Skip to content Skip to footer

Findeks Kredi Kayıt Bürosu 19-20

Findeks Kredi Kayıt Bürosu 19-20 Sıkça yer verdiğimiz findeks ve kredi kayıt bürosu terimlerini daha anlaşılır olabilmesi açısından değinmek istedik. Kredi başvurusu yapan müşterilerimiz genel olarak bu terimleri bilmemekte. Yada internet üzerinden yapmış oldukları araştırmalar sonucunda bazı fikirler edinmiş olan kişilerde yok değil. Fakat kredi notunuzu kim ve nasıl belirliyor temel etkenler nedir bunları yazımızda yer veriyoruz.

Findeks Nedir?

Findeks, bireysel müşteriler ve finansal sektöre hizmet etmek amacıyla kurulmuştur. Kredi kayıt bürosu tarafından hizmete sunulmuştur. Müşterilerine internet üzerinden hizmet veren Findeks‘in şubesi yoktur sadece internet üzerinden tek yönlü olarak hizmet vermektedir. Kredi notu bilgilerinizi ve finansal durumunuzu anlık olarak takip edebilirsiniz. Bankalar ile olan geçmişinizi detaylı olarak takip ederek size en güncel finansal durumunuzu fizibilite edebilmektedir. Tabi ki bu işlemler için findeks belirli bir ücret talep etmektedir.

Findeks Kayıt Olunur Mu

Findeks’in bireysel müşteriler için sunduğu hizmetlerin en başında, kredi notu öğrenme gelmektedir. Kullanmış olduğunuz tüm kredi ve kredi kartlarının tutarları, borçları ve ödemeleri gibi veriler üzerinden hesaplanan kredi notunu sorgulayabilir, son beş yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinizin ödeme geçmişini risk raporu sayesinde Findeks’ten görebilirsiniz. Kredi danışmanı hizmeti sayesinde finansal değişimleriniz nasıl kontrol altına alacağınızı uzmanlardan yardım alarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Fayaları

Dünyada olan tüm finansal bilgilerin analizine tek bir ekrandan ulaşabilir, internette size ait kimlik iletişim ya da finansal bilgilerinizin paylaşılması durumunda, Findeks tarafından anında bilgilendirilirsiniz.

findex-kredi-notu

 

Kredi Kayıt Bürosu Nedir?

Findeks KKB, toplamda dokuz banka tarafından kurulmuş olup, bankalar arasında her türlü bilgi ve belge alışverişi sağlamak amacı taşımaktadır. Aynı zamanda, müşterilerine ait kredi bilgilerini de birbirleriyle bu büro üzerinden paylaşmaktadırlar. Dokuz bankanın ağırlıkla Genel Müdür Yardımcıları KKB’nin yönetiminde rol almaktadır. Yüksek statüdeki banka üyelerinin bu kurumu yönetmesi, bankaların KKB’ye ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir.

Kredi Kayıt Bürosu Nedir

KKB, bankada işlem yapmış olan müşterilerin geçmiş dönemlerde yaptıkları ödemeler, güncel borçluluk durumları, krediye başvurma ve alma sayısı gibi bilgileri toparlar ve tüm bu bilgiler ışığında müşteriler için bir puan oluşturur.

5 Adımda Kredi Skorunuzu Yükseltin

Kredi Notu İle Kredi Başvurusu

Findeks Kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda, bankalar hakkınızda çeşitli araştırmalar başlatacaktır. Bu araştırmaların en başında KKB’den alınan kredi notu gelmektedir. Bu sayede, başvurduğunuz hizmetten yararlanıp yararlanamayacağımız belirlenecektir.

Aklınıza takılan tüm soruları yorum olarak göndere bilirsiniz.

 

36 Ay Vade İhtiyaç Kredisi 2020

 

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler…

7 Comments

 • Berker
  Posted 03/01/2017 at 15:02

  Kredi notumuzu öğrenmek için illa findeks para mı istiyor?

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 03/01/2017 at 18:46

   Berker Bey, Findeks kredi notu öğrenme işlemi ücrete tabidir.

   • osman uzun
    Posted 28/02/2017 at 22:24

    ben emeklıyım emeklı maaşimı ptt den alıyom ayrıca bursa osman gazı beledıyesınde calişiyom beledıye maaşimı kuveyt turkden alıyom 10 tl kredı cekebılırmıyım

 • Yasar oral
  Posted 27/02/2017 at 09:21

  Kredi notu öğrenmek parayla

 • Ayse gurler
  Posted 05/03/2017 at 10:35

  Yasal takibim var ama digerlerini yatirdim suan dugun yapcam para ihtiyacim var hem emekliyim hem calisiyorum ilgilenirseniz sevinirim

 • Candan
  Posted 02/09/2019 at 23:36

  Kredi notunu öğrenme ücreti nedir

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 04/09/2019 at 09:51

   Merhaba Candan.
   Başvurunuzu gönderin Uzmanlarımız En kısa sürede geri dönüşünüzü sağlayacaktır.

Yorum Yap

0.0/5