You are currently viewing En Uzun Vadede Kredi 2020
En Uzun Vadede Kredi

En Uzun Vadede Kredi 2020

En Uzun Vadede Kredi Kredi başvurunda bulunurken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi de vade seçenekleridir. Dilerseniz daha kısa sürede bitirebilmek için kısa vade seçeneğini tercih edebilir, dilerseniz de yavaş bir ödeme olanağı sunan uzun vadeyi tercih edebilirsiniz.

En Uzun Vadede Kredi Kredi başvurunuz esnasında siz her ne kadar borcunuzu ödemek isteseniz ve bankalar size gelir durumunuza göre vade seçeneği sunacaktır. Geliriniz düşükse, başka borçlarınız varsa düşük taksit tutarları ödemeniz açısından bankanın size teklif edeceği vade seçeneği uzun olacaktır. Hatta bazı bankalarda daha yüksek limitli ve uzun vadede tercih edilen krediler geri ödeme konusunda düşük limitli kredilerden daha uygun olabilmektedir.

Kredi Vadesi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çekeceğiniz kredi seçiminde önemli olan nokta her zaman söylediğimiz gibi sizin bütçeniz. Dikkat edilmesi gereken noktalar da bütçeniz üzerinden anlatılacaktır.

Bütçe oluşturun: En Uzun Vadede Kredi vadenizi seçmeden önce aylık olarak ne kadar ödeyebileceğinizi hesaplayıp not almalısınız. Belirlediğiniz ücretin üzerinde ödeme yapacağınız vade seçeneklerini seçmemelisiniz. Örneğin aylık ödeyeceğiniz tutarı 500 TL olarak belirlediniz, vade seçeneklerinde 6 ay vade için 800 TL, 8 ay vade için 650 TL ve 10 ay için 500 TL ödeme tutarı talep ediliyor. Bütçenizi kısmanıza sebep olacak 6 ay ya da 8 ay vade seçeneğini değil, 10 ay vade seçeneğini seçmenizi öneriyoruz.

Gelir ve gider hesaplaması yapın: En Uzun Vadede Kredi Her ne kadar kısa vadeli kredilerde daha düşük faiz oranları sunulduğu için toplam ödeme miktarı fazla olsa da kredileri bütünüyle gözden geçirin ve toplam maliyetleri ve ödeyeceğiniz tutarı hesaplayın. Bankaların sunduğu kredi kampanyaları ile uzun vadeli kredi seçeneklerinde kısa vadeli kredi seçeneğiyle benzer miktarda geri ödeme yapacaksanız uzun vadeli krediyi seçmenizi öneriyoruz.

Uzun Vadeli Kredi ile Kısa Vadeli Kredi Arasındaki Farklar

Uzmanlar Kredi olarak kredi danışmanlığı işini en iyi şekilde yapmaya çalışmaktayız. Sizin aklınıza gelebilecek tüm soruları cevaplamaya çalıştık. Uzun vadeli ya da kısa vadeli krediler arasındaki farklar, avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Peki kısa vadeli krediler ve uzun vadeli krediler arasındaki farklar nelerdir?

En Uzun Vadede Kredi Aylık Ödeme Tutarları: Kredi çekerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta ödeme tutarıdır. Ödeme konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşündüğünüz krediyi hiçbir şekilde kullanmamalısınız. Bu sebeple bankalar tarafından sizlere kısa vadede daha yüksek ödemeler yapmanız yerine uzun vadeli kredi seçenekleri sunulmakta ki aylık ödemeleriniz daha düşük ücretlerde olsun. Yani 10.000 TL’lik bir kredi çekmek istediniz; 6 ay ve 12 ay vade seçeneği var. 6 ay vade seçeneğinde 1700 TL – 1800 TL arasında aylık ödeme tutarınız olacakken 12 ay vade seçeneğinde 900 TL gibi bir aylık ücret ödeme tutarınız olacaktır.

Toplam Ödeme Tutarı: En Uzun Vadede Kredi Uzun vadeli kredi seçeneği her ne kadar kolay ödeme imkanı sağlasa da faiz bedeli sebebiyle toplam ödeme tutarınız bir miktar fazla olacaktır. Yani 12 ay vade seçeneği yerine kullanacağınız 6 ay vade seçeneğinde ödeme süresi daha az olduğu için kredi borcunuz artmayacak ve daha uygun sayılacaktır.

Kredi Faiz Oranları

En Uzun Vadede Kredi Çekeceğiniz kredinin faiz oranlarını mutlaka incelemelisiniz. Geri ödeme süresi daha az olacağı için kısa vadeli krediler için bankalar daha düşük faiz imkanı sunmaktadırlar. Bunun için de bir banka ile sınırlı kalmamalı ve tüm bankalardaki kredilerin vadelerini ve faiz oranlarını karşılaştırıp cebinize en uygun krediyi seçmelisiniz. Uzmanlar Kredi olarak kredi danışmanlığınızı üstlenerek sizlere en uygun kredi seçeneğini sunabiliriz.

Borcun Bitiş Tarihi: Borcun bitiş tarihi her ne kadar sizin seçtiğiniz tarihte bitse de psikolojik olarak daha çabuk ödenmesi ve yüksek faiz tutarı yansıtılmaması sebebiyle kısa vadeli kredi çekmek insanlara her zaman daha çekici gelmektedir. Uzun vadeli kredilerde ise kişiler uzun süre borçlu hissettiği için bir sonraki kredilerini daha kısa vadelerde kullanmak istemektedirler. Buradaki yanlış düşünce; ödeme planlarınızda sizi zorlayacak olan krediyi seçmektir. Sizin için en uygun olan krediyi seçmek gibi bir düşünceniz olmalı. Kısa vade ya da uzun vadede ödeme rahatlığınız ve borcun ödenmesi sonucunda maaşınızın aylık ihtiyaçlarınızı kolay karşılaması düşüncesi hep aklınızda olmalı.

Kampanya Fırsatı

En Uzun Vadede Kredi Uzun vadeli krediler ile kısa vadeli krediler arasındaki farklardan birisi de bankaların oluşturduğu kampanyalardır. Çoğu banka müşteri çekmek amacıyla kısa vadeli krediler için özel indirim imkanları sunarken aynı zamanda sizi devamlı müşteri konumuna getirmek için uzun vadelerde de benzer imkanları önünüze seriyor. Kısa vade ve uzun vadeli kredi seçenekleri arasında faiz oranları karşılaştırıldığında büyük bir fark oluşmuyorsa uzun vadeli krediyi seçmek aylık ödeme tutarınızı azaltacağı için daha uygun olacaktır.

Uzun Vadede İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En Uzun Vadede Kredi Bankalar tarafından müşterilerin ihtiyaçlarının tam anlamıyla karşılanması için ihtiyaç kredileri sunulmaktadır. Bu ihtiyaç kredilerinin ödenmesinin kolaylaştırılması adına BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından verilen karar doğrultusunda 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Özel durumlar dolayısıyla 80 ya da 120 aya kadar çıkabilen vadeler de olmaktadır. Vade seçeneklerinde 12 – 24 – 34 – 48 ay vadeli krediler de bulunmakta.

Halk Bankası, İş Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ta 60 ay vadeli ve düşük faizli ihtiyaç kredileri bulabilirsiniz.

Uzun Vadede Konut Kredisi Veren Bankalar

En Uzun Vadede Kredi İhtiyaç kredilerinde özel bir durum olmaması halinde verilebilecek en uzun vadenin 60 ay olduğunu belirttik. Konut kredisinde seçenek olarak sunulan en uzun vade ise 360 aydır (30 yıl). Bunun nedeni konut kredisi için çekilen miktarın ihtiyaç kredisine oranla daha büyük olmasıdır.

Fakat her banka 360 ay vade seçeneği sunmamaktadır. Bunun için bankalarla görüşmeli ve size uygun vade seçeneklerini karşılaştırmalısınız.

Uzun Vadede Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En Uzun Vadede Kredi Taşıt kredisi kullanırken karşınıza çıkacak vade seçenekleri ihtiyaç kredisinde olduğu gibi en fazla 60 aydır. Bu vade seçeneği sıfır ve ikinci el araçlarda da geçerlidir. Halk Bankası, İş Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalardan taşıt kredisi alırken 60 ay vade ile düşük faiz oranlı en uygun kredilerinizi seçebilirsiniz.

Uzun Vadede Hangi Krediler Kullanılabilir?

En Uzun Vadede Kredi Konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisinden ve kullanabileceğiniz en uzun vade seçeneklerinden bahsettik. İhtiyaç kredisi başlığı altında bir kredi çeşidinden daha bahsetme gereği duyduk: Borç kapatma kredisi. Peki nedir bu borç kapatma kredisi?

Bir diğer adı “Borç transfer kredisi” olan bir ihtiyaç kredisi çeşididir. Borç kapatma kredisi ile birlikte farklı bankalarda bulunan borçlarınızı tek bankaya transfer ederek bir kere ödeme yapmanızı sağlayan bir kredidir. Bu şekilde kolay bir ödeme yöntemi elde edeceksiniz. Transfer esnasında önceki borçlarınızın gecikme faizleri yeni borcunuza yansımayacaktır. Böylece bu işlem sonucunda ödeme miktarınız daha düşük olacaktır.

Borç Kapatmalı Kredi Veren Bankalar

Halk Bankası, İş Bankası, Denizbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi birçok banka borç kapatma kredisi imkanı sunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta borcun bir kısmının değil tamamının bir bankada toplanması gerektiğidir. Borç kapatma kredisi genellikle ödenmesinde zorluk yaşanılan kredi borçlarını tek banka altında toplayarak kolaylaştırmak amacıyla kullanılır. Genellikle kredi kartı borçları için kullanılsa da ihtiyaç kredilerini de kapsamaktadır. Tüm borçların tek bankaya transferi sonrasında borcun takibi kolaylaşacak, tek bir ödeme planına sahip olacaksınız ve daha kolay ödeme yapabilmeniz için uzun vade seçeneğiniz olacak. Bankalarla görüşüp faiz oranları ve vade seçenekleri arasından size en uygun krediyi seçmelisiniz.

Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi notunuz düşükse, yasal takip süreci başlamadan borçlarınızı tek bankaya transfer edebilir ve kolay ödeme imkanından faydalanarak notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzun yükselmemesi ya da düşmesi bankalarla çalışmalarınız açısından kötü sonuçlar doğuracaktır. En kötü sonuç olarak yasal takip sürecine girebilir ve kara listeye eklenirsiniz. Yasal takip sürecine girmeden 90 gün içinde geciken borçlarınızı öderseniz kara listeye eklenmeyeceksiniz. Kara listeye eklenmeniz sonucunda hiçbir şekilde kredi çekemez ve kullanamazsınız.

Yasal takip sürecine girdiniz ve kredi ihtiyacınız mı var? Bunun için 5 yıl beklemeli ve sicil affından yararlanmalısınız. Sicil affı kredi kartı borçları sebebiyle puanı düşüp sicili bozulan, bu sebeple kara listeye girdiği için bankacılık işlemlerinde zorlanan kişilerin yeniden kredi kullanımı ve bankalarla çalışabilir duruma gelmeleri için oluşturulan bir yasadır. Sicil affından yararlandıktan sonra bankalarla çalışmaya başlayabilir ve kredi çekebilirsiniz.

Yasal takip süreci başlatılmış kişi bankalar tarafından güvensiz göründüğü için hiçbir şekilde kredi çekemezsiniz. Bu sebeple size kredi çekebileceğini söyleyen kişilere lütfen inanmayınız. Kimlik ve kişisel bilgilerinizi onlarla paylaşmayınız. Güvenmediğiniz sitelerdeki “Yasal takipliye kredi” sözü veren bağlantılardan uzak durunuz.

Uzmanlar Kredi olarak sizlere her zaman ödeyebileceğiniz kadar kredi çekmenizi öneririz. Ödeme planı yapılırken, kredi çekerken, borç kapatma kredisi kullanırken tüm kredi danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Kredi ihtiyacınız için hemen şimdi başvurunuzu yapın.

Bir cevap yazın