Skip to content Skip to footer

Faizsiz İslami Kredi

Faizsiz İslami Kredi Nedir ? Kredi Başvurusu Yaparak Faiz Oranları Konusunda Bilgi Almak İçin  Acele Edin. Kredi Danışmanlık Hizmetlerimizden Ve Avantajlarından Faydalanın

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Faizsiz İslami Kredi bankalardan kredi almak isteyen bazı bireyler İslami kurallara uygun olmasından dolayı, faizsiz izlemi kredi veren banka arayışına girmişlerdir. Bu nedenle faizsiz İslami kredi veren banka arayışına giren insanlar helal kredi seçeneklerini incelemekte ve kriterlerine uygun çalışan bankalardan kredi talep etme yolunu tercih etmektedirler. Faizsiz kredi talebinde bulunan bireyler için kredi olanağı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bankaların kredi verme konusunda kriterleri ve kampanyaları da bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

 

Faizsiz Kredi Alınabilecek Bankalar Hangileridir?

Faizsiz İslami Kredi Dünya üzerinde adı İslam bankası olan veya standart banka özelliği sergilese de, İslami kredi kampanyaları oluşturularak İslami kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ülkemizde faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan kurumlar ve bu kurumlardan fayda sağlanması mümkün olan hizmetler bulunmaktadır. Bu bankalardan; Ziraat Katılım Bankası; konut, taşıt ve ihtiyaç giderleri gibi ürünlerin, mevduatın değerlendirilebileceği katılma hesapları veya altın hesabı gibi ürünleri sunmaktadır. Bunun dışında bankanın kredi kartı ve banka kartı ürünlerinden yararlanmak da mümkündür. Vakıf Katılım Bankası’ da müşterilerin çeşitli seçenekler sunmaktadır.   Bankanın sunduğu hizmetler arasında; Cari hesap, katılma hesabı, konut, taşıt, arsa, işyeri ve tüketici finansmanı gibi ürünlerden faydalanmak mümkündür. Müşterilerin Kart ile para çekmesi ve para yatırması ya da para transferi işlemlerinizi gerçekleştirme olanakları vardır. Bu şekilde fatura ödemelerini yapmak da mümkündür.

Faizsiz İslami Kredi Nedir

Faizsiz İslami Kredi Kuveyt Türk Bankası,  Kuveyt Türk tüm finans ürünlerinin dışında katılma hesaplarıyla da müşterilerine hizmet vermektedir. Bunun dışında Altın Kart, Sale Plus, İhtiyaç Kart ve Seyyah Kart ile müşterilerine çeşitli farklı finans hizmetleri de sunmaktadır. Türkiye Finans Kurumu ile bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı gibi ürünlerden faydalanmak mümkündür. Bireyler TL ve döviz üzerinden hesap açabilmekte ve kâr payından faydalanabilmektedir. Farklı olarak KOBİ’lere ve ticari müşterilere yönelik farklı seçenekler de sunulmaktadır.  Albaraka Türk, Albaraka mobil şube aracılığı ile bankacılık işlemlerini yapma olanağı vermektedir.

Faizsiz İslami Kredi Nasıl Alınır

Bireylere; bireysel konut, taşıt ihtiyaç finansmanı gibi ürünlerden faydalanma fırsatı da tanıyan banka, 7/24 Albaraka banka kartı, Hicaz Kart gibi kendi bünyesindeki banka kartları ve World ile anlaşmalı olan Platinum, Gold ve klasik kredi kartları gibi çeşitli ürünlerden faydalanılmasını da sağlamaktadır. Bir diğer kurum ise Bank Asya’dır. Bank Asya’da finansman ürünlerinden, katılma ve altın hesapları, kredi kartı ve bireysel emeklilik ürünleri gibi ürünleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Farklı bir kurum olan Emin Evim, banka veya finansman kurumu olmadığı halde, tüketicilerin bir kısmının tercih ettiği kooperatif metoduyla çalışarak farklı bir finans kaynağı mekanizması kurmuştur.

Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz İslami Kredi Faizsiz kredi hesaplaması için Hesap kurdu sitesinden işlem yapmak mümkündür. Bu şekilde hangi bankadan hangi kampanyanın seçilmesi gerektiğine karar verme olanağı vardır. Buradan örnek kredi tablo detayları incelenebilmektedir. Örnek tablo incelendikten sonra, bireyler diledikleri bankanın kredi başvuru ekranına girerek detayları inceleyerek gerekli başvuruları yapabilmektedir. Bankaların birçoğu internet üzerinden yapılan başvurulara kısa sürede yanıt vermektedir. Esnafa faizsiz kredi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar, Esnaf ve Sanatkar Odası’na kayıtlı olmak, verilen kredi ile makine, ekipman, demirbaş eşya ve işyeri dekorasyonu, hammadde alımı veya döner sermeye ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtmektir. Bunun yanı sıra kredi başvuru yapılan tarih itibari ile üç yıl ustalık belgesi sahibi olmak, 1 sene içinde ise kendine ait iş kurduğunu belgelemek şartı da istenilen koşullar arasındadır. Ayrıca 30 yaşının doldurmamış olmak, KOSGEB tarafından onaylanan bir projeyi de bankaya sunmuş olmak kredi şartları arasında yer almaktadır.
Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

2 Comments

 • Şenel gökce
  Posted 05/12/2018 at 18:45

  Selam kolay gelsin işsizim borcum var kendime ait evim var kredi çekebilirmiyim çekersemde ne kadar kredi çekerim yardımcı olurmusunuz

  • Post Author
   Uzmanlar Kredi
   Posted 06/12/2018 at 09:41

   Merhaba Şenel Gökçe.
   Avukatlık bir durumunuz yok ise Ana sayfada bulunan Kredi Başvuru Butonundan form gönderebilirsiniz.
   Teşekkürler.

Yorum Yap

0.0/5