Skip to content Skip to footer

Ev Hanımı Kredisi Nedir?

Ev Hanımı Kredisi Nedir?

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi? Covid-19 pandemisi sebebiyle tüm imkanlarını tüketen aileler, ev hanımlarına kredi veren bankaları araştırmaya başlıyor. Ülkemizde şubesi olan tüm bankalar, gelir beyan edemeyen veya SSK üzerinden çalıştığını ispat edemeyen vatandaşa kredi vermiyor. Fakat ev hanımları, çoğu banka tarafından farklı bir konumda tutuluyor.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Geleneksel aile yapımızda ev hanımları, gelir beyan edemese bile işsiz olarak tanımlanmıyor. Ev hanımları için pek çok banka “ev hanımı kredisi” başlığıyla kredi imkanı sunuyor. Bankalarca özel kredi paketi olarak hazırlanan uygun faizli bu kredi belli dönemlerde veriliyor.

Ev Bütçesine Destek İçin Ev Hanımlarına Sunulan Kredi İmkanları

Özel bankaların yaygınlaşması ile hayatımıza giren kredi ve kredi kartı elde etmesi çok zor ürünlerdi. Yıllar geçtikçe ekonomi farklı boyutlar kazandı. Artık kredi ve kredi kartı gündelik yaşantımızın bir parçası oldu.

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Alınır?

Gelir beyan edemeseniz de kredi kartı sahibi olmak hiç zor değil. Ev hanımlarının ailelerine destek için kullanabileceği imkanlardan biri olan kredi kartına, banka şubesinde hesap açarken başvuruluyor. Kredi içinse farklı bir uygulama söz konusu. Ev hanımlarına kredi verilirken çalıştığını ispat etmesi istenmese de belli şartları yerine getirmek gerekiyor.

Ev Hanımlarına Kredi Verilmesini Sağlayan Durumlar?

  • Kredi notunuzun yüksekliği: Daha önce kredi alındı mı, alındıysa düzenli ödendi mi gibi durumların incelenmesi ile oluşan puanın yüksek olması.
  • Emekli aylığı beyan edilmesi: Ev hanımına rahmetli anne veya babasından kalan emekli maaşı belgesinin gösterilmesi.
  • İdari ve yasal olarak takipte işleminin olmaması: Hakkında açılmış icra davası, ödenmemiş senet vb.
  • Kendisine ait bir mülkün ipotek ettirilmesi: Tapusu tamamen kendisine ait ev, dükkan gibi taşınmazın bankaya bildirilmesi.
  • Kefil gösterilmesi: Özellikle memur veya yüksek maaşlı bir çalışanın kefilliği.
  • Ek gelir beyanında bulunulması: Ev hanımına ait bir mülkten elde edilen kira vb.
  • Kısa vadeli ve düşük miktarda kredi talep edilmesi.

Tüm bunlar ev hanımlarına kredi imkanından faydalanma olasılığını yükseltiyor. Hemen hemen tüm bankaların sunduğu bir hizmet olan kısa mesaj (sms) ile kredi başvurusu yapılabiliyor. Böylece şubeye gitmeden tek bir mesaj ile ev hanımı kredisi alıp alamayacağınızı öğrenebiliyorsunuz.

Kredi Danışmanlık Başvurusu

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Yorum Yap

0.0/5