fbpx
0850 220 71 70

Sosyal Medyada Biz}

ACİL KREDİ
Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.
KREDİ BAŞVURU FORMU

Evlilik Kredisi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evlilik Kredisi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Evlenmek her genç çiftin en büyük hayali olmasına karşın aile olabilmek, bir yuva kurmak modern dünyada oldukça külfetli bir hal almış durumdadır. Bu yüzdendir ki çiftler evlilik kararından önce masrafların büyüklüğünü düşününce bir kez daha düşünme gereği hissetmektedirler. Bu süreçte özellikle ihtişamlı bir düğün yapabilmek için yahut hayatımız da bir kez evleniyoruz mantığı ile en güzel düğünün yapılması adına alınabilecek borç kaynağı yolları araştırılır ve bu anlamda en makul olan sonuca varılmaya çalışılır. Bu seçeneklerden eş dosttan borç para almaktır. Ancak bunun yanında zamanlarda yaygın olan borç edinme kapısı haline gelmiş olan ise evlilik kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada evlilik kredisine dair en çok merak edilen husus ise evlilik kredisinin nakdi bir kredi olup olmadığıdır. Evlilik kredileri tıpkı taşıt kredilerinde olduğu gibi yahut projelere verilen desteklerde de örneği görüldüğü gibi genellikle alınan eşyanın faturasının bankaya gidilmesi ile sağlanan bir kredi türüdür. Bu bağlamda bakıldığında nakdi olup olmadığı göreceli bir kavramdır. Dolayısıyla tam anlamıyla evlilik kredisi ile elimize nakit para direkt olarak sayılmadığından ötürü daha doğru bir tespit için evlilik kredilerine gayri nakdi krediler demek daha yerinde olacaktır. Bu krediler faturalı harcamaların finansmanında kullanılırlar.

Bir diğer merak edilen ise evlilik kredisi başvurusu için gerekli olan belgelerin neler olduğudur. Bu belgeler de kısaca; nüfuz cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi fotokopisi yani maaş bordrosu fotokopisi, son vergi levhasının fotokopisi ve en önemlisi evlilik harcamalarına ilişkin faturalardır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi evlilik kredileri gayri nakdi olarak kullandırılmakla birlikte nakdi olarak da kullanılabilir kredi türleridir. Evlilik kredisi kullanabilmek için ise öncelikle evlilik harcaması kapsamında bir mal veya eşya satın almayı düşünmek gerekmektedir. Evlilik kredisi almadan önce bilinmesi gereken en önemli hususun da bu bağlamda harcamaların istenildiği yerden yapılabilir olan özelliği taşıyor olmamasıdır. Bunun güzel yanı da çiftleri bankaların istedikleri şekilde yönlendirmek yerine yalnızca fatura şartı koyarak gerekli kolaylığın sağlanıyor olmasıdır. Öte yandan bazı prosedürler dışında zor bir süreç de gerektirmemesi açısından oldukça kullanışlı ve esnek krediler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de yuva kurmaya karar verdiniz ve gerekli masraflar için finansman arayışı içinde iseniz evlilik kredisi konusunu araştırmanızı tavsiye ederiz. Öte yandan bu krediye de başvurmadan önce evlilik kredisine dair her şeyi detaylıca öğrenmeniz ödeme güçlüğü çekmemek ve prosedürü doğru uygulamak adına oldukça önemli ve gerekeli bir husustur.

Son olarak da yukarıda verdiğimiz bilgiye ek olarak yani bankaların eşyaları satın alınacak yerler konusunda bir zorunluluk koymamasına ek olarak çoğu zaman bir kolaylık dahi sağladığını belirtmem isteriz. Bu kolaylık da eşyaları istediğiniz yerden alabileceğiniz gibi yani faturada yazılı olan yerin bir ehemmiyetinin olmamasının yanında bankalar ile anlaşmalı yerlerden alışveriş yapmanız durumda bir takım indirimler devam almanız mümkün olabilmektedir. Bu da daha az borç altına imza atmak anlamı taşıyacağı için sizin için bir artı olacak ve realist bir karar için doğru bir adım sayılacaktır.

İhtiyaç kredisi,borç kapatma kredisi gibi en uygun kredi seçenekleri için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faiz banka kredisi nedir? başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi, acil kredi ve kredi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazıyı puanla!
[Toplam: 12 Ortalama: 4.5]
15 Haziran 2019
680 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN