fbpx
0284 212 42 01 - 0284 212 74 53

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Faiz banka kredisi nedir?

Faiz banka kredisi nedir?

Faiz banka kredisi nedir? sorusunu cevaplıyoruz. Bankaların verdiği kredi paketlerinde kredi almak isteyen kişileri zorlayan en önemli konu yüksek kredi faiz oranlarıdır. Faiz banka kredisi için acil kredi kullanmak isteyen yada uygun kredi çekmek isteyen müşteriler, kullanılan kredinin vade süresi uzadıkça kredi kullanan kişiden tahsil edilen kredi faiz geri ödemesi de doğru orantılı olarak artış gösterir. Bu nedenle ya kısa vadeli krediler kullanılmaya çalışılmalı ya da faizsiz banka kredisi kullanılmasına dikkat edilmelidir.

En uygun kredi seçenekleri,ihtiyaç kredisi ve borç kapatma kredisi ile ilgili bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor? 

Bankaların en çok kazancı verdikleri krediler üzerinden elde etmektedirler. Bu sebepten faizsiz kredi kullanımı bankalar için mümkün değildir. Yani kredi kullanırken  bankadan o faiz gelirini yine ismini değiştirerek  ödersiniz. Örneğin faizsiz kredi kampanyaları düzenleyen bankalar bunun yerine peşin komisyon almaktadırlar. Aslında faiz tutarının tümü henüz kredinin başında sizden tahsil edilir.  Ancak acil kredi ihtiyacınız için peşin ödeme yaptığınız bu tip krediler daha avantajlıdır.

Katılım bankalarının kullandırdıkları krediler ise yine faizli kredilerdir fakat sizden tahsil edilen paranın ismine faiz değil de katılım payı adı verilmektedir. Önceden kredi ödeme planı çıkarılan ve sizin henüz kredinin başında ödeyeceğiniz tutarın hesaplandığı bir kredi planının faizsiz kredi olduğunun iddia edilmesi hiçbir gerçeklik taşımaz. Günümüzde gerçek faizsiz kredi sadece hibe krediler için sağlanan devlet destekli krediler ve Avrupa Birliği kredileridir ki bu kredilerde evlenen çiftlere verilen evlilik kredisi ve yeni iş yeri açmak için verilen girişimcilik kredileridir.

Unutulmamalıdır ki hiç bir banka faizsiz çalışmaz. Sonuç olarak bankalar sizden almış oldukları faiz ücretleri ile gelir elde etmektedirler. Kredi kullanırken en uygun kredi oranları için bankalardan kredi notunuza göre değerlendirme almanız gerekmektedir. Size özel kredi fırsatları için Kredi başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler Kredi Alabilir mi? Öğrenciler için Kredi başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, kredi danışmanlık ve acil kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 18 Ortalama: 4.3]
23 Haziran 2019
1.601 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Arif dedi ki:

    Faizsiz kredi dedikleri yalanmış demek ki kredi için sizce hangi bankaya gitmeliyim ?

    1. Uzmanlar Kredi dedi ki:

      Arif bey her bankanın kredi paketleri ve faiz oranları değişkendir. Acil kredi ihtiyacınız yok ise bankaların web sayfasından size en uygun olan kredi paketini temin edebilirsiniz. Ayrıca Kredi başvuru formu üzerinden 7/24 kredi başvurusu yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN