fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Findeks ve Kredi Kayıt Bürosu

Findeks ve Kredi Kayıt Bürosu

Sıkça yer verdiğimiz findeks ve kredi kayıt bürosu terimlerini daha anlaşılır olabilmesi açısından değinmek istedik. Kredi başvurusu yapan müşterilerimiz genel olarak bu terimleri bilmemekte. Yada internet üzerinden yapmış oldukları araştırmalar sonucunda bazı fikirler edinmiş olan kişilerde yok değil. Fakat kredi notunuzu kim ve nasıl belirliyor temel etkenler nedir bunları yazımızda yer veriyoruz.

Findeks Nedir?

Findeks, bireysel müşteriler ve finansal sektöre hizmet etmek amacıyla kurulmuştur. Kredi kayıt bürosu tarafından hizmete sunulmuştur. Müşterilerine internet üzerinden hizmet veren Findeks’in şubesi yoktur sadece internet üzerinden tek yönlü olarak hizmet vermektedir. Kredi notu bilgilerinizi ve finansal durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz. Bankalar ile olan geçmişinizi detaylı olarak takip ederek size en güncel finansal durumunuzu fizibilite edebilmektedir. Tabi ki bu işlemler için findeks belirli bir ücret talep etmektedir.

Findeks’in bireysel müşteriler için sunduğu hizmetlerin en başında, kredi notu öğrenme gelmektedir. Kullanmış olduğunuz tüm kredi ve kredi kartlarının tutarları, borçları ve ödemeleri gibi veriler üzerinden hesaplanan kredi notunu sorgulayabilir, son beş yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinizin ödeme geçmişini risk raporu sayesinde Findeks’ten görebilirsiniz. Kredi danışmanı hizmeti sayesinde finansal değişimleriniz nasıl kontrol altına alacağınızı uzmanlardan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Dünyada olan tüm finansal bilgilerin analizine tek bir ekrandan ulaşabilir, internette size ait kimlik iletişim ya da finansal bilgilerinizin paylaşılması durumunda, Findeks tarafından anında bilgilendirilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosu Nedir?

KKB, toplamda dokuz banka tarafından kurulmuş olup, bankalar arasında her türlü bilgi ve belge alışverişi sağlamak amacı taşımaktadır. Aynı zamanda, müşterilerine ait kredi bilgilerini de birbirleriyle bu büro üzerinden paylaşmaktadırlar. Dokuz bankanın ağırlıkla Genel Müdür Yardımcıları KKB’nin yönetiminde rol almaktadır. Yüksek statüdeki banka üyelerinin bu kurumu yönetmesi, bankaların KKB’ye ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. KKB, bankada işlem yapmış olan müşterilerin geçmiş dönemlerde yaptıkları ödemeler, güncel borçluluk durumları, krediye başvurma ve alma sayısı gibi bilgileri toparlar ve tüm bu bilgiler ışığında müşteriler için bir puan oluşturur.

Kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda, bankalar hakkınızda çeşitli araştırmalar başlatacaktır. Bu araştırmaların en başında KKB’den alınan kredi notu gelmektedir. Bu sayede, başvurduğunuz hizmetten yararlanıp yararlanamayacağımız belirlenecektir.

Aklınıza takılan tüm soruları yorum olarak göndere bilirsiniz.

İhtiyaç kredisi,borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 21 Ortalama: 4]
03 Ocak 2019
2.771 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM

 1. Berker dedi ki:

  Kredi notumuzu öğrenmek için illa findeks para mı istiyor?

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Berker Bey, Findeks kredi notu öğrenme işlemi ücrete tabidir.

   1. osman uzun dedi ki:

    ben emeklıyım emeklı maaşimı ptt den alıyom ayrıca bursa osman gazı beledıyesınde calişiyom beledıye maaşimı kuveyt turkden alıyom 10 tl kredı cekebılırmıyım

 2. Yasar oral dedi ki:

  Kredi notu öğrenmek parayla

 3. Ayse gurler dedi ki:

  Yasal takibim var ama digerlerini yatirdim suan dugun yapcam para ihtiyacim var hem emekliyim hem calisiyorum ilgilenirseniz sevinirim

 4. Candan dedi ki:

  Kredi notunu öğrenme ücreti nedir

  1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

   Merhaba Candan.
   Başvurunuzu gönderin Uzmanlarımız En kısa sürede geri dönüşünüzü sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN