Skip to content Skip to footer

Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımları İçin Kredi Çeşitli vakıflar ile devlet kurumlarının iş kurmak isteyen ev hanımlarını desteklemesinin haricinde, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışmayan ev hanımlarının bir kaç istisnai durum dışında kredi kullanma imkanları bulunmuyor. Bu bahsi geçen istisnai durumlar ise, kredi başvurusu yapan ev hanımının kredi talebini karşılayabilecek kira gelirinin olması, anne ya da babasından başvuru sahibinin emekli aylığı alıyor olması, bankada hali hazırda birikim ya da yatırım hesabı gibi finansal varlıklarınızın bulunması, ipotek, kefil ve şirket ortaklıklarından dolayı düzenli olarak bir gelir elde edebiliyor olmasıdır.

Ev Hanımlarına Özel Kredi Nedir

Ev Hanımları İçin Kredi Bu istisnai durumlar haricinde ev hanımlarının düzenli olarak kendi adlarına elde ettikleri gelirleri ile de kredi kullanabilme ihtimali vardır. Fakat ev hanımları düzenli olarak kendi adlarına gelir etse bile bankalar bu durumu riski olarak değerlendirmektedir. Kısacası bir soru cevap yaparsak ev hanımları kredi kullanabilir mi sorusunun cevabı evettir. Bahsi geçen şartları taşımanız ve kredi notunuzun iyi olması durumunda bankalar sizi ev hanımı olarak değil de çalışmayan bir birey olarak değerlendirir ve bu sebeple de kredi notunuz iyi durumda ise kredi alabilirsiniz. Çünkü bankalar, kredi başvurusu esnasında ilk olarak kredi notunuza bakarak, kredi notunuz üzerinden ön değerlendirmeyi yaparlar.

 

Ev Hanımlarının Kredi Kullanabilme Şartları

Ev Hanımları İçin Kredi Ev hanınlarına en kolay krediyi CepteTeb, Aktif Bank, Odeabank, Enpara, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Vakıf Bank ve İş Bankası vermektedir. Ancak kredi talebinde bulunacak olan ev hanımının kredi kullanabilmesi için taşıyor olması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar ise, daha önce kullanılmış olan bir krediden dolayı açıkta ve mevcut bulunan bir idari ya da yasal takibin olmaması, resmi olarak gelirini beyan edebilmesi, konut kredisi hariç olmak üzere başvurulan kredi talebinin vadesinin kırk sekiz ayı geçmemesi, talep edilen kredi tutarının aylık taksitlerinin aylık gelirin yarısını geçmiyor olması ve şayet ipotek verilecek ise eş rızasının yazılı olarak bankaya bildirilebilmesi kredi başvurusunda bulunacak olan ev hanımlarının taşıması gereken şartlardır.

 

Ev Hanımları Kredi Başvurusu

Ayrıca kredi başvurusu yapacak olan ev hanımının kefil ya da ipotek gösterebilmesi, bankalar açısından ek teminat olmasından ötürü kredi kullanabilme ihtimalini yükseltir. Fakat buna rağmen sigortalı olarak çalışmayan ev hanımının kredi kullanabilmesi adına yeterli değildir.

Ev Hanımları Kendi Adlarına Kredi Kartı Alabilir Mi

Ev Hanımları İçin Kredi Bankalar her ne kadar kredi kartı başvurusunda da kredi başvurusunda olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışılması şartını aramaktadır. Ancak kredi kartı başvurusunda bankalar her ne kadar bu şartı arasa da olmazsa olmaz bir şart olarak görmüyorlar ve kredi kartı başvurusunda bulunan ev hanımının kredi notu iyi durumda ise ya da kredi kartı ödemelerini yapabilecek durumda olduğuna banka kanaat getirebilse kredi kartı verebilmektedir.

 

Kredi Kullanacak Olan Ev Hanımının Daha Önce Sosyal Güvenlik Kurumuna Bağlı Olarak Çalışması Kredi Alabilmesini Etkiler mi

Ev Hanımları İçin Kredi Bankalar için en önemli koşullardan biri düzenli bir gelir sahibi olmak ve gelirin kredi ödemesi açısından yeterli olmasıdır. Hali hazırda aktif olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışmayanların kredi geri ödemeleri risk olarak görülüyor. Bu sebeple kredi başvurusu yapacak olan ev hanımının geçmiş dönemde Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışıyor olması dikkate alınmaz. Çünkü, bankalar için önemli olan kredi başvurusunun yapıldığı dönemde aktif olarak çalışılması ve düzenli bir gelire sahip olunmasıdır. Ayrıca kredi notunuz da kredi kullanımında çok büyük bir role sahip olduğu için mutlaka kredi notunuzu öğrenmeli ve eğer kredi notunuz düşük ise yükseltebilmek adına çalışmalar yapmalısınız.
Uzmanlar kredi borçsuz günler diler…

Yorum Yap

0.0/5