Skip to content Skip to footer

En Güncel Kredi Faiz Oranları

En Güncel Kredi Faiz Oranları Hakkında Bilgilendirme. En Güncel Faiz Oranlarını Uzmanlar Kredi Anlatıyor. Faiz Oranları Konusunda Kredi Başvurusu İçin Formu Doldurun.

[iphorm id = “2” name = “hızlı kredi”]

En Güncel Kredi Faiz Oranları dünya çapında boy gösteren küresel ekonomik kriz sonrasında maddi olarak sıkıntıya düşen birçok vatandaş bankaların kredi desteklerine başvurmakta. Yeni bir iş kurmak veya mevcut işlerin bozulmasından dolayı borçların birikmesi üzerine başvurulan ticari kredilere ek olarak bu dönemde eğitim, sağlık ve alışveriş giderleri için acil çözümler sunan ihtiyaç kredileri en çok başvurulan işlemler arasında yer alıyor.

Bankalara ait güncel kredi faiz oranları ise sıklıkla değiştiği için yapılacak başvuru sürecinde zaman zaman kafa karışıklıklarına sebep olabilmekte. Bu nedenle biz de kredi desteğine ( https://www.uzmanlarkredi.com/ ) ihtiyaç duyan sizler için en güncel konut kredisi, taşıt kredisi ve tüketici kredisine ait faiz oranlarını bir araya topladık. Siz de bu zorlu pandemi sürecinde kesin kredi veren bankaları merak ediyor ve kendinize uygun kredi seçeneğini araştırıyorsanız, uzmanlar kredi.com’a başvuru yapmadan kararınızı vermemelisiniz.

Kredi Faiz Oranları Nasıl Belirlenir? Ekonomik Etkileri Nelerdir?
En Güncel Kredi Faiz Oranları En Güncel Kredi Faiz Oranları

En Güncel Kredi Faiz Oranları faiz olgusu, her ülkeye ait merkez bankaları tarafından kullanılan bir araçtır. Bu araç sayesinde para politikası çok daha verimli yönetilirken aynı zamanda kur ve enflasyon oranları da kontrol altında tutulmaya çalışılır. Faizlerin arttırılması durumunda mevcut para birimine yani Türk Lirası’na olan talep artarken aynı zamanda yatırım oranları küçülür, halk toplu bir tasarruf dönemine girer. Döviz girişi ile kur sektörünü de olumsuz yönde etkileyen bu durum tüketimi azalttığı için doğrudan üretimde de küçülmeye sebep olur. Sonuç olarak ise ekonomik büyüme gerileyerek işsizlik oranında gözle görülür bir artış fark edilir. Merkez bankası tarafından kredi faizlerinin düşürülmesi sonucundaysa tüm bu tablo tersine döner.

Mali politikaları yöneten hükümet kanalı ile para politikasından sorumlu merkez bankası her zaman için bir işbirliği içinde olmalıdır. Aksi takdirde ekonomik problemler kaçınılmazdır. Bu nedenle merkez bankası tarafından belirlenen faizler piyasalar üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü bankalar müşterilerine sundukları ev kredisi ( https://www.uzmanlarkredi.com/ev-kredisi-cikar-mi-kredi-basvurusu/ ), ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredilerinden kar edebilmek için bu oranın da üstünde bir rakam belirlemek zorundadırlar. Kısacası kredi faiz oranları gündelik hayat da dahil olmak üzere etkisini somut olarak hissettirmese de birçok alanda karşımıza çıkan bir olgudur. Gerek tüketiciler gerekse yatırımcılar için finansal hareketliliğin temellerini oluşturan güncel faizleri hem önemli hem de değişken birer araç olarak tanımlamak mümkün.

Bankalara Ait Güncel Kredi Faiz Oranları Neler?
En Güncel Kredi Faiz Oranları

Kredi faiz oranları her ne kadar merkez bankası tarafından belirlense de alt ve üst limite uymak şartı ile her banka tarafından özelleştirilebilir. Bankaların da birer yatırımcı olduğunu düşünürsek finansal hayatları doğrultusunda farklı dönemlerde düşük ve yüksek faizli prosedürler uygulayabilmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren en önemli bankalara ait güncel faiz oranları  şu şekildedir;

İş Bankası güncel faiz oranı;

 • Konut kredisi; 1,40
 • Taşıt kredisi; 1,55
 • İhtiyaç kredisi; 1,50

Ziraat Bankası güncel faiz oranı;

 • Konut kredisi; 1,65
 • Taşıt kredisi; 1,75
 • Tüketici kredisi; 1,75

Vakıfbank güncel faiz oranı;

 • Konut kredisi; 1,49
 • Taşıt kredisi; 1,75
 • İhtiyaç kredisi; 1,79

Akbank güncel faiz oranı;

 • Konut kredisi; 1,41
 • Taşıt kredisi; 1,51
 • İhtiyaç kredisi; 1,96

Garanti Bankası güncel faiz oranı;

 • Konut kredisi; 1,49
 • Taşıt kredisi; 1,64
 • Tüketici kredisi; 1,49

Uzmanlar kredi borçsuz günler diler..

Yorum Yap

0.0/5