Skip to content Skip to footer

Ev Kredisi Çekmek İstiyorum 2020

Uzmanlar Kredi

Ev Kredisi Çekmek İçin Kredi Başvurusu Yapmanız Gerekiyor. Uzmanlar Kredi Danışmanlık İhtiyaç Kredisi Ve Diğer Kredi Türleri İçinde Yanınızda

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Ev kredisi çekmek Herkesin kendi göre belli başlı hedefleri olmakla birlikte çoğunluğun hayattan beklentisi; ev, araba, huzurlu bir ailedir. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışıp hayallerimizin gerçekleşeceği günün gelmesini sabırla bekleriz. İçinde bulunduğumuz zamanın ekonomik şartlarına göre birikim yapıp yatırım yapmak oldukça zor olmakla birlikte uzun zaman gerektirmektedir. Ancak bankaların sağladığı çeşitli yatırım krediyle amacınıza ulaşmak daha kısa sürede ve kolay olabiliyor. Kira ödemekten çok sıkıldım bir an önce kendi evime sahip olmak istiyorum ancak hem kira ödeyip hem ev almak için para biriktiremiyorum diyorsanız banka kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bugün ev kredisi çekmek istiyorum diyenler için pek çok bankada farklı seçeneklerde ev kredileri mevcut. Ev kredileri ile uzun vadeli taksit seçenekleri ile kira öder gibi taksitlerle kendi evinize sahip olmanız mümkün.

Ev Kredisi Çekmek İstiyorum Bunun İçin Ne Yapmalıyım

            Ev kredisi çekmek istiyorum diyorsanız öncelikle ödeme gücünüze uygun bir ev bularak işe başlayabilirsiniz. Sonrasında ev kredisini çekeceğiniz banka tercihlerini değerlendirerek bir banka seçmeniz gerekir. Netice ev kredisi veren birçok banka var. Ancak her bankanın kredi masrafları, faiz oranları ve kredi vadeleri, kredi verirken değerlendirmeleri farklı özelliklere sahip. Bunun için bankayı özenle seçmelisiniz. Bu konuda yetersiz olacağınızı düşünüyorsanız Uzmanlar Kredi olarak bize başvurabilir hayallerinizdeki eve kısa sürede ve en avantajlı kredi seçenekleriyle sahip olabilmek adına kredi danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
kredi başvurusu

Ev Kredisi Çekmek İsteyenler İçin Kredi Kullanım Şartları Nelerdir

            Hayalinizdeki evi buldunuz, sıra geldi ev kredisi çekmek istiyorum demek için bankanın kapısını çalmaya. Öncelikle bankanın seçtiğiniz evin değerini belirlemek için ekspertiz raporuna ihtiyacı vardır. Eve eksper yollayarak eve değer biçilir. Ekspertiz raporunda yer alan değerin yüzde seksenini kredi olarak kullandırır. Yüzde yirmisini sizin temin etmeniz gerekir. Örneğin 300.000 Tl’lik bir ev için 240.000 TL ev kredisi çekecekken 60.000 TL’yi sizin temin etmenizi ister. Bunun yanı sıra ev kredisi çekmek istiyorum diyorsanız kredi notunuzun da dikkate alınacağını unutmamalısınız. Her ne kadar banka borcunuzu ödeyememe riskine karşılık alacağınız evi ipotek etse de kredinizin onay aşamasında kredi notunuza da bakılır. Ek olarak satın almak istediğiniz evin kat irtifakı ya da kat mülkiyeti tapusu, maaş bordronuz, nüfus cüzdanınız ve ikametgâh belgeniz banka tarafından istenir.

Ev Kredisi Çekmek İstiyorum Ama Peşinatım Yok

Bankanın evin yüzde sekseni oranında kredi tahsis ettiğinden bahsetmiştik. Yüzde yirmilik peşinatı sizin eklemeniz gerekir. Aslında en mantıklısı peşinat tutarını biriktirdikten sonra ev kredisi çekmektir. Fakat bu mümkün değilse ve bütçeniz ödeme sıkıntısı çekmeyecek durumda ise peşinat tutarını ihtiyaç kredisi olarak çekebilirsiniz. Bu durumda ödenmesi gereken iki krediniz olduğu için daha fazla risk aldığınızı da unutmamanız gerekir.

Uzmanlar Kredi borçsuz günler diler..
Borç Kapatma Kredisi

Ev kredisi İstifa Sonrası Bankaların Verdikleri Faiz Oranları Değişti

Yorum Yap

0.0/5