Skip to content Skip to footer

Ev Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Ev kredisi kaç günde çıkar ?
Konut kredisi, “ev sahibi olma” hayalinizi gerçekleştiriyor. Bankanız size yeni evinizin kapısını aralıyor. Size sadece o kapıdan içeri girmek kalıyor.
Barınmak, zorunlu bir ihtiyaç. Barındığımız bir çatı altında, kendimizi güvende hissederiz. O çatının bize ait olması daha da güvenli hissettirir. “Bir evim ne zaman olacak?” sorusunu sormamış kişi herhalde yoktur. Herkes bir ev hayali kurar. Hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışırız. Birikimimiz ev almaya müsait olmayabilir. Konut kredisi ne güne duruyor?

Bilmeniz gereken;

  • Satın alınacak konutun %90’ına kadar kredi kullanabiliyorsunuz.
  • Geri kalan %10’luk kısmı nakit karşılayabilmeniz.

“Peşinat olarak gereken nakittim yok“ diyorsanız. Çözüm olarak ihtiyaç kredisini önerebilirim.

Başvurunuzu yaptınız. Şimdi kaç günde onaylanacağını merak mı ediyorsunuz ?

Konut kredisine başvuru yaptığınız taktirde incelenmeye alınır. 1-2 iş günü içinde değerlendirme tamamlanır. Ardından bankanız sizinle iletişime geçer. Ekspertiz süreci için belli bir tarih belirlenir. Belirlenen tarihte konut için değer tespitleri yapılır.

Ekspertiz sürecinde konut hakkındaki bilgiler raporlanır. Evin gerçek değeri ile ekspertiz değeri arasındaki fark çok önemli. Bu farkın bütçenizi aşması kredi alımınıza engel olabilir. Ekspertiz raporu banka tarafından incelenir. Uygun bulunması halinde;

başvuru yaptığınız andan 3-10 gün içerisinde krediniz onaylanır. Tapu işlemlerini gerçekleştirdiğiniz taktirde hesabınıza yansır.
Merak ettiğiniz sorular bizim için çok değerli. Sorularınızı cevaplamakta. Uzmanlar kredi başvuru formunu doldurmanız yeterli. En düşük faizli krediye ulaşırsınız.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

    Yorum Yap