Skip to content Skip to footer

Faizsiz Kredi Alabilmek Mümkün mü?

Faizsiz Kredi Alabilmek Mümkün mü? Kredi kullanımı küreselleşen dünyada her ne kadar hayat kurtaran bir borç alım yöntemi olsa da hâlâ bazı kesimler için muallak taşıyan bir durumdur. Bunun da en büyük nedeni kredi alınmasının ardından büyük çoğunlukla gelen faiz ödemeleridir. Kimilerine göre dini nedenlerden dolayı faizin doğru olmamasından dolayı kimilerine göre de haddinden fazla para ödenmesinden dolayı faiz doğru bir uygulama değildir. Bu sebeptendir ki kişilerin borca ihtiyacı olanak durumunda ihtiyaca binaen gelen kredi kullanımlarında özellikle faizsiz kredi yolları oldukça fazla araştırılır olmuştur. Bu anlamda güzel olan haber ise faizsiz kredi alabilmenin mümkün olmasıdır.

İhtiyaç Kredisi

Faizsiz Kredi Nedir

Faizsiz kredi sizin için, değerleriniz için ve hatta dini inançlarınız için oldukça önemli ise sizler de kredi veren bankaların bu uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Bu durum kimilerine bir çeşit müşteri çekme oyunu gibi gelmektedir. Bunun da ana sebebinin bankaların gelir kaynaklarının paradan para kazanmak yani paranın fiyatı ilan faiz ile finansman elde etmek olmasından dolayı bir takım küçük hilelerin olabileceği kanısının haklı olarak yaygın olmasıdır. Çünkü bankaların varoluş amacımız en büyük karı elde ederek en iyi geliri kazanmaktır hiç kuşkusuz.

En Uygun 5000 TL Kredi

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır

Faizsiz Kredi  Sıfır faizli kredi almak her ne kadar mümkün ve müşteri için de oldukça cazip olsa da ve hatta bu durum alınan kredi için hiçbir maliyet ödemeden borç alabilmek gibi görünse de bu durum uygulamada çok da göründüğü gibi değildir. Yazımızın başında verdiğimiz güzel haberin iç yüzüne girdiğimiz vakit bu makul sebeplerle karşılaşılmanın mümkün olduğunu üzülerek belirtmek isteriz. Öyle ki geri ödenecek dahi olsa bekleme süresine bir maliyet ödemeden hiçbir kurumdan sığır masraf ile böyle bir borç almak mümkün değildir. Her ne kadar faizler sıfır olarak lanse edilse ve sizlere de cazip gelse de sıfır faizli kredi almak başka maliyetlerin habercisi olacaktır. Bu durum da faiz yerine tüketicilerin faiz yerine başka ek masraflar ödemeleri anlamına gelecektir.

Borç Kapatma Kredisi

Faizsiz Kredi Nereden Alınır

Faizsiz Kredi  Peki sıfır faizli kredi almak her ne kadar görünürde mümkün olsa da kredilerdeki faiz dışı masraflar neler olabilir bunlara bakalım. İlk olarak bu masraflardan biri kredi komisyonu adı ile karşımıza çıkan bir uygulamadır. Bu uygulama bankaların kredi verirken borcun maliyetini kredi tutarından düşmesidir. Bir diğeri ise dosya masrafıdır. Bu da karşımıza başvuru sahibine fatura olarak çıkarılan dosya masrafı, işlem ücretsiz, tahsis ücreti gibi adlar altında alınan masraflardır. Dosya masrafı bankanın belirlediği üzere kredi tutarına veya vadesine gibi göstergeler ile farklılık göstermektedir. Başka bir masraf da hayat sigortası masrafıdır. Mesela bu durum da karşımıza kredi vermenin şartı olarak konulan hayat sigortası yaptırma zorunluluğu olarak çıkabilmektedir. Son olarak da krediyi alan masrafını katlanır tezinden yola çıkılarak kredi talebinde bulunan kişiye çıkarılan birtakım masraflar karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda uygulamaya baktığımız zaman her ne kadar kredi reklamlarını sıklıkla görsek de bunun tam anlamıyla doğru olmadığı sonucuna varabiliriz. Bu yüzdendir ki kredi alacak kişilerin kredi alırken borç almanın muhakkak bir maliyeti olduğu gerçeğini unutmamalarını ve farklı adlar da faturalara maruz kalabilecekleri gerçeğini hatırlamalarını öneririz.

En Uygun Kredi

İhtiyaç kredisi, borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5