Skip to content Skip to footer

Esnafa Süper Kredi

Esnafa Süper Kredi Yine Uzmanlar Kredi Tarafından Açıklandı. Borç Kapatma Kredisi için Kredi Başvurusu Yapın. Kredi Danışmanlık Hizmetlerimiz İle Tanışın.

Esnafa Süper Kredi kendi işyerini işleten ve ticaret ile geçinen kişilere yönelik birçok banka esnaf kredisi ya da kefalet kredisi adı altında avantaj paketleri belirlemekte. Banka reklamlarında 200 bin liraya kadar 3 ay geri ödemesiz şekilde verildiği söylenen esnaf kredisini halk arasında da oldukça sık duymaktayız. Peki, bu ticari kredinin avantajları nedir? Esnaf kredisi başvurusu için hangi kriterler aranmaktadır? Gelin, birlikte inceleyelim;

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

Esnafa Süper Kredi

Esnaf Kredisi Esnafa Özel Kredi Esnaf Kredisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir? Esnafa Süper Kredi

Esnafa Süper Kredi kurumsal bankalar tarafından kendi işletmesine sahip olan kişilere yönelik farklı paketler sunulmakta. Ticari kredi çeşidi olan esnaf kredisi ise bu paketler arasında yer alıyor. Esnaf kredisini bireysel ihtiyaç kredisi ya da tüketici kredisinden ayıran avantajlar aşağıda sıraladık;

  • Esnaf kredisi faiz oranları acil kredi ya da taşıt kredisi gibi kredilere oranla daha düşüktür.
  • Ödeme imkânları bankaların prosedürlerine göre değişse de çoğu kez 3 ya da 6 ay ödemesiz, sonrasına ise her 3 ayda bir ödenecek şekilde planlanır.
  • Borç kapatma kredisi ya da bireysel krediye oranla oldukça uzun vade olanaklarına sahiptir.
  • Esnaf kredisinin üst limiti diğer kredilerden çok daha yüksektir.

Ticari işletme sahiplerine yönelik esnaf kredisi yukarıdaki avantajlara ek olarak bankaların dönem dönem oluşturduğu daha birçok kampanya fırsatlarına da sahip olabiliyor.

Esnaf Kredisi Başvurusu İçin Hangi Şartlar Aranmakta? Esnafa Süper Kredi

Diğer kredi türlerinde olduğu gibi esnaf kefalet kredisi için aranan şartlar da farklı banka kurumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat esnaf kredisi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını istiyorsanız temel olarak orta ölçekli bir işyerine sahip olmanız gerekiyor. Bu da demek oluyor ki esnaf kredisi, yeni kurulması planlanan işyerlerinin giderleri için kullanılamıyor. Bankalar esnaf kefalet kredilerini iş yerine ait giderlerin karşılanması ya da sahip olunan işin büyütülmesi için sunmakta. Bu nedenle eğer yeni bir iş kurmak gibi bir planınız var ise ihtiyaç kredisi gibi farklı kredi başvurularını değerlendirmenizi öneriyoruz.

Ticari kredi için gerekli şartların devamında ise yüksek banka notuna sahip olmak geliyor. Özellikle KBB findeks kredi notu bu noktada bankaların en önem verdiği unsurdur. Eğer bu kriteri karşılayamıyor iseniz esnaf kredisi almanız pek mümkün değil. Eğer kredi notunuz yüksek ise bankalar sizin 6 ayı dolduran bir ticari geçmişinizin olup olmadığına bakmakta. Bu geçmiş, gelir beyanı niteliği taşıyarak kredi ödemelerinizde ne kadar az zorlanacağınızı kanıtlar. Bunun dışında size kefil olacak birinin bulunması ya da herhangi bir mülkünüzü ipotek olarak göstermek de esnaf kredisinde sunduğunuz şartları güçlendirecektir. Eğer tüm bu kriterleri karşılıyor iseniz vergi levhanız, mali bilançonuz ve kimlik belgeniz ile esnafa süper kredi imkânlarından yararlanabilirsiniz.

 

Esnaf Kefalet Kredisi İçin İstenen Belgeler Nelerdir? Esnafa Süper Kredi

Ticari kredi olarak da adlandırılan esnaf kredisi başvurusunda bankalar genellikle belli başlı evraklar talep etmekte. Kanıtlanabilir devamlı bir gelir, hâlihazırda mevcut olan sigorta kaydı, esnaf kredisi için yeterli kredi notu, vergi levhası ve bağlı olunan ticaret odasına ait üyelik belgesi gibi evraklar kredi başvurusu için yeterlidir. Siz de bu sürece hemen başlamak istiyorsanız, başvuru yapmak istediğiniz bankaya karar vererek internet sayfalarından gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

 

Yorum Yap

0.0/5