek koyacağı araç ya da gayrimenkulün ruhsat ile tapu örneği istemektedir.  Ekspertiz çalışmalarından sonra elde edilen değerler ile birlikte bir rapor hazırlanarak ne kadar miktarlı kredi kullanılacağı ortaya çıkmaktadır. Konut ve araç alırken uygulanan diğer bir kredi yöntemi ise ihtiyaç kredisi kullanarak almaktır.  Eğer ihtiyaç kredisi kullanarak araç veya konut almak istiyorsunuz o zaman ipotek yaptırılmaktadır. Böyle bir durumda da mevcut konut varsa eğer bu konutu ipotek ettirerek kredi kullanmanız söz konusu olabilmektedir.

Farklı Bankalara Kredi Borcum Var, Tek Bankada Toplayabilir miyim?

Gelirsiz İpotekli Kredi Kredi kullanmak isteyen bireylerin merak ettiği konulardan birisi de farklı bankalara olan borçlarını tek çatılı toplayıp toplayamayacaklarıdır.  Kişiler farklı sebeplerden ötürü kredi kullanabilmektedir.  İhtiyaç kredisi ister konut kredisi ister araç kredisi olsun birbirinden farklı bankalara olan bu kredi borçlarını tek çatıda toplayarak daha rahat ödeme gerçekleştirebilirsiniz.  Borç transferi kredisi olarak alabileceğiniz bu kredi sayesinde mevcut borçlarını tek çatı altında toplanacak ve ödemeler konusunda herhangi bir aksaklık yaşanmayacaktır.  Borç transferi yapabilmeniz için öncelikle bankalar kredi notunuzu ve sonrasında da gelir durumunuza bakacaktır. Ancak aylık geliriniz sınırda olup yeni bir kredi için yeterli değil ise mevcut kredileri ödemeyi devam etmeniz gerekir mi borç durumunuzun azalmasıyla birlikte kredilerinizi tek bankada borç  transfer kredisi ile toplayabilirsiniz. 

Burs Harçlığımı / KYK Paramı Gelir Belgesi Olarak İbraz Edebilir Miyim?

Gelirsiz İpotekli Kredi Bankalardan kredi kullanabilmek için bankalar gelir belgesi olarak maaş geliriyle özel sektördeki sigorta ödemelerini kabul etmektedir.  Bu nedenle KYK’dan alınan gelir belgesi ya da burslar araçla gelir belgesi olarak sunulamamaktadır. Çünkü bankalar kendilerini garanti altına alabilmek için müşterilerinden düzenli ve devamlı gelir belgelerine teminat olarak istemektedir.  Bu bakımdan da sadece maaşlar bordroları bankaların kredi vermesi için ibraz edilecek belgelerdir. Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5